Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Караме на фарове през цялата година- МВР против по еко причи

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Караме на фарове през цялата година- МВР против по еко причи

    Колеги пускам темата, защото в един друг форум нещо ми направи лошо впечатление и искам да видя тук как е.Ето я дословно темата от другия форум : "http://www.dnes.bg/obshtestvo/2012/06/2 ... ina.162572Движението на автомобилите с пуснати фарове през деня ще стане задължително и през лятото.Депутатите от Комисията по транспорт на Народното събрание одобри този текст в промените на Закона за движението по пътищата, съобщава "24 часа".По този начин след окончателното приемане на закона в парламента фаровете на автомобилите ще трябва да са светнати целогодишно, независимо от атмосферните условия.Депутатите от транспортната комисия не се съобразиха с възраженията на МВР, че карането на фарове хаби гориво и замърсява въздуха.Те отхвърлиха и предложенията светлините да се пускат само при движение извън града.В момента автомобилите се движат задължително с пуснати светлини и през деня само от началото на ноември до края на март.Дали ще го приемат окончателно ? "Имам мотиви, заради които съм ЗА приемането му.

    #2
    Против.
    EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
    Fiat Punto 1.2 16v Sporting

    Коментар


      #3
      Карането на фарове през деня е голяма глупост, камо ли пък целогодишно, но ще се приеме така или иначе. Интересно е, че МВР са против и то с разумна причина. Катаджиите имат далавера от всяка нова малоумна забрана, все пак това са нови възможности за взимане на 10-20лв - на кой му изгоряла крушката в движение без да разбере, кой забравил да ги включи и т.н. Може би МВР иска да пресече тази нова възможност за корупция на пътя
      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

      Коментар


        #4
        Аз съм ЗА този закон. И сега винаги карам с включени къси светлини. С предишната ми кола няколко пъти ме блъснаха, защото не ме видяли Сега всички ме виждат като ми светят фаровете и стоповете. От друга страна, няма да пропуснеш наближаваща кръстовищетио кола, ако е с включени фарове, особено на места където има струпване на много паркирали автомобили. И извън населено място, по-лесно прави впечатление приближаващ насреща автомобил с включени фарове.
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #5
          Против карането на фарове съм.....
          Alfa 156 2.0 TS
          Alfa 156 20VTurbo
          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
          Locost TF1 3.0V6

          Коментар


            #6
            Против.Не виждам как посред бял ден ще пропуснеш цяла кола, но ще видиш два фара?
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #7
              За карането на фарове извънградско ! - автомобил се забелязва отдалече много по-лесно.Против в града - вдига разхода.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Как се увеличава разхода на гориво при увеличаване на ел консумацията в ел системата на автомобила ? или нещо не мога да се сетя в момента . И начина по който се замърсява въздуха някой ако ни разясни . Иначе съм против целогодишно каране на фарове.
                Fiat Bravo 103 1996

                Коментар


                  #9
                  За !
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    #10
                    Че се увеличава разхода е ясно,но и аз съм ЗА карането с фарове.
                    FIAT BRAVO 1.6
                    FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                    LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                    Коментар


                      #11
                      dimitrof9009 написа:
                      Как се увеличава разхода на гориво при увеличаване на ел консумацията в ел системата на автомобила ? или нещо не мога да се сетя в момента . И начина по който се замърсява въздуха някой ако ни разясни . Иначе съм против целогодишно каране на фарове.
                      Ами няма енергия дето да идва от нищото.Като пуснеш фаровете малко или много динамото се натоварва и това оказва влияние в/у двигателя.Не говорим за литри,но дори и да става дума за 10 грама бензин увеличение при 100км. умножено по хилядите автомобили си се получава сериозно количество изгорен бензин за тоя дето духа и сериозно количество отработени газове.Отделно крушките дето ще сменяме по-често не се преработват в нашата мила родина и ето ти и още боклук.Който има проблем с виждането на автомобилите вероятно трябва да си прегледа очите или да се замисли за съсредоточеността си на пътя според мен...че дори и да се замисли дали му се отдава шофирането като цяло,защото е доста тъпо оправдание,че някой е блъснал другия,защото не го видял и разбираш ли ако фаровете са били включени е щял да го избегне Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 Аз като ги бях пуснал това не попречи на тъпана в другата кола да закусва баница и да ми се качи отгоре
                      EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                      Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                      Коментар


                        #12
                        white_shark написа:
                        dimitrof9009 написа:
                        Как се увеличава разхода на гориво при увеличаване на ел консумацията в ел системата на автомобила ? или нещо не мога да се сетя в момента . И начина по който се замърсява въздуха някой ако ни разясни . Иначе съм против целогодишно каране на фарове.
                        Ами няма енергия дето да идва от нищото.Като пуснеш фаровете малко или много динамото се натоварва и това оказва влияние в/у двигателя.Не говорим за литри,но дори и да става дума за 10 грама бензин увеличение при 100км. умножено по хилядите автомобили си се получава сериозно количество изгорен бензин за тоя дето духа и сериозно количество отработени газове.Отделно крушките дето ще сменяме по-често не се преработват в нашата мила родина и ето ти и още боклук.Който има проблем с виждането на автомобилите вероятно трябва да си прегледа очите или да се замисли за съсредоточеността си на пътя според мен...че дори и да се замисли дали му се отдава шофирането като цяло,защото е доста тъпо оправдание,че някой е блъснал другия,защото не го видял и разбираш ли ако фаровете са били включени е щял да го избегне Yellow_Flash_Colorz_PDT_16
                        кой духа?

                        Коментар


                          #13
                          dimitrof9009 написа:
                          Как се увеличава разхода на гориво при увеличаване на ел консумацията в ел системата на автомобила ? или нещо не мога да се сетя в момента . И начина по който се замърсява въздуха някой ако ни разясни . Иначе съм против целогодишно каране на фарове.
                          ами как, товари се повече алтернатора, от там и двигателя, и от там се качва разхода на гориво, а пък от покачения разход на гориво, скачат и вредните емисии изхвърляни от автомобила ти но това е толкова незначително, особено ако си монтирате ДРЛ както съм направил аз и вече почти 2 години карам целогодишно на фарове, евала за промяната, колко пердета има дето даже и в мрачно време със сиви и черни коли не си пускат фаровете, твърдо ЗА, много добре, че го приемат този закон, отдавна го чакам

                          Коментар


                            #14
                            Повишава се разхода заради повишената консумация на ел.енергия произвеждаща се от генератора,който се захранва от двигателя.Иначе аз целогодишно си карам на фарове,независимо деня,месеца или атмосферните условия.Нито съм против,нито ЗА този закон,но аз просто съм си изградил навика веднага след като запаля колата да си пусна фаровете.
                            Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                            Коментар


                              #15
                              Тази тема сме я нищили сигурно сто пъти и все е била заключвана в крайна сметка. То, че се увеличава разходът - така е. Част от енергията при изгаряне на горивото отива за задвижване на т.нар. "обслужващи агрегати". Това са алтернаторът (от който се захранват фаровете ), хидроусилвателят за волана, климатикът, водната помпа, маслената помпа, газоразпределителният механизъм и пр.

                              Коментар

                              Working...
                              X