Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акт (оборудване)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Акт (оборудване)

    Здравейте колеги.Снощи в София ме спират и ме провериха за оборудване.Написаха ми Акт за без:-Аптечка-Пожарогасител-Светоотразителна жилетка-ТриъгълникНякой запознат, може ли да ми каже каква ще му бъде ориентировачно цената? И точки ще ми взимат ли?

    #2
    50 кинта минимум колега.Мен преди време ме спряха и ...оборудване на автомобила.Имах жилетка,аптечка триъгълник,и пожарогасител.Да обаче пожарогасителят нямал стикер за заверка.Трябвало всяка година да се заверява.Минах с фиш 20 кинта.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #3
      pecata написа:
      ....Трябвало всяка година да се заверява...
      Това пък, къде го пише?
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Колега мисля, че е 20 на бройка заядоха се една вечер с нас и за немаркиран пожарогасител и не пълна аптечка но може и по 10 да е като разбера ще драсна но си приготви едни 50 лв както каза колегата Vladim Пожарогасителя се заверява всяка година ако нямаш заверка значи нямаш пожарогасител.
        Fiat punto 1,1
        Fiat bravo 1,6 16v
        Fiat bravo 2,0 20v
        Honda civic 1,5
        BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

        Коментар


          #5
          Vladim написа:
          pecata написа:
          ....Трябвало всяка година да се заверява...
          Това пък, къде го пише?
          Това за първи път го чувам и аз, както предполагам и 90% от всички шофьори. Ако е вярно, значи горе-долу толкова е процента карат без пожарогасител.
          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

          Коментар


            #6
            Аз пък се учудвам, че не знаете, че пожарогасителят трябва да се проверява и заверява един път в годината. Лепи му се стикер, на който пише номер и марка на автомобила, както и дата, до която е годен. Допреди 3-4 г. поне на прегледите в СБА винаги искаха да видят и заверения пожарогасител. Проверката струва 2-3 лв. и е нещо, което освен че е задължително, е и хубаво да се прави за ваша собствена сигурност.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              Vladim написа:
              pecata написа:
              ....Трябвало всяка година да се заверява...
              Това пък, къде го пише?
              Навсякъде се позовават на БДС EN 3:2000, БДС ISO 11602-2:2003 "Защита срещу пожар. Носими и возими пожарогасители.Част 2: Контрол и техническо обслужване", като поставянето на стикери го описват като: "Едногодишна гаранция за извършената проверка, ремонт и зареждане."

              Коментар


                #8
                snake написа:
                ... Проверката струва 2-3 лв. и е нещо, което освен че е задължително, е и хубаво да се прави за ваша собствена сигурност.
                Ясно... и аз да науча нещо! Има една подробност... недай си Боже да ви се запали колата и да не сте близо до пожарната. Малките ни пожарогасителчета вършат минимална работа. А иначе и аз съм минавал на прегледи в СБА, но за пожарогасител и дума не е ставало, но пък виж... караха ме да пускам задната чистачка и да пръскам вода!? И в този ред на мисли, къде се извършва проверка на пожарогасител? Сори за спама в темата...
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Има си такива пунктове за заверка. Поне в СБА в Пазарджик будката, в която се проверяват и заверяват пожарогасителите, предразполагащо е разположена почти на входа на пункта за ГТП. Един достолепен дядо - бивш пожарникар, добросъвестно проверява пожарогасителя, ако е необходимо, го допълва, а така също обяснява как се борави с него. Като стана дума за малките пожарогасители, които практически не вършат работа, съвсем наскоро лично се убедих в това. Една кола беше спряла на кръстовище и под капака излизаше дим. Шофьорът слезе, вдигна капака (което май е грешка) и се разгоря сериозен огън, като пламъците за секунди обхванаха цялата кола. Изкара от багажника пожарогасителче-тип дезодорант, и естествено не постигна нищо. За негов късмет от съседната аптека, явно притеснявайки се колата да не се взриви и да ги потроши, му помогнаха с голям пожарогасител, който потуши огъня за секунди. Но огънят толкова бързо я беше обхванал, че от червена, стана сива.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    Аптечка - 4 до 10лв.Пожарогасител прахов - 12 до 20лв.Триъгълник - 3 до 6лв. Жилетка - 2 до 5лв.Общо най-ниската цена е 21лв, а най-високата е 41лв. Смятам, че за тия пари е редно човек да се лиши от грижи. Аз вече си имам и "аптечка" Бях решил да оборудвам една найлонова торба с изискуемите по закон пособия за Първа помощ, но видях аптечка за 4лв. и си я купих. Пожарогасителите се тестват/пълнят/рециклират във фирми, които се занимават с тази дейност - във Варна са Джамбо и Цикония, вярвам, че има още няколко, но не помня имена сега. Моят пожарогасител е прахов и другата седмица ще го карам на пълно рециклиране - около 15лв., но дори ще го напълнят, пребоядисат и ще го "сертифицират" за нова една година.
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #11
                      До автора - акт или фиш са ти написали, защото аз знам, че за без оборудване - фиш 20 лева, същото е и ако нямаш само жилетка, само триъгилник и т.н.Като заговорихте за преглед на пожарогасител - подобието на пожарогасител (спрейовете) подлежът ли на такъв преглед?
                      FIAT Bravo 1.9 JTD GT 105ps

                      Коментар


                        #12
                        Аз с регистрацията на 3тите си фиата съм си подменял и пожарогасители заверката мисля, че е 4-5 лв, Попитай в кат те ще знаят А колега ако разчиташ на пожарогасител тип дезодорант ако ще гасиш пепелника става, но иначе.... И съм на 80% сигурен че повечето колеги пожарогасителите им са завряни в 9та глуха под всичкия боклук в багажника с други думи ако НЕДАЙ СИ БОЖЕ стане нещо докато отидеш да го изкараш ще е късно мисля че някаде имаше тема с снимки където колеги бяха си го поставили на колонката на вратата.Моят в момента се намира на пасажерското място в краката но мисля да го преместя. П.С. Недобре захванат пожарогасител в купето е като снаряд при сблъсък затова внимавайте кое къде поставяте и как!
                        Fiat punto 1,1
                        Fiat bravo 1,6 16v
                        Fiat bravo 2,0 20v
                        Honda civic 1,5
                        BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                        Коментар


                          #13
                          В Пловдив ,заверка на пожарогасител за кола се прави срещу Военна болница. На ъгъла на ул.Родопи и бул.Христо Ботев. Цената за прахов автопожарогасител от 1кг е точно 2/два/ лева!!! Прави се всяка година.
                          Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                          Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                          http://www.keepfighting.ms

                          Коментар


                            #14
                            В Ямбол - срещу пожарната има едно офисче, което обаче не мога да му хвана работното време.В Сливен - също срещу пожарната - продават пожарогасители, както и заверяват и проверяват.

                            Коментар


                              #15
                              vicool написа:
                              До автора - акт или фиш са ти написали, защото аз знам, че за без оборудване - фиш 20 лева, същото е и ако нямаш само жилетка, само триъгилник и т.н.Като заговорихте за преглед на пожарогасител - подобието на пожарогасител (спрейовете) подлежът ли на такъв преглед?
                              За съжаление ми написаха акт и ми отнеха контролния талон...А и най-лошото е, че аз съм от Дупница и сега минимум 3 месеца докато го пратят от София тук.За това се обърнах към вас, да попитам ориентировъчно какви пари ще ми струва актчето...

                              Коментар

                              Working...
                              X