Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вечер, в която цифрите заговориха

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    vsd написа:
    BO 140 метра са, не са 340 ici се е коригирал в един пост по-надолу.
    Видях, благодаря.Просто видях темата прочетох я и видях моите резултати и за това много странно ми стана.А нещо пък на мен отново не ми се връзват сметките. Значи да речем и двете коли (моята и Алфата) ги правят за еднакво време.Само, че аз когато стана на 100км/ч след тези 8 секунди, то аз съм на 175метър, а Алфата е на 140-я, което от където и да погледнеш са 35 метра преднина. Аз не виждам логика от къде мога да ги взема въпросните 35 метра пред него, при положение, че сме еднакви като времена. А 35 метра са огромна дистанция на такъв вид тест
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #47
      Да, и аз се замислих върху сметките ти и после се сетих че ici беше коригирал поста. Между другото - не е ли прекалено добър резултата на либрата за сток кола. По данни не е ли 9.9 сек до 100?
      FIAT Bravo JTD GT '99

      Коментар


        #48
        vsd написа:
        Да, и аз се замислих върху сметките ти и после се сетих че ici беше коригирал поста. Между другото - не е ли прекалено добър резултата на либрата за сток кола. По данни не е ли 9.9 сек до 100?
        Толкова, но няколко теста показват все този резултат. Иначе средно с няколко пиления на гуми ги правих отначало около 9.5, но това е най-добрия отчетен. Същевременно мерих и на една Лагуна 2.0/8в и тя се въртеше около 10. Ако има някакво значение това е като съм бил сам в колата.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #49
          БО, на 400 м= не я ли засича?Аз това мерене от 0-100 хич не го ползвам като статистика, защото се влияе твърде много от старта най-вече.Примерно Алфата дето я мерехме, направо си палеше гумите на старта.Ако стартираше с леко превъртане само, щеше да даде време с няколко десети по-добро.
          sigpic
          Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
          475HP 11,5/1,9/191
          YouTube

          Коментар


            #50
            ici написа:
            БО, на 400 м= не я ли засича?Аз това мерене от 0-100 хич не го ползвам като статистика, защото се влияе твърде много от старта най-вече.Примерно Алфата дето я мерехме, направо си палеше гумите на старта.Ако стартираше с леко превъртане само, щеше да даде време с няколко десети по-добро.
            Ей сега направих едно експериментално първо и единствено засичане на 400м.При отворени прозорци (много шумно стана ), сърфиране между 2 коли, защото ми пречеха на полезрението - 17.001 :D Терминална скорост 130 км/ч При този рън на 100 км/ч съм бил около 9 секундиАко затворя прозорците и няма кой да го заобикалям сигурно би могло да смъкне още малко, предполагам
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #51
              Преди малко правихме няколко засичания.Колата е Bravo JTD. За мен данните които получихме са далеч от реалността. Телефона е със симбиан, gps-а беше някакъв holux или нещо такова. Хващаше 9 или 10 сателита. Засичанията ги правихме на околовръстното между цариградско и ботевградско, където асфалта е много далече от равен и не можеш да караш нормално. Всички засичания са с двма души, като аз съм около 75 кг а другия около 85-90. Резервоара беше пълен и имах около 30 кила багаж в багажника.0-100 най-доброто време беше 10,1. Преди ремапа беше около 12-13. Направи ми впечатление че резултата излизаше чак като отида към 115 по скоростомер. Както и да е, аз съм крайно недоволен. Реалното е там някъде, ама жсе си мислех че е към 9,5 или 9,7.80-120 на 4-та предавка ми даде 7,4.80-120 на 5-та ми даде 10,3 като май паднах в турбо дупката, но не съм сигурен кога точно започна да отчита.0-400 метра или 1/4 миля. Ей тука обаче избихме рибата. Резултат 15,3. За кола дето от 0-100 е 10 сек, направо ми се стурва невъзможно да даде 15,3. 17,5 би било по-реално.Тестовете не бяха направени по-най добрия начин, но при този асфалт и трафик няма как по друг начин.
              FIAT Bravo JTD GT '99

              Коментар


                #52
                На мен при тестове с iPhone, Голф-а ми даде 0-100 7,6 сек. а 400 м за 16.04 сек
                ex Fiat Bravo GT

                Коментар


                  #53
                  А Голфа какъв е.
                  FIAT Bravo JTD GT '99

                  Коментар


                    #54
                    1.8Т с чип
                    ex Fiat Bravo GT

                    Коментар


                      #55
                      Добре е според мен. А бравото мерил ли си го.
                      FIAT Bravo JTD GT '99

                      Коментар


                        #56
                        а тая програмка има ли я за симбиан ,но не за нокия ,защото там средата е S60 ,а за uiq3
                        Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                        Коментар


                          #57
                          vsd написа:
                          80-120 на 4-та предавка ми даде 7,4.80-120 на 5-та ми даде 10,3 като май паднах в турбо дупката, но не съм сигурен кога точно започна да отчита.
                          Между другото, заводските данни са80-120 на 4/5 11,2/16,9Колеги, моля някои друг с неремапнато jtd да засече да видим дали отговарят горе долу.
                          FIAT Bravo JTD GT '99

                          Коментар


                            #58
                            vsd написа:
                            Добре е според мен. А бравото мерил ли си го.
                            бравото съм го мерил само на Божурище, вече го нямамП.С. До 100 е добре горе долу, но мисля че за 400 м е доста песимистичен iPhone-а
                            ex Fiat Bravo GT

                            Коментар

                            Working...
                            X