Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте ми автомобил

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Препоръчайте ми автомобил

    Здравейте колеги. Отскоро мисля да се разделя с Punto-то ми, защото вече ми идва малко. Препоръчайте ми някакъв семеен автомобил (за предпочитане италиански) до 5000 лева. Мисля си за нещо от рода Marea, Brava, Lancia Kappa, Lancia Lybra, Alfa 156. Ако може да ми обясните какъв мотор е за предпочитане, плюсове и минуси или ако имате някой от тези автомобили да споделите мнението си за тях.Благодаря предварително !
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

    #2
    мареа или брава
    фиат мареа 103 понита
    спринтер 122 понита
    пасат с 90 умрели понита

    Коментар


      #3
      Lybra 2.4 ... малко грозничка, но много екстри, млада на години, комфортна и бърза ... Само, че ... читава с тоя мотор, маааалко по-старичка ще трябва да търсиш, за тези пари :D
      Fiat Forum Bulgaria

      Прекаленият светец и богу не е драг !

      Коментар


        #4
        капите са доста възрасни вече, най-новите в мобиле са 99 и то я са, я не 99 год. либрите избора им е доста оскъден, иначе май е най-добре. марея или брава- разликата е само в багажното пространство, не и вътре. Алфа аз лично няма да си взема никога, заради предрасъдъци /дали основателни или не всеки сам си решава/ към техническата им изработка и най-вече двигатели.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Ichkin написа:
          Lybra 2.4 ... малко грозничка, но много екстри, млада на години, комфортна и бърза ... Само, че ... читава с тоя мотор, маааалко по-старичка ще трябва да търсиш, за тези пари :D
          че е грозничка отвън - грозничка е ама аз си я гледам отвътре моята и който иска да не я харесва!иначе това е автомобила!!! семейно комби, двигател 2.4 или 1.9 ЖТД... ей ся ще ти намеря една две дето стават за оглеждане по сайтовете половината Либри висят от повече от половин година - демек, явно не стават, тъй че питай на ЛС за някой конкретен автомобил и ще ти кажа дали става....
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #6
            Изброяваш доста модели коли, като има разлика в класа.Аз лично минах от Браво на Либра 2.4. В каппа само не съм се возил, но не си заслужава те са вече старички. 156-ца карах няколко месеца и имам преки наблюдения.В Марея и Брава не съм се возил.Като седнах в Либрата все едно седнах в мерецедес. Обезшумена е много добре и вози страхотно меко. Другите екстри няма да ги изброявам (ASR,BOSE,10air и т.н.) Според мен си вземи една Либра и ще си доволен от избора си много.Ако имаш възможност иди покарай някоя.И още нещо, много важно. Щом автомобилът ще е семеен само и единствено комби, на каквото и да се спреш!Обемът на багажника е съвсем различен от седана, по-лесно се слага всичко вътре заради височината.
            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

            Коментар


              #7
              тази не е лоша http://www.car24.bg/pcgi/car.cgi?act...o=Lancia_Lybra , ама не е комби...http://www.car24.bg/pcgi/car.cgi?act...o=Lancia_Lybra тази също...http://www.car24.bg/pcgi/car.cgi?act...o=Lancia_Lybra тази...
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар


                #8
                И аз съм за Либра. 2.4 или 1.9 ЖТД. Разкошни двигатели, страхотен интериор, добра возия, бол екстри и то за разумни пари. Бравата и Мареата също са вариант, но за италианска кола с бюджет от 5000 лева към този момент ще вземеш нещо много добро и по-ново. Лично аз предпочитам комбито на Либра. Много ми харесва, що се касае за фацата на тази кола - мнения много, но аз я виждам, като стилна кола с тежък хареактер. Успех в избора.
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  #9
                  Алфа Ромео 156 спортвагон с 2.4 ЖТД. Красив, динамичен, бърз, сравнително пактичен, ще е нужно да вложиш пари в окачването най-вероятно /ако е нов внос/, ако имаш късмет с двигателя няма да имаш проблем. Може и бензин ТС, но тряба да го караш все в обороти, за да върви добре, а така скача разхода.Ако ти харесва, може и на една 166 да се метнеш. Но на мен преди фейслифта не ми харесват много като дизайн.След фиата пробвай нещо различно. Сега е моментът. А и пак си в концерна.
                  ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                  Коментар


