Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

E46 318 Ci, Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    То е зад борсата в Слатина нали? Незнам дали ще можеме тази седмица да се присъединиме да видиме какво става ,но другата ще го направим А за днес е разбираемо Работен ден няма как
    Кара на сгъстен въздух

    Коментар


      #47
      Да, точно минаваш покрай Кауфланд и продължаваш само направо ГТ групата е крайно време да се присъедини, даже ако е останало някое стоково, в което много силно се съмнявам може да направим някое замерване за спорта , дано вторник вечер е добре времето и сме там
      punto HGT

      Коментар


        #48
        Този вторник ако дойдеме ,ще сме само на семки и бирен фъстък с фиятката може би другия вторник ’’а дано’’ Ще вземеме още някое и друго интересно 4-колестно с нас де
        Кара на сгъстен въздух

        Коментар


          #49
          За тая вечер ако задържи времето някой мераклия има ли, че момчето с което ходя /хондаджия / е на бачкане, а сам не ми се дава газ/люпят семки
          punto HGT

          Коментар


            #50
            didich написа:
            За тая вечер ако задържи времето някой мераклия има ли, че момчето с което ходя /хондаджия / е на бачкане, а сам не ми се дава газ/люпят семки
            Забери ме от СтЗ и да одим да чоплим.
            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

            Коментар


              #51
              Princo написа:
              didich написа:
              За тая вечер ако задържи времето някой мераклия има ли, че момчето с което ходя /хондаджия / е на бачкане, а сам не ми се дава газ/люпят семки
              Забери ме от СтЗ и да одим да чоплим.
              може колко му е, даже на връщане може да минем през Бургас за по пряко Айде колегите от София, повтарям за колегите от СтЗ , за колегите от София ако някой има свободно време тая вечер и му се дишат бензинови и гумни изпарения нека да пише п.п. Емо и Кики все още се правят на приятно разсеяни, че даже модераторите и тема ни отделиха тука в раздела, но аз нито на Емо колата видях, нито на Кики
              punto HGT

              Коментар


                #52
                didich написа:
                Princo написа:
                didich написа:
                За тая вечер ако задържи времето някой мераклия има ли, че момчето с което ходя /хондаджия / е на бачкане, а сам не ми се дава газ/люпят семки
                Забери ме от СтЗ и да одим да чоплим.
                може колко му е, даже на връщане може да минем през Бургас за по пряко Айде колегите от София, повтарям за колегите от СтЗ , за колегите от София ако някой има свободно време тая вечер и му се дишат бензинови и гумни изпарения нека да пише п.п. Емо и Кики все още се правят на приятно разсеяни, че даже модераторите и тема ни отделиха тука в раздела, но аз нито на Емо колата видях, нито на Кики
                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                Коментар


                  #53
                  Аз се засилвам към Слатина
                  punto HGT

                  Коментар


                    #54
                    Екстра беше мероприятието, много коли, пушилка, миризма на гуми, бензин и сажди, колегите от СтЗ трябваше да минат, ама айде другия път Направих 4 старта:2 старта с опел кадет 2,0 150к.с. GSI , много ще да е изморен тоя опел след като го бих и двата пъти с по около 1 калник до към 1 кола до края на мойта 3-та скорост. Ако намеря читав такъв трябва да му гледам само стоповете ама найсе.2 старта направих и с фиат купе със същия мотор като пунтото 1,8 131к.с., това купенце вървеше много добре, първия старт почти кантар, втория бях с един калник отпред, нещо колегата май имаше ядове с превключване на скоростите от трета към четвърта, но не разбрах за какво иде реч, незнам с какво крайно гърне беше, но имаше много хубав звук, като цяло купенцето ме изкефи
                    punto HGT

                    Коментар


                      #55
                      didich написа:
                      Екстра беше мероприятието, много коли, пушилка, миризма на гуми, бензин и сажди, колегите от СтЗ трябваше да минат, ама айде другия път Направих 4 старта:2 старта с опел кадет 2,0 150к.с. GSI , много ще да е изморен тоя опел след като го бих и двата пъти с по около 1 калник до към 1 кола до края на мойта 3-та скорост. Ако намеря читав такъв трябва да му гледам само стоповете ама найсе.2 старта направих и с фиат купе със същия мотор като пунтото 1,8 131к.с., това купенце вървеше много добре, първия старт почти кантар, втория бях с един калник отпред, нещо колегата май имаше ядове с превключване на скоростите от трета към четвърта, но не разбрах за какво иде реч, незнам с какво крайно гърне беше, но имаше много хубав звук, като цяло купенцето ме изкефи
                      Кадета да не е бил малкия ГСИ, който е 8в. Големия ГСИ няма нищо общо с вървежа на фиат купе 1.8 със сигурност.
                      FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                      Коментар


                        #56
                        Отзад на опела имаше емблема GSI с изцяло червени букви и понеже не вярвам на табели, че всеки може да си лепне, питах колегата 2 пъти какъв е мотора и ми каза, че е 2 литра 150к.с., след втората дръпка го питах дали е правил нещо по мотора и че би трябвало да ме бие с доста, но той само вдигна рамене и толкоз, напълно съм наясно, че такъв опел трябва да е много пред мен, но явно тоя не е бил в кондикция
                        punto HGT

                        Коментар


                          #57
                          може да не е бил ръждясал още и да му е тежкодобре си го подредил
                          Не е важно какво говорят зад гърба ти,важно е когато се обърнеш всички да мълчат!

                          Коментар


                            #58
                            didich написа:
                            Отзад на опела имаше емблема GSI с изцяло червени букви и понеже не вярвам на табели, че всеки може да си лепне, питах колегата 2 пъти какъв е мотора и ми каза, че е 2 литра 150к.с., след втората дръпка го питах дали е правил нещо по мотора и че би трябвало да ме бие с доста, но той само вдигна рамене и толкоз, напълно съм наясно, че такъв опел трябва да е много пред мен, но явно тоя не е бил в кондикция
                            Колега , има една Алфа 33-ка, може да се замерим някой път. Любопитно ще ми е, щото мен такъв Кадет яко ме е лупал.

                            Коментар


                              #59
                              То и мен читав опел ако ме пипне няма да разбера, че е имало гонка, замервах с някаква програма и с пасажер в колата и времето от 0-100км/ч. беше за 9,1сек най доброто, така че съм далече от вървежа на опел GSI , че и на пунто HGT Алфата с какъв мотор е и има ли бутано по нея ?Гонка не отказвам стига да сме равностойни, иначе няма смисъл да си хабим бензина Преди да ми изтропа мотора замервах с една алфа с боксеров мотор, но незнам какъв беше, имаше олекотен маховик и разни други работи, пробвахме се от летящ от втора, ама нямаше много смисъл за пунтото, алфата си набираше стабилно Другата седмица съм на Сандански, ще се прибера най вероятно в събота /14.06/, така че ако е ОК времето може събота на Булгарплода да замерим Поздрави.
                              punto HGT

                              Коментар


                                #60
                                Ами 33-ката ми е 1.7 16В но е изхвърлен тъпия инжекцион (много е стар и смотан) и сега е с карбуратори. Подобрения няма в общи линии. Ма е лека, горе-долу, колкото Пунто.

                                Коментар

                                Working...
                                X