Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко струва според вас този автомобил ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко струва според вас този автомобил ?

    Колеги,искам да разбера какво е мнението на хората в този форум.Все пак е форум на Фиат и го смятам за уместен въпрос и се надявам на безпристрастни и обективни резултати.Ето го и Купето:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56746
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #3
    Като прочетох последното мнение, че 3 години не е регистрирана и вероятно е карана само из махалата, колкото и лъскава да е - aз няма да проявя интерес.Само защото знам, че каквато и да е машина, дали ще е кафемелачка или совалка когато не се използва се амортизира.

    Коментар


      #4
      @Слав - такива купета няма вече, чакаш .... ще си намери собственика
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #5
        Даже ми минава през главата да си го оставя в гаража и след още три години да го повозя до Германия, за да му изкарам сертификат за "Young timer". Покрива всички изисквания за това .Заради многото "фенове" на италианките ми дойде тази идея, която никак не ми се струва лоша с всеки изминал ден
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #6
          Не го продавай! Трябва да чакаш истински фен да я вземе, иначе трябва да я подариш на някой, който много вероятно ще я съсипе. Една кола като се поддържа и стои гаражна цената и не пада. Бих коментирал цената само на място, ако е ей така средностатистически получаваш 2500лв. липсват капачка на задната броня и касетофона, което дразни малко.
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #7
            Дадох максималната цена която си посочил поради:1. Колата наистина е като нова на снимките, и не се вижда нищо което да подлага на съмнение реалността на километрите2. Ако не е карана в България ( говоря за ежедневка) вдига цената адски много. Мисля че всички реално виждащи хора тук знаят качеството на пътните настилки в родината ни3. Сервизната книжка - когато си търсих кола, нито една нямаше сервизна книжка, а бях разгледал стотици обяви, а ти имаш такава
            Fiat Bravo 1.9 TD100

            Коментар


              #8
              http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=232333169&cd=635039644800000000&as rc=st|fs

              Коментар


                #9
                Когато бях на път да го купя преди 3 години, колата по спомени вече беше седяла над 1-2 години. Надявам се, че вече си и оправил документално нещата, защото колата не заслужава да седи в гаража.... Истината е, че тези коли вече не струват нищо, а няма и да поскъпнат кой знае колко. Феновете на модела(сигурно могат да се изброят на пръстите на едната ми ръка..) биха търсили турбалани, по-точно Limitied Edition или Plus версията. Колата колкото и да е запазена, си иска доста сериозна инвестиция, за да стане едно наистина добре изглеждащо купе. Според мен реалната и цена е около 2000-2500лв, пари които за месец ще изчезнат и няма да разбереш къде са отишли...По-добре си го пази и си го карай за кеф...
                ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                Jet Black E46 M3

