Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вечер, в която цифрите заговориха

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    ivanko_rs написа:
    Хихихихих,скоро ще има и надпис Integrale,а който не вярва на надписа ще трябва да заляга отдолу за да се убеди А вече е поръчано и ново турбо Garrett GT2871 и метална гарнитура Cometic П.П.Аве Ники(tyson) кой бяга по тъч линията Не се крия аз кат мишка в дупка ,не сме ти виждали очите 3 седмици,па и вие сичките сте по "тъч линията" в неделя когато стават мероприятията
    няколко пъти идвах редовно на полигона ,но не видях никои със стикер там.Къде точно ходите в неделя?
    fiat coupe 2.0 16V

    Коментар


      #32
      ivo098 написа:
      хмм а подобни програми има ли за Win XP, все пак има bluetooth GPS устройства и с лаптоп може да стане също работата, след като има за Windows Mobile и за Symbian трябва да има и за XP..
      Ето тук в долната част на страницата е софтуера за ПЦ http://www.maxqdata.com/downloads.htmНамери си ГПС приемник с честота на опресняване 1 Херц , за да може да се логва по - качествено.Аз тука се мъча с вградения ГПС, който като гледам по логовете е с честота 0.25Хц Ако някой колега знае къде има външни ГПС приемници на 10Хц, ще съм благодарен да науча :D
      coupe 2000 написа:
      няколко пъти идвах редовно на полигона ,но не видях никои със стикер там.Къде точно ходите в неделя?
      На полигона не караме от години - много дупки се отвориха. На едно що годе добро място извън града ходим да караме на обиколки, но сега конете ги пуснахме във ваканция малко, че Иван си почна конверсията на каляската в 4х4, а аз си търся все още 17-ки Предполагам си със тъмно-синьо Купе?
      sigpic
      Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
      475HP 11,5/1,9/191
      YouTube

      Коментар


        #33
        coupe 2000 написа:
        няколко пъти идвах редовно на полигона ,но не видях никои със стикер там.Къде точно ходите в неделя?
        На полигона не караме от години - много дупки се отвориха. На едно що годе добро място извън града ходим да караме на обиколки, но сега конете ги пуснахме във ваканция малко, че Иван си почна конверсията на каляската в 4х4, а аз си търся все още 17-ки Предполагам си със тъмно-синьо Купе?[/quote]Да точно така.А къде ходите?
        fiat coupe 2.0 16V

        Коментар


          #34
          Като един Шерлок Холм съм :D Забелязах те няколко недели като пързаляш на "Завоя на честта" Аре един поздрав от мен.http://videos.streetfire.net/video/T....htmВсяка прилика с лица от форума не е случайна
          sigpic
          Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
          475HP 11,5/1,9/191
          YouTube

          Коментар


            #35
            Ако това е твоето Типо ,аз никога не съм го виждал.Иначе ми се вижда добро и шофьора горе долу добре кара.... :D
            fiat coupe 2.0 16V

            Коментар


              #36
              Днес пак се поизмервахме :D Беше ми предоставена да покарам една почти максимално олекотена Алфа 164 2.0 8в туинспарк на Пламен - alfaracer.Удари 15.428 сек на 400м с терминална близо 140км/ч . До 100 км/ч не я засякох.Йото с Призма 1.6 турбо си оправи времената - 15.805сек с терминална 134 км/ч. До 100км/ч за 7.961сек.Засякох също и 1100 кубиковата ежедневка-Сръбският дериват на ФИАТ 400м за 18.633сек с терминална към 108 км/ч 0-100 за цели 17.525 сек., следван на две дължини от Уно 45 на Николай :D
              sigpic
              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
              475HP 11,5/1,9/191
              YouTube

              Коментар


                #37
                къде ги замерихте?
                fiat coupe 2.0 16V

                Коментар


                  #38
                  coupe 2000 написа:
                  къде ги замерихте?
                  Ае пич не разбрали че такива работи не се питат така директно в темата Малко по дискретно на лични примерно След миналата седмица след инцидента на полигона са затегнали малко положението.

                  Коментар


                    #39
                    Момчета става ли след 2-3 седмици да ви направя едно гости в русе, хем да засечем мойта бангия, хем ако желаете да споделите малко опит отностно дебитомера, турбото иии още някой неща, ще почерпя
                    GTV 01', GTV 99', Spider 98'

                    ex: 145QV 97'

                    Коментар


                      #40
                      v1per написа:
                      Момчета става ли след 2-3 седмици да ви направя едно гости в русе, хем да засечем мойта бангия, хем ако желаете да споделите малко опит отностно дебитомера, турбото иии още някой неща, ще почерпя
                      Няма проблеми, само че нашите нямат дебитомери а са с управление по МАП и ТПС. Това е истината за рейсинг автомобилите.Пък ако си решил да я засилваш твоята, може да се махне Бош управлението и да се сложи Магнети Марели, което може и да се мапне спрямо тунинга по мотора. Демек ще си имаш един мотор като на Интеграле 8В с най-доброто управление от 16В и wasted spark запалване :D
                      sigpic
                      Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                      475HP 11,5/1,9/191
                      YouTube

