Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизел от седем бензиностанции кристализира само при минус 13

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дизел от седем бензиностанции кристализира само при минус 13

    http://fakti.bg/bulgaria/85023-ekspe...раднато от @kiselo :D----Аз лично досега проблемна нафта не съм усетил.Жалко, че не упоменават веригите.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    #2
    И аз не съм. Но тези дни ми попадна да точа малко от резервоара и реших да я бутна във фризера на -18. Седя 24 часа, беше доста мътна, имаше малко парцали, но не беше на буца и си течеше съвсем нормално. Зареждам на която и да е бензоностанция, от големите вериги, в случая имаше меланж между Петрол и ОМВ
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Ми освен колегите каращи дизел да почнат да го точат от резервоарите и да си правят сами експеримента, че журналята може и рейтинг да вдигат, а това че си скапваме моторите от хубаво гориво май не е тайна за никой
      punto HGT

      Коментар


        #4
        Това бе една от причините да се откажа от дизела. Зимно време зареждах от бензиностанция в туби от минерална вода. Оставям ги една нощ на двора и сутринта парафина се е утаил на дъното. С маркуч източвам рядкото, а останалото седи до пролетта и заминава в трактора. Писна ми от тази хамалогия...
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #5
          Re: Дизел от седем бензиностанции кристализира само при мину

          emzo написа:
          Жалко, че не упоменават веригите.
          Предполагам има някакъв гратисен период, в който веригите да си платят, като тези които не го направят, ще бъдат обявени :D
          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

          Коментар


            #6
            Хаха, това ми хареса.Като виц е !
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Re: Дизел от седем бензиностанции кристализира само при мину

              emzo написа:
              http://fakti.bg/bulgaria/85023-eksperiment-dizel-ot-sedem-benzinostancii-kristalizira-samo-pri-minus-13Краднато от @kiselo :D----Аз лично досега проблемна нафта не съм усетил.Жалко, че не упоменават веригите.
              Преди точно 2 години като бях в Добрич...близо седмица не успях да запаля колата...нафтата беше станала по гъста от боза...температурата вечер падаше до около -20С...тогава зареждах на шел обикновената нафта...после смених на в пауър...температурите пак падаха, но нямах проблеми....Ще се окаже, че скъпата нафта е по-скоро обикновена...а тази която трябва наистина да е в-пауър/алпин и т.н. никога не сме я и виждали в БГ....
              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

              Коментар


                #8
                Някой може ли да отвори първото клипче, че на мене нещо ми забива ЛИНК , защото на долу в мненията се твърди, че цитираната температура от -13 градуса, всъщност е -13 градуса по фаренхайт, тоест температурата по целзий следва да е -25 градуса, тоест както написах по-горе, че журналята търсят рейтинг може и да се окаже вярно, това в никакъв случай не значи, че са ни много качествени горивата, но да твърдиш нещо, което е изопачено и то в национален ефир е направо за затвора.Как се пускат подобни линкове, е описано ТУК.
                punto HGT

                Коментар


                  #9
                  Проблема е, че истината ще остане неразкрита.Журналята са толкова долни, че не може да им се вярва.Но пък всеки може да си проведе теста и сам
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Подвеждащо е, защото почти всички заглавия тръбят, че горивото замръзвало при -13 градуса и толкоз, до колкото знам при нас е прието като се говори за температура и градуси да се подразбира, че скалата е по целзий, но виж гадовете колко са хитри, кой да предположи, че цитираната температура от -13 градуса може да е по фаренхайт, много са хитри п.п. сега да почнат да казват и прогнозата за времето по фаренхайт и ще стане пълно мазало
                    punto HGT

                    Коментар


                      #11
                      Да бе.Забравих как в България караме с най-лошата нафта.И все тъй продължават да говорят глупости.Дори и по национален ефир.Ето колко е -13 :D п.п.Аз лично дори лятна нафта до -28 не успях да замразя.Ама нали трябва да караме с най-гадната нафта, за да има от какво да се оплакваме.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Ето, че лъсна работата, евала за снимката ВО
                        punto HGT

                        Коментар


                          #13
                          Абе и аз нещо такова гледам и си викам това възможно ли е да е от камерата хаха
                          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                          Коментар


                            #14
                            Чак не мога да повярвам, че са толкова неграмотни един термометър да не могат да разчетат. За мен температурата е точно -24 градуса.
                            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                            Коментар


                              #15
                              tyson написа:
                              Чак не мога да повярвам, че са толкова неграмотни един термометър да не могат да разчетат. За мен температурата е точно -24 градуса.
                              Е те толкова са негрАмотни, вервай ми...
                              Fiat Punto 1.1-Синята птица
                              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                              Коментар

                              Working...
                              X