Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредния акт. Какво мога да направя...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ако е слагано после стъклото трябва да си съдиш производителя, а не майстора, който го е сложил Иначе триплексно стъкло да се изсипе в краката ти...смешно е :D Просто няма как да стане.Ще се нацепи цялото и пак ще седи без да мърда на рамката Ако караш кола над 25 години, която е с предно секуритно стъкло то може да се изсипе в краката ти при удар, но не може да се напука След като изяснихме този въпрос мисля да спра със спама, да изкажа съжалението си към колегата и да му пожелая по-бързо да си реши проблемите. Че е виновен е виновен...спор няма, но че са се заяли с него тенденциозно също си е факт
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #17
      bubachko написа:
      ...
      Разбира се, никой не трябва да се гази.Дадох пример с дете, защото към този момент, това ми е грижата, как да извадя слушалките от ушите на моя тийнейджър и да го накарам да гледа пътя като пресича, а не циците на съученичките си.Относно дву или трипластовите стъкла.ОК, разбира се, преживявал съм удар с кон [фатален за него] и стъклото висеше половината в колата, не се беше разпиляло тогава, а и доста километри след удара, така че имам опит, собствен за съжаление.Но ако ще и бронирани да са стъклата, задължително е по Закон да са здрави. Стъклото е сложено да виждаш през него и то реално, а не изкривено, начупено или мътно.Това е идеята на тази "неизправност".Предполагам, че ти се е случвало да караш мърляшка кола, с надрани от перата на чистачките стъкла, нощем. Е, не е приятно, нито пък сигурно.Да не говорим за пукнатини на стъклото в зоната, където е пътя пред теб.Аз имам ... не знам как да го нарека ... не е пукнато, ами лека точица, камъче е ударило явно и лично мен ме дразни.Почти не се вижда, не е и в зоната на видимост, но ме дразни.Ако не го залепя, рано или късно ще стане пукнатина, сигурен съм.До настоящия момент, единствено моя мързел е причина да не го залепя и ако някой Ушев с много остър поглед го забележи, едва ли ще имам някакво разумно основание да протестирам.
      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
      www.cyxap.com

      Коментар


        #18
        Не съм... Имам апартамент в софия и си живея и си работя тук но регистрацията ми е ОВ6362АТ за това всяка сутрин в 9 без 15 когато мина през кпп панчарево имам палка пред мен.... един път ги бях питал да ми издадат абонаментна карта или нещо с натрупване на точки като ме спират всяка сутрин...но се заяждам само когато съм изряден
        Ползвайте мигачи!

        "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
        Jim Morrison

        Коментар


          #19
          Ако е всяка сутрин наистина, ако са все едни и същи 5-6 служители, и ако си изряден, спокойно можеш да ги питаш всеки път за причината за проверката.Такава трябва да има, свършиха времената, когато всеки може да спира когато му кефне.Това ти го пиша съвсем сериозно. При проверка, трябва са има някакъв повод.Дори и да е рутинна проверка, някаква акция, тя си има начало и край.Един път, два пъти, ОК, но всяка сутрин и всяка сутрин точно теб е малко пресилено.
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #20
            batabit написа:
            Не съм... Имам апартамент в софия и си живея и си работя тук но регистрацията ми е ОВ6362АТ за това всяка сутрин в 9 без 15 когато мина през кпп панчарево имам палка пред мен.... един път ги бях питал да ми издадат абонаментна карта или нещо с натрупване на точки като ме спират всяка сутрин...но се заяждам само когато съм изряден
            Няма как да си изряден. Все ще намерят за нещо да те глобят.
            Виж бейби не сме глупаци,
            ние сме отбор от здравеняци.
            Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
            така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
            http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

            Коментар


              #21
              fiatmaniak написа:
              batabit написа:
              Не съм... Имам апартамент в софия и си живея и си работя тук но регистрацията ми е ОВ6362АТ за това всяка сутрин в 9 без 15 когато мина през кпп панчарево имам палка пред мен.... един път ги бях питал да ми издадат абонаментна карта или нещо с натрупване на точки като ме спират всяка сутрин...но се заяждам само когато съм изряден
              Няма как да си изряден. Все ще намерят за нещо да те глобят.
              именно Колега,криза,криза,ама преди дфа караш колата с пукнато стъкло и след като ти писаха веднъж фиш,защо не го оправи или поне ползвай градския транспорт докато намериш лев?>!... Е да ама не,всички така сме свикнали,че предпочитаме да ни жулят редовно,отколкото да си хванем автобус....затова или сменяй стъклото или продължавай да плащаш актове,досега си платил повече от едно стъкло,да видим колко още стъкла ще "си купиш"
              ex.Мареа ТД100

              Коментар


                #22
                Мислех да пускам нова тема, но гледам леко сте засегнали моят въпрос в темата, та затова тук ще пиша:Днес в с.Подслон бях свидетел на следната ситуация:-Там, както знаете, има стационарна камера. Камерата си беше в кутията и предполагам, че работеше;-На около 30 м. преди камерата беше спряла патрулка с радар и съответно спираха нарушителите.Въпросът:Ако има нарушител, когото те засекат с висока скорост, спрат го и му напишат акт; съответно в същото време камерата се задейства от високата скорост и му направи снимка - няма ли да се получи точно това - за едно и също нарушение да има 2 наказания?!? Предполагам, че на камерата ще се вижда и патрулката, но не съм сигурен.На мен също ми се е случвало да ме спрат 2 пъти в рамките на 100 м в забранена улица - първите ми написаха акт, а вторите ме пуснаха, след като им показах акта.П.П. В случая аз си минах чинно с 45 км/ч, просто ми стана интересно как са застанали пред камерата.

