Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

E46 318 Ci, Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    didich написа:
    Ако стоковеца е в кондикция и без наливане на тежести в купето съм сигурен, че и мене ще ме вземе , правил съм два старта с купе 1,8 131к.с. и нещата бяха почти на кантар, сега незнам ако е правено нещо по купето пак няма да излезе сметката, за това най добре на асфалта и газ А ти незнам с какви жокери ще дойдеш, ама гледай да си поне със стоковата турбина , иначе няма смисъл да си хабим горивото :D
    незнам защо си мислиш че си под 130кс...?! а и колкото и да е читаво сток...все пак е кола на 10+ години...т.е. на всички са ни такива "курниците" горе долу...т.е. все пак нещата са съпоставими...а турбаланата със сигурност няма да я сменям сега... за сега...
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      kiselo написа:
      незнам защо си мислиш че си под 130кс...?!
      Аз ти казах и като се видяхме, не усетих колата да има някакво забележимо подобрение, може да има, но е близо до стоковото и аз специално не откривам някаква разлика, единствено се усети умиране в ниски обороти и като, че ли една идея по добро набиране в последните 1000-1500 оборота, това последното може и да се дължи на колектора, но определено ефекта не е като чип на турбо кола Ще чакам да се видим другата седмица и да замерим пак.
      punto HGT

      Коментар


        didich написа:
        kiselo написа:
        незнам защо си мислиш че си под 130кс...?!
        Аз ти казах и като се видяхме, не усетих колата да има някакво забележимо подобрение, може да има, но е близо до стоковото и аз специално не откривам някаква разлика, единствено се усети умиране в ниски обороти и като, че ли една идея по добро набиране в последните 1000-1500 оборота, това последното може и да се дължи на колектора, но определено ефекта не е като чип на турбо кола Ще чакам да се видим другата седмица и да замерим пак.
        Ааа ще се замерим важното е лаф моабет да има и шоу да става
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          Здравейте колеги на "бързите" коли Чакам колегата kiselo да пише по късно дали ще успее за тая вечер да дойде до София, някой друг колега с ремапнато JTD ако има мерак, излишно време и нафта ще се радвам да се видим, запознаем и премерим сили.
          punto HGT

          Коментар


            Ебати каръщината винаги във вторник вали.Незнам какво става, но тука в центъра такъв град запра, че все едно идва края на света, покривите направо взеха да се огъват
            punto HGT

            Коментар


              Преден прозорец + двата Стопа на пунто. Без да броиме, че тавана и предния капак са на г*зСеега за софийските коли ще стане " хайде да си преброим дупките" по колите. Дето викаш ебати каръщината тамън едно се пооправи друга простотия стане.

              Коментар


                Пак дишах сажди, дейва и баварките ....Aма тъй ще е, аз почвам от 140, те от 204 е46 330d с ремап между 2 светофара, на 3та ми издрапа цяла кола
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  Колеги, стига с тия бири и пържоли, че взехме да качваме килата и лятно време , айде малко да се раздвижим с колите Паля колата и тръгвам към Булгара, някой ако има за семки ще се радвам да се видим
                  punto HGT

                  Коментар


                    Май всички сте на море Гоних се с една направена вектра, падам, с хонда ЦРХ 125-130к.с. падам с 1-2 коли и накрая за капак си издрънчих да ме повозят в сивик 6-та генерация с насаден Б20 мотор ... майко мила, все едно се качих на пистов мотор, баси колата слязох с усмивка на лицето, това не се кара
                    punto HGT

                    Коментар


                      emzo написа:
                      Пак дишах сажди, дейва и баварките ....Aма тъй ще е, аз почвам от 140, те от 204 е46 330d с ремап между 2 светофара, на 3та ми издрапа цяла кола
                      Явно Марица Изток пак е обгазила Стара Загора..
                      Fiat Coupe 2.0 16V

                      Коментар


                        punto HGT

                        Коментар


                          Като чуя "СТОК", най- ме е страх
                          FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                          Коментар


                            Някой за довечера ?? ... аз съм "сток", имам и леки доработки по колата - ГИ
                            punto HGT

