Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

E46 318 Ci, Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    didich написа:
    Че е тежко пунтото тежко е, на тая програма аз много не вярвам, защото си мисля, че 9,5 сек. до 100км/ч макар и натоварено пунтото ми се виждат прекалено много, за справка карал съм много пъти с една хонда, която ме взима с 1-2 коли, тя ходи да дава време на кондофрей и най доброто и беше 16,1сек/402м, да предположим, че мойта може да даде най добро висока 16-ка, все си мисля, че кола която има ускорение 9,5 до 100км/ч няма как да влезе в 16-ките , но това е само предположение.Качвал съм пунтото на кантар от тези за вторични суровини, защото тези кантари, които мерят колата при минаване на ГТП мерят само предна и задна ос, след това сумираш и виждаш резултата, но това според мен ще даде доста по голямо отклонение, тЪ на кантара с жената и малката с кожчето в колата кантара показа 1210кг, жената и малката с багажа са горе долу около 90кг, колкото съм и аз /92кг/, така че съдя, че пунтото е около 1200кг с мен Относно мапнати/ремапнати стило/браво/брава и т.н. идеята е да замерим и да видим какво се случва на пътя, а дали ще падна или ще бия с 1 калник не е важно за мен, адреналина и лаф мохабета с хора обичащи да дават газ е по важен за мен , така че да заповядат довечера ремапнати и чипнати италианки и ще си покаже кое как е , до момента съм мерил с фиат купе 1,8 131к.с. и алфа 2,4 ЖТД 136к.с., все си мисля, че не се изчерпват италианките в София само с тия два модела.
    Напълно те разбирам и аз обичам да давам газ, важното е да се развличаме от ежедневието, кой с каквото му е кеф. В случея са гонитби Дано да се намерят хора с ЖТД-та, които да откликнат на поканата.Някой път ако имам идване към София с удоволствие бих дошъл да се запознаем, а и да разгледам Софийските бегачки, пък ако се намери с кой може и да направя няколко старта.
    FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

    Коментар


      #77
      mitaka_neikov написа:
      Напълно те разбирам и аз обичам да давам газ, важното е да се развличаме от ежедневието, кой с каквото му е кеф. В случея са гонитби Дано да се намерят хора с ЖТД-та, които да откликнат на поканата.Някой път ако имам идване към София с удоволствие бих дошъл да се запознаем, а и да разгледам Софийските бегачки, пък ако се намери с кой може и да направя няколко старта.
      punto HGT

      Коментар


        #78
        Човек като реши да си изкара добре вечерта и всичко се обръща по закона на Мърфи - дъжд, гръмотевици и някакъв страше вятър, тука в Люлин дърветата направо се огънаха до земята
        punto HGT

        Коментар


          #79
          didich написа:
          Че е тежко пунтото тежко е, на тая програма аз много не вярвам, защото си мисля, че 9,5 сек. до 100км/ч макар и натоварено пунтото ми се виждат прекалено много, за справка карал съм много пъти с една хонда, която ме взима с 1-2 коли, тя ходи да дава време на кондофрей и най доброто и беше 16,1сек/402м, да предположим, че мойта може да даде най добро висока 16-ка, все си мисля, че кола която има ускорение 9,5 до 100км/ч няма как да влезе в 16-ките , но това е само предположение.Качвал съм пунтото на кантар от тези за вторични суровини, защото тези кантари, които мерят колата при минаване на ГТП мерят само предна и задна ос, след това сумираш и виждаш резултата, но това според мен ще даде доста по голямо отклонение, тЪ на кантара с жената и малката с кожчето в колата кантара показа 1210кг, жената и малката с багажа са горе долу около 90кг, колкото съм и аз /92кг/, така че съдя, че пунтото е около 1200кг с мен Относно мапнати/ремапнати стило/браво/брава и т.н. идеята е да замерим и да видим какво се случва на пътя, а дали ще падна или ще бия с 1 калник не е важно за мен, адреналина и лаф мохабета с хора обичащи да дават газ е по важен за мен , така че да заповядат довечера ремапнати и чипнати италианки и ще си покаже кое как е , до момента съм мерил с фиат купе 1,8 131к.с. и алфа 2,4 ЖТД 136к.с., все си мисля, че не се изчерпват италианките в София само с тия два модела.
          Дойдох аз на крак ама..........Бравото с половин резервоар и баскаса,елипси+усилвател на кантара е 1250км без мен.
          Bravo 1.9d 97г