                Коментар


                  #23
                  Immortal написа:
                  Мислех да пускам нова тема, но гледам леко сте засегнали моят въпрос в темата, та затова тук ще пиша:Днес в с.Подслон бях свидетел на следната ситуация:-Там, както знаете, има стационарна камера. Камерата си беше в кутията и предполагам, че работеше;-На около 30 м. преди камерата беше спряла патрулка с радар и съответно спираха нарушителите.Въпросът:Ако има нарушител, когото те засекат с висока скорост, спрат го и му напишат акт; съответно в същото време камерата се задейства от високата скорост и му направи снимка - няма ли да се получи точно това - за едно и също нарушение да има 2 наказания?!? Предполагам, че на камерата ще се вижда и патрулката, но не съм сигурен.На мен също ми се е случвало да ме спрат 2 пъти в рамките на 100 м в забранена улица - първите ми написаха акт, а вторите ме пуснаха, след като им показах акта.П.П. В случая аз си минах чинно с 45 км/ч, просто ми стана интересно как са застанали пред камерата.
                  а за другите 2 знаеш ли дето са от кръговото на магистралата посока стара загора едната е на разклона на с.Загоре а другата е до летището
                  Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


                  FIAT BRAVO 1.8GT
                  FIAT BRAVO 1.9TD ex

                  Коментар


                    #24
                    vaskoni_1980 - няма камера от София до Бургас, която да ме изненада - всички ги знам Ама постът ти е нещо "повреден" Тази до летището в СЗ е празна кутия засега, днес я загледах.

                    Коментар


                      #25
                      [quote="fiatmaniak"]
                      batabit написа:
                      Няма как да си изряден. Все ще намерят за нещо да те глобят.
                      не съм съгласен.има случай в които няма за какво да се хванат

                      Коментар


                        #26
                        Ако има нарушител, когото те засекат с висока скорост, спрат го и му напишат акт; съответно в същото време камерата се задейства от високата скорост и му направи снимка - няма ли да се получи точно това - за едно и също нарушение да има 2 наказания?!? Предполагам, че на камерата ще се вижда и патрулката, но не съм сигурен
                        Дидко това се прави с цел ако камерата те отърве то патрулката ще те спре. :D Всичко вече се дублира за по сигурно.И няма никакво шашкалкавене.
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          #27
                          Коцев, тез камери нямат пропуск. И с 250 да прелетиш, на снимката ще се види и цвета на очите ти.

                          Коментар


                            #28
                            ами варянтите са 2 или разумно шофиране или без книжки
                            Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


                            FIAT BRAVO 1.8GT
                            FIAT BRAVO 1.9TD ex

                            Коментар


                              #29
                              bubachko написа:
                              ..... Въпроса беше, че предните стъкла са нарочно поне двупластови за да не се разсопят или да не може случайно паве да влезе през него докато карам зад гамоин със 100 на магистралата и да направя верижна катастрова с 362 жертви. Ако отцелея след расипано предно стъкло и подобен инцидент ако е оригинално ще разсипя от дела марката производител, ако е слагано после - майстора-слагач...
                              @Буба, познаваме се, но много грешки бе мой... гамион, катастроВа, оТцелея, раСипано....Знам, че можеш и по-добре.Сега да те светна, че явно живееш в заблуда - предни панорамни стъкла за АВТОМОБИЛИ има два ВИДА:1. Триплекс - може и да е търговска марка, може и да не е - трислойно стъкло, като в средата има PVC фолио, което му пречи да става на парченца2. Секюрит - двуслойно стъкло, като в средата НЯМА фолио и съответно ТО си СТАВА на парченца, които УЖ не са ОПАСНИ.Крайно непрепоръчително е предното стъкло да е тип Секюрит. Поне за мен и за моите разбирания за безопасност.Когато аз катастрофирах с Форда - предният ми прозорец стана на... найлон, но страничният шофьорски - на малки "безопасни" парченца едно от които ми сряза вена на китката. Кървях като заклан от рана с размер на пластмасова глава на карфица. Тъй, че - определено предния джам си е ОПАСНО да се държи спукан/счупен/напукан....
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар


                                #30
                                Един познат, който живее в Канада ми каза че там се продават някакви спрейове, които се пръскат на регистрационните номера на колите. И след това камерата не може да улови номера, а май излиза на снимката като бяло петно на мястото на номера.Не знам дали действително действат, ама ако е така, мисля да му поръчам един спрей като си идва към България.За все случай, де. :D
                                Виж бейби не сме глупаци,
                                ние сме отбор от здравеняци.
                                Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
                                така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
                                http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

                                Коментар

                                Working...
                                X