Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредния акт. Какво мога да направя...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    fiatmaniak написа:
    Един познат, който живее в Канада ми каза че там се продават някакви спрейове, които се пръскат на регистрационните номера на колите. И след това камерата не може да улови номера, а май излиза на снимката като бяло петно на мястото на номера.Не знам дали действително действат, ама ако е така, мисля да му поръчам един спрей като си идва към България.За все случай, де. :D
    Ще трябва да си напръскаш и мутрата, че камерите снимат и в двете посоки - първо като влизаш и после като излизаш от зоната на наблюдение. Като ти видят "маскирания" номер - ще те потърсят по мутра и ще ти пляснат 2 акта... Лошо няма де...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #32
      jenshen73 написа:
      fiatmaniak написа:
      Един познат, който живее в Канада ми каза че там се продават някакви спрейове, които се пръскат на регистрационните номера на колите. И след това камерата не може да улови номера, а май излиза на снимката като бяло петно на мястото на номера.Не знам дали действително действат, ама ако е така, мисля да му поръчам един спрей като си идва към България.За все случай, де. :D
      Ще трябва да си напръскаш и мутрата, че камерите снимат и в двете посоки - първо като влизаш и после като излизаш от зоната на наблюдение. Като ти видят "маскирания" номер - ще те потърсят по мутра и ще ти пляснат 2 акта... Лошо няма де...
      Еми тогава ще се дегизирам де. :D
      Виж бейби не сме глупаци,
      ние сме отбор от здравеняци.
      Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
      така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
      http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

      Коментар


        #33
        Добре де ама я снимай стъклото и въпросната пукнатина за която говориш .... за мене пукнато е и 3 мм едвам забележими и 30 см ..... Според мене хоата са прави, че трябва да си ти пишат акт след като си получил фиш за това количество време по-рано.....Едно лепене на стъкло със сигурност е щяло да ти струва колкото фиша.... А в София не е като да няма такива сервизи, които да предлагат услугата. Като пример има точно до Софийския КАТ, под моста на метрото.PS: Извинявам се не бях допрочел последните страници, видя ми се, че има само една

        Коментар


          #34
          Няма как да се залепи пукнато е почти по цялата дължиня на около 5-7 см от горния край
          Ползвайте мигачи!

          "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
          Jim Morrison

          Коментар


            #35
            fiatmaniak написа:
            Един познат, който живее в Канада ми каза че там се продават някакви спрейове, които се пръскат на регистрационните номера на колите. И след това камерата не може да улови номера, а май излиза на снимката като бяло петно на мястото на номера.Не знам дали действително действат, ама ако е така, мисля да му поръчам един спрей като си идва към България.За все случай, де. :D
            Това го пробваха в епизод на Mythbusters и нищо не стана.S05E03 ако на някого му се търси.
            Brava 1.6 16V 103hp

            Коментар


              #36
              Тоя под моста на метрото ги лепи, ама дере кожи, ходил съм при него за дупка от камък.Имало друг в горубляне, който вземал по-евтино.

              Коментар


                #37
                Еми какъв е извода. Като ти се спука стъклото - викаш пътна помощ ли!

                Коментар


                  #38
                  jenshen73 написа:
                  fiatmaniak написа:
                  Един познат, който живее в Канада ми каза че там се продават някакви спрейове, които се пръскат на регистрационните номера на колите. И след това камерата не може да улови номера, а май излиза на снимката като бяло петно на мястото на номера.Не знам дали действително действат, ама ако е така, мисля да му поръчам един спрей като си идва към България.За все случай, де. :D
                  Ще трябва да си напръскаш и мутрата, че камерите снимат и в двете посоки - първо като влизаш и после като излизаш от зоната на наблюдение. Като ти видят "маскирания" номер - ще те потърсят по мутра и ще ти пляснат 2 акта... Лошо няма де...
                  става , ама само за камери със светкавици, по-стари модели са това