                Коментар


                  #10
                  Не знам на какъв път си бил, но не съм те виждал. Единственият човек, който дойде да гледа това Купе беше колегата Чилиев и никой друг Много хора се обадиха, но искаха да коментират цената още по телефона...директно биваха отрязани (и в днешни времена пак е така :P )Ако си бил "на път", то най-много да си гледал обявата Няма значение и без това. Колата, че е седяла е седяла. Това е ясно. Иначе нямаше да е на тези километри. Само искам да отбележа, че колата седи в топъл и сух гараж целогодишно и когато се пали да я "разтъпча" работи минимум половин час. Мие се само на ръка с мека гъба под течаща вода и шанса да се надраска или увреди боята е минимален. (Не е като да ти я дерат по автомивките)Отделно въпреки, че не се кара съм й сменил маслото зимата, само заради това, че е седяло в колата година и половина (то си беше ново - смених го пак с ново, защото четох много по въпроса и аз не съм много убеден, че е така, но някои специалисти твърдят, че маслото се оксидирало дори и да не е достигнало километрите за смяна само от стоенето в ДВГ) Отделно редовно я преглеждам за напукани маркучи, редовно сменявам водата на казанчето за чистачките, за да не се получаяват отлагания, а когато дойде зимния период източвам антифриза, сипвам го в колата, която карам, а на Купето сипвам нов антифриз...е такива "дребни" неща.Не е като да седи на улицата и да не се кара. Правете ралика, когато ги пишете тези неща, защото ми става обидно. Едва ли не се опитвеам да "пробутам" застоялата си стока. Ако трябва да бъда съвсем откровен с всеки изминал ден желанието ми е не да я продавам тази кола, а да си я запазя. Особено като гледам какви кандидати има...ако може да я вземе за без пари, да кара докато се счупи и за части...т’ва да не е скрап бре ???Ей...мислете преди да пишете :D
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    #11
                    Слав, колегата е написал съвсем друго от това, което си приел и отговорил в следствие на това.А и лично аз, ако колата е на майната си, ще повдигна въпрос за цената преди да дойда.Ако имам бюджет, който съм готов да дам за даден автомобил, а цената е по-висока и пише, че е възможен коментар, за какво да си губим излишно времето, ако коментара е 50лв?Ако цената още от началото не си я определил като твърда, то е съвсем нормално човек да попита за ориентировъчна такава, не мислиш ли?И за това винаги на моите коли, които съм продавал, съм писал колко реално искам за тях.Елементарно е.Най-голяма сделка беше за Типото ми. Аз си държах на определената цена, а човека каза, че ще я вземе, ама ако му сваля цената.Накрая (след 2 часа преговори сигурно) му свалих 1 лев и той веднага прие. Въпроса беше принципен в случая, че купувача не можеше да приеме, че няма да успее да свали от обявената цена.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #12
                      Не ми се искаше да превръщам темата в чат, защото аз самият не обичам да разводнявам, но няма как да не отговоря. Хвърлих светлина по въпроса за "стоенето", защото още първият колега писал по темата изрази мнение, че колата от стоене се чупи...та исках да подчертая разликите от стоене до стоене... А що се отнася до цената - никога и по никакъв повод не съм намеквал в обявата, че изобщо има повод за пазарлък. Даже напротив - мразя пазарлъци.Това, че на два пъти съм решил да сваля цената по време на продажбата самосиндикално беше заради непрестанните пазарлъци по телефона - реших, че хората нямат възможност да платят обявената стойност, а не че се пазарят "за спорта" Даже в момента съжалявам, че изобщо съм я пипал цената, но тогава такива настроения са ме обзели. Сега е неетично да я коригирам, но лично за мен 3500 лева са малко за този автомобил. Въпреки това ще я дам, ако дойде мераклия, а не някой...да не давам класификации Именно защото съм объркан от непрекъснатите въпроси за сваляне на цената пуснах анкетата. Искам да си сверя часовника.Може и аз да съм в грешка, но както съм писал и в първият си пост в темата за продажба - Който иска кола за 2000 лева да си търси...после да пише къде са добрите сервизи Въпреки това звънят хора с предложения все за 2000 лева или по-малко? Ако и анкетата покаже такива виждания на масата тук, то колата си остава моя и ще й се радвам почивните дни и на Италфестите. За такива пари и дума не може да става за продажба от моя гледна точка.
                      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                      Коментар


                        #13
                        Слав написа:
                        ...Не е като да седи на улицата и да не се кара. Правете ралика, когато ги пишете тези неща, защото ми става обидно. ...Ей...мислете преди да пишете
                        Като си пуснал темата, бъди готов да чуеш всякакви мнения, без значение дали ти допадат или не. Като не ти харесват, живей си в твоя свят и не се интересувай за мнението на останалите, защото :
                        Слав написа:
                        Колеги,искам да разбера какво е мнението на хората в този форум.
                        Слав написа:
                        ...Даже в момента съжалявам, че изобщо съм я пипал цената, но тогава такива настроения са ме обзели. Сега е неетично да я коригирам, но лично за мен 3500 лева са малко за този автомобил.
                        Няма нищо неетично в това да и направиш цената такава, каквато смяташ че трябва да е . Лично аз при положение, че започват да ми чупят цената понякога завишавам цената за отворкото насреща, аз решавам колко струват моите неща и ако някой няма излъчване да им е притежател, не ги придобива. Отделно, че след като вече е възможна регистрация, вече се продава кола, а не склад за части. Специално за това купе, при положение, че на мен изобщо не ми е затрябвало, е без никакво значение колко аз смятам, че трябва да струва, важно е мнението на този, който е готов да даде някакви пари за него
                        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                        Коментар


                          #14
                          Колата ти струва толкова, колкото ти дадат за нея. Пазар...
                          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                          Коментар


                            #15
                            Plastex написа:
                            Като си пуснал темата, бъди готов да чуеш всякакви мнения, без значение дали ти допадат или не. Като не ти харесват, живей си в твоя свят и не се интересувай за мнението на останалите, защото :
                            Слав написа:
                            Колеги, искам да разбера какво е мнението на хората в този форум.
                            Aз нямам нищо против да чуя ралични мнения. Естествено е, че ще има и отрицателни отзиви. Все пак бъдещите купувачи имат интерес цената да падне :D Просто уточних един много важен факт - колата не седи на улицата, кара се от време на време и се полагат грижи. Смятам, че уточнението е напълно на място, защото някой можеше да остане с грешно впечатление
                            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                            Коментар

                            Working...
                            X