                    #10
                    Lybra, но мАтора да е 1.9 115к.с.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      SUS SCROFA написа:
                      Алфа Ромео 156 спортвагон с 2.4 ЖТД. Красив, динамичен, бърз, сравнително пактичен, ще е нужно да вложиш пари в окачването най-вероятно /ако е нов внос/, ако имаш късмет с двигателя няма да имаш проблем. Може и бензин ТС, но тряба да го караш все в обороти, за да върви добре, а така скача разхода.Ако ти харесва, може и на една 166 да се метнеш. Но на мен преди фейслифта не ми харесват много като дизайн.След фиата пробвай нещо различно. Сега е моментът. А и пак си в концерна.
                      156 отпред е с 4 носача и си е цифра обслужването, пък нашите пътища.... и е красива отвън, но отвътре не ми харесва - лично мнение
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        donnna написа:
                        SUS SCROFA написа:
                        Алфа Ромео 156 спортвагон с 2.4 ЖТД. Красив, динамичен, бърз, сравнително пактичен, ще е нужно да вложиш пари в окачването най-вероятно /ако е нов внос/, ако имаш късмет с двигателя няма да имаш проблем. Може и бензин ТС, но тряба да го караш все в обороти, за да върви добре, а така скача разхода.Ако ти харесва, може и на една 166 да се метнеш. Но на мен преди фейслифта не ми харесват много като дизайн.След фиата пробвай нещо различно. Сега е моментът. А и пак си в концерна.
                        156 отпред е с 4 носача и си е цифра обслужването, пък нашите пътища.... и е красива отвън, но отвътре не ми харесва - лично мнение
                        Смяната на 4-те носача+тампона на стабилизиращата щанга, с най -добрите носачи излиза приблизително 850 лева, но след това колата е като новичка и може да си я караш поне 60 000 км. Освен интериора на 147 и ГТ не знам да има по-готин от този в 156, но, както каза въпрос на вкус.
                        ОЦЕЛЯВАТ НЕ ПО-СИЛНИТЕ (И/ИЛИ ПО-УМНИТЕ), А НАЙ-ПРИСПОСОБИМИТЕ.

                        Коментар


                          #13
                          И аз бих те насочил към Lancia, (кво да се прави - всеки си хвали стоката ) но защо не погледнеш и за някоя Dedra SW (комби). Цените им са съвсем други, а съвсем не е лоша кола. Верно - произвежда се до 1999, но какво от това? Не гние, материалите са сравнително качествени и дълготрайни (изключвам алкантрата, която след като се износи става грозна гледка), цените на частите са много приятни (не че съм сменял много неща). На моята, която е 1996 година има две неща, които не работят: Пръскалките на фаровете (купих колата с работеща само дясната ; лявата беше в насипно състояние; спрях помпата и в момента пръскалките са само декоративни) и прословутата клапа за рециркулация на въздуха. Това ми е второ комби Dedra, първото го помляха на един паркинг и с жена ми бяхме категорични, че следващата ни кола пак ще е Дедра комби и успяхме да намерим тази.И не мога да не цитирам мнението на колегата D. Stanev от тази тема в Lancia форумa:
                          D. Stanev написа:
                          Аз като бивш собственик на Дедра и настоящ на Либра мога да кажа следното - Дедра е бестселър при Ланча - произвежда се 10 години, да возията е по-твърда от на Либра, но пък е много по-устойчива в завои, Дедра се поддава на всякакъв тунинг, включително и оптичен - Либра не. Дедрата има много по-здрава ламарина от Либра. Дедра има по-удобни седалки. Дедра ІІІ като окачване е идентична с Либра, силно препоръчителен е 1.8 VVТ мотора. Дедра е изключително балансиран автомобил с много изчистен и впечатляващ дизайн... и относително съвремен вид. Дедра има изключително предсказуема поведение на пътя и е лесна за управление. Дори аз самия бих карал Дедра, ако се предлагаше с jtd двигател.
                          ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
                          ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
                          ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

                          Коментар


                            #14
                            Аз съм за Либра колега,ако не друго трябва да се спазва традицията от Пунто на Либра! :D А и тия лайсни на тавана са ми слабост,а мотора според портфейла.Успех.
                            Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                            Коментар


                              #15
                              donnna написа:
                              тази не е лоша http://www.car24.bg/pcgi/car.cgi?act...o=Lancia_Lybra , ама не е комби.......
                              От тази бягай много надалеч.Тотален сбирщайн.А аз ще съм срещу Емзо - ако ще е дизел - Либра 2.4 - 150кс.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X