                            Коментар


                              Снощи се засякох с едно 270ЦДИ на околовръстното, докато завия той беше с гърнетата в асфалта Но пък реших да продухам мойто. Като се има предвид преднината в началото (около 3 коли) до 200 беше станала около 5 :D макар, че не включих бензина е перех на гаС, имаше човек до мен и един буфер отзадИ, се справи прилично Брависимото П.С. Трябва да взема да дойда някой път да се засечем, че ми е интересно Пунтото с колко коли ще е напред
                              Fiat Bravo HGT

                              Коментар


                                Hyperion написа:
                                П.С. Трябва да взема да дойда някой път да се засечем, че ми е интересно Пунтото с колко коли ще е напред
                                Ако бравото е в кондикция си мисля, че трябва ти да си отпред , трябваше да минеш тая вечер, беше доста силна, с доста коли и стартове, прибрах се преди половин час.Така забелязвам, че малолитражките /имам предвид колите с мотори 1,6/ доста са се засилили или пунтото нещо е умряло Направих сверка с 4 автомобила тая вечер и всичките с 1,6 мотори, баси то не мога да ги мина, другия път да идва браво 1,6 да ми сложи 2-3 коли и повече да не сядам зад волана 1. Някаква тойота, ръбеста с 2 врати, сигурно беше набор около 80-та година, доста стар модел, човека каза, че е с мотор 1,6 115к.с., не я бил мерил и незнае колко кила е колата. Направихме 2 старта /това ми беше първата гонка за вечерта и гумите не бяха още загряли/. Първата гонка ми скочи с 1-2 коли и до края на 3-та скорост го събрах съвсем леко , общо взето ме би с кола и половина, баси тойотата. Втората гонка тръгнах с изключен тракшън и ми скочи с половин кола, общо взето чак към 3-та скорост взехме да се изравняваме, но пътя свърши, пак ще кажа баси тойотата 2. Опел тигра пак с 1,6 мотор, незнам 109к.с. ли я водят така и не разбрах, но беше над 100к.с. Незнам пипана ли е, лека ли е много, но с голям зор му взех половин кола, и тука да кажа, баси тиграта 3. Направих пак сверка със саксо 1,6 VTS 118к.с. без седалки отзад и разчистена до ламарина, човека си возеше гаджето с него, предполагам да е била 40-45кг. С това саксо карах вече, но човека каза, че предния път бил със скъсан маркуч на въздоховода и не било в час. Тая вечер каза, че всичко бил оправил и викам давай пак да сверим, ми пак го бих като предния път 4. От предните страници бях писал за една гонка с хонда дел сол 1,6 125к.с. с интейк с конус и някакъв чип, който шофера каза, че незнае дали му помага или пречи, но както и да е. Предния път се пускахме на мазния асфалт на 202-ра улица и там още от старта ми взимаше 1-2 коли, нагоре нямаше смисъл защото немога да го догоня. Мда ама на Булгара асфалта бива и нещата дойдоха на кантар, до края на 3-та и началото на моя 4-та бяхме абсолютен кантар, интересно, че като тръгнем заедно понеже той превключва чак на 8000 оборота леко дръпва, защото аз вкарвам на 2-ра, а той е още на 1-ва. После леко аз излизам, защото мойта вече набира на 2-ра, а той в този момент слага 2-ра и така в един момент до 4-та се изравняваме и кантар. На втората гонка той нещо не успя да се оправи със скоростите и падна, но това не се брои.Имаше и един леон ARL мотор, но беше с чип към 190к.с. и му казах, че няма смисъл, ако беше без чип бих се замерил с такава кола, иначе няма смисъл. Един с БМВ 318IS въртя гуми, нагоре надолу и като го питах да направим гонка - колата е на брат ми, трябва да я прибирам и т.н., а ми се щеше да замеря с такова БМВ. Друг пич с 3-ка БМВ както си беше спрял на паркинга, незнам какво го прихвана, но се качи, включи задна, даде цялата газ, въртя 30 секунди гуми на място, вдигна пушилка и завари съединителя, замириса здраво на феродо и приключи с колата, после май си отиде на дърпане тЪ толко с моторите 1,6, не ми се мисли ако се пусна с/у мотор 1,8 и нагоре Айде лека вечер :D
                                punto HGT

                                Коментар

                                Working...
                                X