                  Коментар


                    #39
                    mitakkk написа:
                    Еми какъв е извода. Като ти се спука стъклото - викаш пътна помощ ли!
                    Не, караш си до вас. Ако не искаш да те санкционират, можеш и аварийните да пуснеш, колкото и наивно да звучи.След като се прибереш, веднага, или лепиш или сменяш стъклото.Това е извода.
                    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                    www.cyxap.com

                    Коментар


                      #40
                      Malone написа:
                      mitakkk написа:
                      Еми какъв е извода. Като ти се спука стъклото - викаш пътна помощ ли!
                      Не, караш си до вас. Ако не искаш да те санкционират, можеш и аварийните да пуснеш, колкото и наивно да звучи.След като се прибереш, веднага, или лепиш или сменяш стъклото.Това е извода.
                      А ако имаш люспичка от камъче пак ли на аварийки?

                      Коментар


                        #41
                        Malone написа:
                        mitakkk написа:
                        Еми какъв е извода. Като ти се спука стъклото - викаш пътна помощ ли!
                        Не, караш си до вас. Ако не искаш да те санкционират, можеш и аварийните да пуснеш, колкото и наивно да звучи.След като се прибереш, веднага, или лепиш или сменяш стъклото.Това е извода.
                        Аварийните мигачи се включват продължително единствено и само при спрял автомобил. Движение с аварийни? А как ще покажеш на къде завиваш?!? Няма такъв филм.Просто поемаш риска. Същия, като да ти изгори фар при движение на фарове през деня. Няма как да забележиш, но ако го забележи чичко полицай - пише си актчето и не го интересува, че ти е изгорял преди 30 секунди.

                        Коментар


                          #42
                          Я как ще ми напише акт за изгоряла светлина ?Нали си длъжен да имаш резервни крушки ?Т.е казваш - изгоряла е преди малко и си я сменяш на място.
                          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                          Коментар


                            #43
                            Аз като си взех бравото бе с една изгоряла крушка, и веднага ме спряха. Резервна нямах, обясних му, че туку що съм я взел, казах че отивам на нотариус (то така си беше де), показах му документите, и човека ме пусна. :D Просто се държте нормално с тях, не се правете на интересни за такива дребни работи, и изхода ще е във ваша полза. Поне така е показала 10 годишната ми практика.
                            00' Bravo 105 JTD

                            Коментар


                              #44
                              pr_00f написа:
                              Я как ще ми напише акт за изгоряла светлина ?Нали си длъжен да имаш резервни крушки ?Т.е казваш - изгоряла е преди малко и си я сменяш на място.
                              Няма член в закона (все още), който да те задължава да имаш резервни крушки.В интерес на истината - през деня нямат право да те глобят за несветещ фар, за разлика от през нощта. В закона пише, че нямаш право изобщо да се движиш с неизправни светлини, до отстраняването на проблема.А през останалото време, това се отнася и денонощно за пукнатини по стъклото - можеш да се прибереш, като предприемеш необходимите мерки за осигуряване на безопасността. (чл.101 (2) ЗДвП) При спукано стъкло не е много ясно какви са тези мерки

                              Коментар


                                #45
                                Immortal написа:
                                Аварийните мигачи се включват единствено и само при спрял автомобил.Движение с аварийни? А как ще покажеш на къде завиваш?!? Няма такъв филм.
                                Това, защото ти си мислиш така, или по Закона за движение по пътищата?Хубаво е да се чете преди да се дават крайни мнения.
                                ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА............Чл. 22. (3) На водача на моторно превозно средство е забранено да се движи с ниска скорост без включени аварийни светлини.............Чл. 31. За предупреждаване на участниците в движението за опасност водачът може да подава авариен сигнал чрез едновременно включване на всички пътепоказатели.
                                Нещо повече.Не съм виждал италиански такъв, но при някои френски автомобили и модели, да речем Peugeot след определена година, съществува екстра, вградена фабрично - автоматично стартиране на аварийните светлини при рязко намаляване на скоростта.Така че ... такъв филм има.
                                .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                                www.cyxap.com

                                Коментар

                                Working...
                                X