                      Коментар


                        #41
                        Добра новина - най-сетне такъв software и за iPhone, използва вградения акселометър в телефона, на същия принцип като G-Tech, лошото е че работи само с firmware 2.0 и тия дни трябва да намеря време да update-на телефона и да почна замерванията http://dynolicious.com/index.html
                        ex Fiat Bravo GT

                        Коментар


                          #42
                          Брех, не знаех че тия лудите от Ейпъл са вкарали акселерометър :D Трябва да му видиш как се калибрира, за да показва максимално вярно.Аз пък чакам след няколко дена да ми дойде този ГПС модул на 5Хцhttp://cgi.ebay.com/GlobalTop-G33-51...2.m153.l1262С него казват, че отклонението на 400м е от порядъка на 0.02 секВградения в телефона ГПС се оказа че е твърде бавен за целта.
                          sigpic
                          Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                          475HP 11,5/1,9/191
                          YouTube

                          Коментар


                            #43
                            ici написа:
                            Брех, не знаех че тия лудите от Ейпъл са вкарали акселерометър :D Трябва да му видиш как се калибрира, за да показва максимално вярно.Аз пък чакам след няколко дена да ми дойде този ГПС модул на 5Хцhttp://cgi.ebay.com/GlobalTop-G33-51...2.m153.l1262С него казват, че отклонението на 400м е от порядъка на 0.02 секВградения в телефона ГПС се оказа че е твърде бавен за целта.
                            ето две доста любопитни статии по темата http://www.autoblog.com/2008/08/01/d...sus_VBox.shtml
                            ex Fiat Bravo GT

                            Коментар


                              #44
                              Re: Вечер, в която цифрите заговориха

                              ici написа:
                              Днес ( по точно вчера ) се събрахме на една прословута отсечка-мерилка край Русе да позасичаме времена с една програмка, наречена "ГПС перформанс" за покет ПЦ.Температурата на въздуха беше малко под 30 градуса.Да запонем от най-слабата кола Ланчиа Призма 1.6 турбо, карана само на газ понеже всъщност е неразредена атмосферна турбоконверсия, която не може да се настъпва на бензин заради детонации.ускорение 0-100 км/ч за 8.995 сек. постигнато за 360 метра400 метра за 16.346 сек. терминална скорост 135 км/ч , макс Же 0,4Втората кола е Алфа 155 2.0 8в туинспарк на другаря Цецо с ник ченкете :D Направил и е само ревизия на мотора с леко портване и олекотяване на мотовилките.ускорение 0-100 км/ч за 8.157 сек. постигнато за 340 метра400 метра за 16.089 сек. терминална скорост 143 км/ч , макс Же 0.4Третата кола е Ланчиа Дедра 2.0 16в турбо на иванко рс ускорение 0-100 км/ч за 5.962 сек. постигнато за 167 метра 400 метра за 13.651 сек. терминална скорост 170 км/ч, макс Же 0.57Пък аз ще се меря като си намеря леки 17-ки, че сега е малко куца с едното копитце.
                              И аз се мернах вчера на 0-100км.Според мен имаш грешка някаква в писаното от теб, в следствие на моите данни и се пулих, защото има доста разлика:Да вземем твоите данни за: ускорение 0-100 км/ч за 8.157 сек. постигнато за 340 метра400 метра за 16.089 сек. терминална скорост 143 км/ч , макс Же 0.4Теоретично ако това е така, то на 8.157-мата секунда си на 340метра. По засичане то на тези метри си със 100км/ч. Ако кажем, че ти остават още 60 метра до финала на 400-метра ако продължиш, то дори и без да ускоряваш и продължиш да караш със 100км/ч, тези 60 метра се взимат за точно 2.16 секунди или образно казано ако задържиш на тези 100км с това ускорение за тези метри то за 400метра ще дадеш време от порядъка на 10.32 секунди с терминална скорост 100км/ч Като гледам моите резултати са:0-100км/ч - 8.11секПостигнати за около 175метраМакс Г - 0.48Ланча Либра 2.4 без никакви подобрения и въздушен филтър на 9000км п.п. Иначе софтуера е много готин и работи перфектно. Вече такива спорове се решават по-лесно с това на кой колко му върви колата.п.п.2 Забелязах, че ако ми пропуснат гумите на 2-ра (като превключвам от 1-ва на 2-ра и ми изсвирят гумите) се губи около 0.3-0.5 секунди от 0-100км/ч Не си го представях така, все ми се струваше, че колата някак си дърпа в този момент повече, ако отпусна много агресивно съединителя, но цифрите говорят друго.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #45
                                BO 140 метра са, не са 340 ici се е коригирал в един пост по-надолу.
                                FIAT Bravo JTD GT '99

                                Коментар

                                Working...
                                X