Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизел от седем бензиностанции кристализира само при минус 13

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Склонен съм да вярвам за лошото качество на горивата в БГ. Да е говорим ,че караме с едни от скъшите горива - по-ниски са цените на дизела в страни като Австрия, Германия, Полша, Франция, Литва,Латвия, Люксембург, Румъния.... Няма смисъл да пшродължавам да изброявам : http://energy.eu/fuelprices/

    Коментар


      #17
      Хахаха, аз сега изгледах репортажа - кадъра с термометъра е махнат
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #18
        Yavor написа:
        Хахаха, аз сега изгледах репортажа - кадъра с термометъра е махнат
        Подозирах аз манипулации.За това си го имаме завинаги тук.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          Докато гръмне сървъра на imageshack
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #20
            Е, някой гледал ли е истинския репортаж, в който го има въпросния кадър и се вижда ясно каква е точната температура? Защото аз успях да видя клип, в който не се вижда термометър и съвсем отделно от клипа - въпросната снимка, която всеки може да направи. Мисля си, че трябва да се съберат изключително глупави и ограничени хора, включително и човекът от автосервиза, за да твърдят такова нещо при очевадна грешка.Те и коментарите са едни... мани-бегай! Ясно се чува "200 милиграма на литър", а отдолу някакъв талант е написал "Кви 200 милилитра бе, аз вода ли си купувам" Тоя сигурно е дърт пияница. Само те мислят, че 50 грама ракия и 50 милилитра ракия са едно и също нещо.

            Коментар


              #21
              Към 13,20 гледах линка на Дидич-а и се виждаше , това което Боби е показал
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #22
                emzo написа:
                гледах линка на Дидич-а и се виждаше , това което Боби е показал
                +1 Не помня часа, но няколко колеги също го гледаха и могат да свидетелстват :D
                Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                Коментар


                  #23
                  ogi28b написа:
                  Е, някой гледал ли е истинския репортаж, в който го има въпросния кадър и се вижда ясно каква е точната температура? Защото аз успях да видя клип, в който не се вижда термометър и съвсем отделно от клипа - въпросната снимка, която всеки може да направи. Мисля си, че трябва да се съберат изключително глупави и ограничени хора, включително и човекът от автосервиза, за да твърдят такова нещо при очевадна грешка.Те и коментарите са едни... мани-бегай! Ясно се чува "200 милиграма на литър", а отдолу някакъв талант е написал "Кви 200 милилитра бе, аз вода ли си купувам" Тоя сигурно е дърт пияница. Само те мислят, че 50 грама ракия и 50 милилитра ракия са едно и също нещо.
                  Това, което съм показал е кадър от репортажа - директно от видеото.Имаше кадри, които снимат термометъра поне 4-5 секунди.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #24
                    dikanio написа:
                    +1 Не помня часа, но няколко колеги също го гледаха и могат да свидетелстват :D
                    свидетелствам, и аз го видях жалка история, ама откак журналистите станаха преститутки...
                    YNWA

                    Коментар


                      #25
                      Е хубаво де, щом сте го видели толкова хора - дайте да видим оригиналния клип, аз също искам да го видя и да видя сам защо се е наложило смяната на сайта? Съмнявам се да не знаете как се вади от временната директория.

                      Коментар


                        #26
                        ogi28b написа:
                        Те и коментарите са едни... мани-бегай! Ясно се чува "200 милиграма на литър", а отдолу някакъв талант е написал "Кви 200 милилитра бе, аз вода ли си купувам" Тоя сигурно е дърт пияница. Само те мислят, че 50 грама ракия и 50 милилитра ракия са едно и също нещо.
                        Ами всъщност "дъртия пияница" в случая е прав, 50 грама ракия = 50 милилитра ракия, и то не за друго, ами защото е станало нарицателно това определение за алкохола по заведенията. Иначе разбира се течностите се измерват в литри и милилитри.Просто пияниците по лесно изговарят "грам" че е по-къса думата
                        Stilo 1.9 JTD 115Hp

                        Коментар


                          #27
                          Добре де...термеметъра може да показва и -40С...сложили ли са някакви термометри които да мерят температурата на самата течност...хващате се за нещо дребно...което не е гаранция за измама...за да се установи температурата на нафтата трябва да се премери тя, а не температурата на фризера...ако сложиш във фризера бутилка вода тя няма да замръзне на секундата въпреки че вътре термометъра ще показва -20С...!? Ще постои поне 30-40мин да не кажа и повече и тогава вече ще стане постепенно на буца...напълно е възможно нафтата да е била -13С ако са следили вискозитета и и температурата с отделни термометри и т.н. и са я извадили преди да си е изравнила температурата с тази на коментирания термометър
                          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                          Коментар


                            #28
                            Ама то дори в репортажа не се казва "грама", че да го приравни с милилитър. Казва се ясно и точно "милиграма", освен ако и това не го сменят, докато си пишем. Гледайте линка на ДИДИЧ-а, отново е качен друг клип!!! Т.е. друг е спрямо този, който гледах преди 15-20 минути. Хех, тея ще излязат големи пичо’е.В клипа казва човекът "Допустимо е да има разтворена вода във рзмер не повече от 200 милиграма на килограм", което е около 1000 пъти по-малко от 200 милилитра. За улеснение приемаме, че 1 гр. вода е с обем 1 милилитър. Значи - около 0.2 милилитра, а не 200 милилитра.

                            Коментар


                              #29
                              ogi28b написа:
                              Е хубаво де, щом сте го видели толкова хора - дайте да видим оригиналния клип, аз също искам да го видя и да видя сам защо се е наложило смяната на сайта? Съмнявам се да не знаете как се вади от временната директория.
                              http://novatv.bg/feedback@Фил - хващаме се заради това, че 20 пъти се казва -18гр , а както виждаш термометъра показва съвсем друго.Аз съм си замразявал нафта от ОМВ и Лукоил, но нямам намерение да споделям резултатите, защото всеки може да хвали и да плюе, както си иска.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                #30
                                Амбицирах се. Ще си направя същия експеримент с гориво на ЕКО, на бензиностанцията, на която зареждам. В момента съм включил фризера на максимален студ, за да видя до колко може да изстине, защото в коментарите се твърди, че такъв фризер не може да се охлади по-малко от -15, а моят има електронен контрол, който е от -24 до -16 и на -24 като го настроя, живачен термометър показва -30. Ще го пробвам с два независими термометъра, живачни, и с 2 различни термодвойки от мултицети. Утре ще отида да си налея малко нафта от Еко, та да видим.Ред.: В 20:15 сложих около 20-25 мл вода в пластмасова чашка, във фризера, който по принцип е настроен на -18. Засилих го до -24, във водата съм потопил термодвойката, а до чашката съм сложил живачния. Другият ми живачен е счупен, затова само с един.

                                Коментар

                                Working...
                                X