Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акт (оборудване)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    TIP написа:
    Колко му е годността на този с манометъра?
    Няма такова понятие "годност"! Всяка година трябва да минава на проверка. На старият ми му беше счупена пломбата и директно го взеха за диагностика и пълнене с нов разтвор. Като си го взимам ще ги питам дали това трябва да се прави всяка година, или ако пломбата е цяла не е нужно.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #47
      Vladim написа:
      На старият ми му беше счупена пломбата и директно го взеха за диагностика и пълнене с нов разтвор. Като си го взимам ще ги питам дали това трябва да се прави всяка година, или ако пломбата е цяла не е нужно.
      На пломбата също е отбелязана годината (като при електромерите, мисля, че се прави с регистрирани клещи). Има логика, защото стикер може да си отпечаташ за стотинки. Липсата на пломба предполага някаква интервенция и винаги проверяват изцяло пожарогасителя.

      Коментар


        #48
        =Rudi= написа:
        На пломбата също е отбелязана годината (като при електромерите, мисля, че се прави с регистрирани клещи). Има логика, защото стикер може да си отпечаташ за стотинки. Липсата на пломба предполага някаква интервенция и винаги проверяват изцяло пожарогасителя.
        Да, нормално е да е така. Някога, като съм купувал пожарогасителя си не съм имал идея, че това пластмасовото е пломба и го скъсах, за да може по-лесно да се извади шплента, ако се наложи пожарогасене. Човек се учи... Сега ще се огледам да си купя и Евро аптечки!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #49
          gituli написа:
          Че то друго има ли?Нали му трябва налягане и някой да натиска спусака. :D Май всичко е за пари според мен.И без това всички знаят,че тези пожарогасители са само за да изгасиш някоя цигара.
          То, че му трябва налягане - трябва му, но ако ти е дефектен спусъка или дюзата отпред ти е запушена? Точно за това ти казвам, че се преглеждат някои детайли, а след употреба дюзата отпред се заменя с нова задължително. Аз гасих една кола преди време и след това занесох моя на пълнене при майка ми и там ми обясниха, че не е само пълнене и не е само проверка за налягане.

          Коментар

          Working...
          X