Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Удачен избор за първа кола ли е Фиат Браво?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Удачен избор за първа кола ли е Фиат Браво?

    Предстой ми да си взема първа кола и се консултирах със много хора повечето от който ми препоръчват германски коли. Не знам защо обаче аз смятам за най-удачен избор за първа кола Фиат Браво но спомена ли на някой за тази идея следва отговор от рода на "абе италианска кола не си взимай" затова пиша тук защото вие имате опит с тях и бихте ми дали добър съвет и разяснили някои неща.Спрял съм се на Fiat Bravo JTD и това което ме интересува е разхода на гориво в случая дизел удобна ли е возията и дали има нещо вярно в това което казват повечето хора че не са здрави и че през ден си в сервиз.

    #2
    тея които ти казват "бягай от италианска кола" на 99% съм сигурен че никога не са били собственици на италианска кола...като всяка друга кола много зависи как е карана преди и как е поддържана....ако влезеш във форума на фолцваген също ще видиш най честите им проблеми...така че голф ли е браво ли е над 15 години ли е проблеми ще има няма как...аз от 4 години съм собственик на браво от най оплювания мотор 1.4 и най големия ремонт беше смяна на скоростна кутия останалото някой друг датчик...двигателя чука сутрин 1-2 минути но все още има живот но това се отнася за 1.4 с чукането на мотора.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    Коментар


      #3
      Във форума на Фиат друго мнение освен "Няма да съжаляваш" надали ще чуеш...всички коли се чупят. Всички коли си имат забележки. Ако искаш да си купиш JTD за 1400-500лв. ще псуваш цялата италиянска индустрия и народ. Ако си потърсиш запазена бройка със сигурност няма да съжаляваш. Дизела си е икономичен и JTD конкретно си върви доста прилично Моята първа кола беше Фиат Брава /Типо беше първата, но на баща ми/ От тогава съм се зарекъл да карам само италянки в частност Фиат Сега съм със стило, живот и здраве и пари следващата ще е Браво2
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #4
        ДА, учачен избор е ! Не ги слушай големите " майстори разбирачи " за "италиянските коли ". Ако си слушаш тях по-добре ходи пеш. Вземи си това което на теб ти харесва ! Парите са си твой. Дизела JTD e супер вариант за теб .
        681-а - от тук започва България, 1878-а - от тук започва свободата, 1914 - от тук започва животът ни!

        7:2 ( 1968г. ), когато пресата из Европа пише : "Отбора на народа победи със 7:2 отбора на властта"

        Коментар


          #5
          моето мнение че колата ти е такава каквато си я направиш дали е немска ,италианска или пък френска значение никакво все ще се чупи,зависи колко и как ще я караш колега .Няма кола която да не се чупи ,но повечето коли се чупят често защото така се подържат/никаква подръжка или пък с части боклуци за да се мине по тънко с парите.ФИАТ е италиански автомобил който се купува и кара със сърце!!!

          Коментар


            #6
            kiselo написа:
            Във форума на Фиат друго мнение освен "Няма да съжаляваш" надали ще чуеш...всички коли се чупят. Всички коли си имат забележки. Ако искаш да си купиш JTD за 1400-500лв. ще псуваш цялата италиянска индустрия и народ. Ако си потърсиш запазена бройка със сигурност няма да съжаляваш. Дизела си е икономичен и JTD конкретно си върви доста прилично Моята първа кола беше Фиат Брава /Типо беше първата, но на баща ми/ От тогава съм се зарекъл да карам само италянки в частност Фиат Сега съм със стило, живот и здраве и пари следващата ще е Браво2
            Ами имам ограничен бюджет от 2500лв. дали за тези пари ще мога да намиря що годе прилична ?

            Коментар


              #7
              За първа кола - Рено Клио, ама да не е някоя Бакара изпълнение, че много бягат :D
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Удачен избор за първа кола ли е Фиат Браво?

                Колега , не е важна само колата , а и поддръжката и .Яки са си нашите .Форумът също е важен . Тук получаваш съвети от всякакво естество , можеш да си купиш на невероятно добри цени части и консумативи.Послепис : В един от форумите на Фолксваген търся двигател за брат ми . Там чакам по половин час да видя било мнението си , било отговор , защото там модераторите одобряват написаното от мен или за мен
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  #9
                  И аз съм на мнение че е удачен вариант,JTD-то са много добри мотори стига да попаднеш на запазен екземпляр.Тия компетентните които ти казват да не си вземаш италианска кола 100% както каза колегата по-горе никога не са имали италианка.вземай смело и да се похвалиш после П.П. И между другото и аз оплювах италианските автомобили преди да взема фиата,а сега съм се зарекъл че ще карам само италиански коли и в почастност Фиат,моя го карам от 9 месеца и 12000 километра,до момента съм сменил едно масло само и един път е влизал в сервиз,но за придобиване на повечко мощност
                  Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                  Коментар


                    #10
                    Виж ми подписа.

                    Коментар


                      #11
                      За първа кола се спирам на Фиат Браво 1.2 16V. Получаваш хубавата визия на Бравото, с един изключително приятен за обслужване двигател
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
                      Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
                      Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

                      Коментар


                        #12
                        Джейтиди-то е хубава машинка, докато не дойде време да сменяш съединител или турбина. Там цените са четирицифрени. Внимателно огледай кулера и турбината за течове на масло преди да я вземеш. Също и дали съединителя отделя горе.

                        Коментар


                          #13
                          Живко, Живко, Живко ..... съединител Валео за JTD105 e точно 200лв. Може и по-тънко да се вземе.Турбината викаш, колко редови потребителя купуват чисто нова турбина ?Не че му казвам да взема JTD, но пък и такива стряскащи постове ..... бива ли да мразиш толкова нафтата ? Ах ти Гоуфаджия такъв
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            Спестил си на момчето цената на маховика, но това е една друга тема. Аз бих се спрял на класиката - 1.6 - 16v

                            Коментар


                              #15
                              Маховик не винаги се сменя, много са малко случаите !Пък и винаги има из форума индивиди като мен, дето ги продават на смешно ниски цени :DИначе съм най-съгласен с мнението на Наско - 1.2 16в
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар

                              Working...
                              X