Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Усилване на wifi сигнал?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Усилване на wifi сигнал?

    Проблемът е следния. Абонат съм на мегалан и съответно ползвам техен рутер. Имам обаче три помещения, в които искам да се ползва нета безжично. Две са едно над друго, третото е на 2рия етаж, но през 2стени, респективно 2 други помещения. Сигнал има и върши работа, но понякога се губи. От Мегалан идваха няколко пъти, правиха настройки, подобрение има, но има какво да се желае. Това са офиси и съответно се води на фирма, та бих се зарадвал, ако има вариант без да им плащам още един нет за още един рутер всеки месец.Въпросът ми е има ли някакво устройство, което да лови wifi сигнала от рутера на мегалан и да го разпръсква по-силно?Въпросът ми се породи от Airport серията на Apple, които уж правят точно това.P.S Трябва да се ползва рутера на Мегалан.Благодаря

    #2
    Може но трябва поне още един рутер като репитер и готово.За предпочитан от същата марка и модел за да бъде на 100% съвместин със сегашия ти рутер.http://forum.setcombg.com/%D0%BC%D1%...%82%D0%BE.htmlПолзвайте бутона "РЕДАКТИРАЙ" в горния десен ъгъл на мнението.Модераторски екип на fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      А не може ли да се сложи по-мощен рутер ?
      BMW E46 coupe
      Fiat Punto 1.1 LPG - ex

      Коментар


        #4
        Има разни устроиства Range extender- и, но незнам дали ще ти свърши работа. Какъв е рутера на мегалан ... ?? Гледам na Tp- Link вървят едни по 45 лева някъде и едни по- скъпи към 70, за колко има и на други марки. zyxel, D link.. boyan_kb, както казва с рутер, ако са ти дали такъв за 30 тина лева ще ти е по- ефтино да си вземеш 2 ри( без да им плащаш сметките месечните) и да го ползваш за репитер

        Коментар


          #5
          Ще погледна какъв е, честно казано не помня.Т.е сега както имам един лан кабел, пъхнат в мегаланския рутер, който го правя на два кабела и отива и в новия рутер? Възможно ли е са сложили някакви ограничения? Защото ми казаха, че само с техен рутер може. Ама може и да е трик, за да ми искат още една такса.

          Коментар


            #6
            Range extender ите се включват само в контакта и хващат сигнала и го усилват Предполагам и с рутер работи по подобен начин, но трябва да се настрои.Някой дето има повечко познания да каже как става. Аз лично мрежите не ги харесвам много и те мен също :D

            Коментар


              #7
              Щом си на Мегалан,предполагам,че имаш и оптика до дома?!. А тъй наречения "рутер" за който говориш,наистина ли е рутер или входящия му сигнал е оптичен? Защото ако имаш оптика,това за което говориш,не е стандартен рутер,а ОНТ. Това ОНТ НИКОЙ освен мегалан не може да човърка в него. И не съм сигурен дали след него може да се сложи репийтър или не. Затова не задаваш въпроса си на правилното място. Звънни на съпорт центъра и там ще ти отговорят. Ако не искат да ти свършат работа остава ти само един вариант. Този вариант ти препоръчвам и аз. Пуска ти се един меден кабел от ОНТ-то до другия етаж и там си закачаш друг рутер. Така е най-сигурния начин. Иначе само мегалан могат да ти свършат работа. Но ако трябва да ти отговоря по принцип,да има начин да се сложи втори рутер,ползван само като повторител,но се изисква съвместимост на двете устройства и определени настройки,които сам едва ли ще можеш да направиш.
              ex.Мареа ТД100

              Коментар


                #8
                Мдааа, такова явно ми трябва като това примерно.http://www.jmt.bg/безжични-устройств...агодаря Съответно новия въпрос е за съвет за конкретно устройство и как се настройва П.С Ти пък ме уби съвсем. Нормален рутер ми се вижда, но по принцип се води, че сме оптика. Трябва явно да видя конкретното устройство.От съпорта ми казват, че това се водели различни адреси и трябвало да им плащам още една такса, а е безмислено, защото мрежата в най-далечното помещение се ползва само за качване на документи и ползване на безжични принтери.

                Коментар


                  #9
                  според мен ако нямаш достъп до настройки на рутера ,в най лошия случай един лан кабел до другия.слага се отметка динамик ip и си готов.Адресите по мрежата ще идват от 1 рутер.само да попитам ако си закачаш на рутера по кабел компютър има ли нужда от допълнителна настройки или директно си тръгва нета.ако е така няма да има проблем с 2 ри рутер ама трябва и кабел между двата.И не ти трябват почти никъкви настройки на 2рия рутер освен вифи мрежа и парола .ако се сложи на порт различен от wan порта друго не ти трябва.дано съм бил полезен.

                  Коментар


                    #10
                    Нямам идея за лан кабела. Всички компютри са през wifi. Ще пробвам.

                    Коментар


                      #11
                      Устройството наистина е ONT. Говорих обаче с Мегалан и може в първия LAN порт да закача друг рутер, стига да ги уведомя, за да направят някаква настройка.Сега питането ми е... Нов як, скъп рутер до ОNT-то(Хуавей) в "главния офис" или по-обикновен рутер в малкото помещение?Аз си мисля, че ще е по-добре вторият вариант

                      Коментар


                        #12
                        vital написа:
                        Устройството наистина е ONT. Говорих обаче с Мегалан и може в първия LAN порт да закача друг рутер, стига да ги уведомя, за да направят някаква настройка.Сега питането ми е... Нов як, скъп рутер до ОNT-то(Хуавей) в "главния офис" или по-обикновен рутер в малкото помещение?Аз си мисля, че ще е по-добре вторият вариант
                        Аз съм за второто. Безжичната връзка е двупосочна. Слагаш хубавия рутер ама на клиентското устройсто му сложили 2 намотки за антена и ....
                        Brava 1.6 ELX

                        Коментар


                          #13
                          Най-лесният вариант е с такъв Extender: http://www.tp-link.com/en/products/d...REСтрува до към 50 лв., настройката е лесна и няма да се занимаваш с опъване на кабели
                          Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                          Коментар


                            #14
                            Добре де, ако сложиш по средата на трасето едно обикновено рутерче от 30-40лв и го настроиш да работи в режим Repeater, няма ли да стане?Даже на се правят никакви настройки на основния рутър.
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #15
                              Re: Усилване на wifi сигнал?

                              vital написа:
                              Проблемът е следния. Абонат съм на мегалан и съответно ползвам техен рутер. Имам обаче три помещения, в които искам да се ползва нета безжично. Две са едно над друго, третото е на 2рия етаж, но през 2стени, респективно 2 други помещения. Сигнал има и върши работа, но понякога се губи. От Мегалан идваха няколко пъти, правиха настройки, подобрение има, но има какво да се желае. Това са офиси и съответно се води на фирма, та бих се зарадвал, ако има вариант без да им плащам още един нет за още един рутер всеки месец.Въпросът ми е има ли някакво устройство, което да лови wifi сигнала от рутера на мегалан и да го разпръсква по-силно?Въпросът ми се породи от Airport серията на Apple, които уж правят точно това.P.S Трябва да се ползва рутера на Мегалан.Благодаря
                              Купуваш си кой да е рутер за 30-40лв., кабел колкото е от Мегалан рутера до етажа където искаш да ползваш нет, връзваш в едната лан дупка на мегаланския рутер лан кабела, другия му край в дупката WAN на новия рутер и си решаваш проблема. Кви драми, кви екстендери за баля пари...?
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X