Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Усилване на wifi сигнал?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    И аз така мисля да направя при положение, че не е проблем за Мегалан втория рутер. Благодаря за помоща

    Коментар


      #17
      Re: Усилване на wifi сигнал?

      jenshen73 написа:
      vital написа:
      Проблемът е следния. Абонат съм на мегалан и съответно ползвам техен рутер. Имам обаче три помещения, в които искам да се ползва нета безжично. Две са едно над друго, третото е на 2рия етаж, но през 2стени, респективно 2 други помещения. Сигнал има и върши работа, но понякога се губи. От Мегалан идваха няколко пъти, правиха настройки, подобрение има, но има какво да се желае. Това са офиси и съответно се води на фирма, та бих се зарадвал, ако има вариант без да им плащам още един нет за още един рутер всеки месец.Въпросът ми е има ли някакво устройство, което да лови wifi сигнала от рутера на мегалан и да го разпръсква по-силно?Въпросът ми се породи от Airport серията на Apple, които уж правят точно това.P.S Трябва да се ползва рутера на Мегалан.Благодаря
      Купуваш си кой да е рутер за 30-40лв., кабел колкото е от Мегалан рутера до етажа където искаш да ползваш нет, връзваш в едната лан дупка на мегаланския рутер лан кабела, другия му край в дупката WAN на новия рутер и си решаваш проблема. Кви драми, кви екстендери за баля пари...?
      А за какво въобще трябва новото устройство да е рутер?По-добре един АП и това е.Дори и Рутер да е, по-добре да му се "вкара" кабела в ЛАН порта, а не във ВАН порта, за да работи пак като АП и да не минава през рутинг глупостите му и всичко да се обслужа от първия рутер, както и трябва да бъде.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #18
        Bo, ако ми намериш AP по-евтин от рутер - ще си купя няколко. Търся за няколко обекта, но така и не намирам. Идеи?P.S. Кой е тоя рутер в който като набуташ в ЛАН порта входящия кабел ще папагали и на безжичния порт? Аз не знам такъв.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #19
          jenshen73 написа:
          P.S. Кой е тоя рутер в който като набуташ в ЛАН порта входящия кабел ще папагали и на безжичния порт? Аз не знам такъв.
          В момента точно така позлвам, след като ми гръмна ВАН-порта. Кабела ми е на лан-а на най - обикновен ТъпЛинк.

          Коментар


            #20
            Може да сложиш втори рутер без да плащаш.Просто WAN порта на втория се свързва с един от LAN портовете на първия.Според мен никакви "усилватели" няма да ти помогнат поради простата причина, че увеличаваш само мощността на рутера, но не и на устройствата.Също така нещо тествано:Първия рутер: ван порта е кабела от доставчика, на единия лан слагаш кабел до друг рутер пак на лан порт.Никакви настройки не правиш, оставяш само лана на ДХЦП и слагаш парола на вирелеса.
            04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

            Коментар


              #21
              jenshen73 написа:
              Bo, ако ми намериш AP по-евтин от рутер - ще си купя няколко. Търся за няколко обекта, но така и не намирам. Идеи?P.S. Кой е тоя рутер в който като набуташ в ЛАН порта входящия кабел ще папагали и на безжичния порт? Аз не знам такъв.
              Ами почти всички, които съм пробвал.Примерно всички Едимакси, Д-Линкове...То ЛАН-а и УиФи-то в повечето рутери са на един суич чип, който софтуерно е бриджнат между интерфейсите.Иначе за цената си прав - общо взето трябва да търсиш АП, за да намериш евтини. За това и рутерите стават като АП и няма смисъл да го ползваш като рутер.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #22
                BO написа:
                jenshen73 написа:
                Bo, ако ми намериш AP по-евтин от рутер - ще си купя няколко. Търся за няколко обекта, но така и не намирам. Идеи?P.S. Кой е тоя рутер в който като набуташ в ЛАН порта входящия кабел ще папагали и на безжичния порт? Аз не знам такъв.
                Ами почти всички, които съм пробвал.Примерно всички Едимакси, Д-Линкове...То ЛАН-а и УиФи-то в повечето рутери са на един суич чип, който софтуерно е бриджнат между интерфейсите.Иначе за цената си прав - общо взето трябва да търсиш АП, за да намериш евтини. За това и рутерите стават като АП и няма смисъл да го ползваш като рутер.
                Пробвано е на евтини Линксис(Циско) и Длинк и си работи така от Лан във ЛАН. Хубавото е че не трябва да правиш специално рутинги за дистанционен достъп. Лошото е че всяки броудкаст от целия лан отива и към Wi-Fi-то на съответния рутер.
                Brava 1.6 ELX

                Коментар


                  #23
                  Пак се почна и тука пишкомеренето...Айдее стига вече!Пак казвам - най лесния и БЕЗКАБЕЛЕН начин е един евтин рутер, там където се вижда горе долу мрежата - режим репитър, и айдее
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #24
                    Попопречетох, че не са ми ясни тея работи. Решението ми е да намеря някой да прекара кабел все пак, да сложа рутер и все пак кабелно да свържа настолния компютър. Пък принтери и разни други устройства да са си на wifi.За момента ми отказват обаче за кабела, защото не съм техен абонат. А пък мегалан не може, щото не трябва да знаят колко далече отива тоя кабел Та някой ако има познат, който може да прекара 10тина метра лан кабел по тавана на един коридор да свирка(зона Б5). Естествено срещу заплащане

                    Коментар


                      #25
                      Аз също бих предложил вариант с АП който има две антени и може да се направи само на мост между две устройства. Малко по скъпо ще е но няма да има драми с настройки от доставчика......

                      Коментар


                        #26
                        Всичко е направено както искам - прекаран кабел в малкото помещение с простичък рутер Благодарности на колегата simeon3000

                        Коментар

                        Working...
                        X