          Коментар


            #80
            Съжалявам, че не съм реагирал бързо, но не винаги мога, когато мога пиша по рано през деня и така.Бравото с какви жокери е ?
            punto HGT

            Коментар


              #81
              nsn - моето беше 1 170кг. със същия музикален хардуер беше
              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

              Коментар


                #82
                Бравото е с чип/ремап,а за теглото няма от къде да го измисля-това показва кантара(електронен на пункта за железа,мерил съм го 4-5пъти)
                Bravo 1.9d 97г

                Коментар


                  #83
                  nsn написа:
                  Бравото е с чип/ремап,а за теглото няма от къде да го измисля-това показва кантара(електронен на пункта за железа,мерил съм го 4-5пъти)
                  Гледай да уцелиш някой вторник или събота и ще замерим
                  punto HGT

                  Коментар


                    #84
                    nsn написа:
                    Бравото е с чип/ремап,а за теглото няма от къде да го измисля-това показва кантара(електронен на пункта за железа,мерил съм го 4-5пъти)
                    Е стига де има още живот в него, рано ме е за там или само го плашиш?
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #85
                      S_BANKOV написа:
                      nsn написа:
                      Бравото е с чип/ремап,а за теглото няма от къде да го измисля-това показва кантара(електронен на пункта за железа,мерил съм го 4-5пъти)
                      Е стига де има още живот в него, рано ме е за там или само го плашиш?
                      Моето прави конкуренция на бързите опели та въобще не го плаша.
                      Bravo 1.9d 97г

                      Коментар


                        #86
                        Стига с тези Опели бе :D Чак пломбите започнаха да ми гният от четене за "легендарните бързи Опели". Къде ги намирате, че аз на един до сега не съм попаднал ?
                        Fiat Bravo 1.6 16v 103hp-Forever in my heart - Ex
                        Fiat Marea 1.9TD 75hp-Family Combi Now

                        Коментар


                          #87
                          Bravo_16v_103hp написа:
                          Стига с тези Опели бе :D Чак пломбите започнаха да ми гният от четене за "легендарните бързи Опели". Къде ги намирате, че аз на един до сега не съм попаднал ?
                          Хаха, приятел теб с това 1.6, няма как да те оплашат бързите Опели :D 2.0 ГСИ с малко жокери отива към 160 коня, като сложиш че е в купе около тон и кутия Ф16 от 1.6, какво точно мислиш че се получава? Не е до това, дали е Опел, Рено или Фиат, а съвкупността от горините неща правят колата сравнително бърза!didich сори за офф-а
                          FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                          Коментар


                            #88
                            Аз бих се пуснал с браво 1,6, все пак трябва да уважим този легендарен модел, ако има колега може по нататък да замерим, примерно идния вторник Не го казвам подигравателно, но след като хора каращи този мотор твърдят, че върви, защо да не пробваме, нищо не се знае докато не застанем на чертата
                            punto HGT

                            Коментар


                              #89
                              А може би хората искат да кажат, че тоя двигател (1.6 103 hp) в това купе върви доста в сравнение с конкурентите си. А не че върви като за кола 150 коня
                              Renault Modus 1.2 16v 2006
                              Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                              Коментар


                                #90
                                ше те изядем сосе парцалете :D
                                Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
                                Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
                                Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
                                Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
                                Убий скороста - Спаси дете!

                                Коментар

                                Working...
                                X