Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

самоподстригване...?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Благодаря на всички, както виждам съм назад с материала, хората откога се подстригват, па аз ходя грешни пари давам. А какви са тези специални грижи за голата глава които coolboby споменава?

    Коментар


      #17
      Много внимавай лятото да не си изгориш главата седейки на слънце.Патих след един летен ден в аквапарка.
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        #18
        колега,дори и огледала не ти трябват,особено пък ако се постригваш еднакво навсякъде. Ползвал съм всякакви машинки,сега съм с един боклук "Домо",но и той върши работа...Моя съвет е,ако не ти е необхидима крайно,да не взимаш машинка на батерии...Аз сега съм с така и е със слаба мощност,понякога като понамалее тока(а той намалява за едно постригване време) почва да скубе. Купи си такава само на ток,насоро колега си купи една със мощност 15 вата,туй чудо стриже наред не помня марката,беше някаквъ българска(произведена ест в китай,но явно по поръчка за тукашна фирма,с българско име беше)...чакай да се сетя марката обаче...май нещо с Б беше,но ми избяга от акъла...с тая марка имаше български КАСЕТОФОН-авто за 30лв в метро ако ти е от помощ тая информация. За съжаление забравих точното име на марката,но такава машинка си купиха после още 4-ма колеги и всички са доволни. Инъче както и тук ти казаха-всеки един "боклук" ще ти свърши работа,търси я да е безшумна,че имах една тракаше като дизел
        ex.Мареа ТД100

        Коментар


          #19
          ls1 написа:
          А какви са тези специални грижи за голата глава които coolboby споменава?
          Най-простото дори и да нямаш коса, главата пак си я миеш с шампоан. Понякога може да ти се случи да получих пърхот.И както Краси каза, лятото със шапка да си нямаш неприятности, ако ли не...мажи я с подходящ фактор.

          Коментар


            #20
            Аз от край време ходя "нула номер" но някакво особени грижи за "тиквата" по причина, че "свети" не съм полагал.Е, не я бръсна или поне много рядко.Имам някакъв Taurus - машинката е на поне 3 години и я ползвам всяка седмица.Работи си пущината - не скубе и е безотказна. А беше доста евтина по спомени.Даже не помня кога съм я смазвал за последно....
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #21
              Когато казват ’дължина 3-15мм’ например имат предвид с гребена, а ако махнеш гребена е директно нула номер така ли? Защото за някои казват 0-20мм в описанието, за други 3-20, например.

              Коментар


                #22
                ls1 написа:
                Когато казват ’дължина 3-15мм’ например имат предвид с гребена, а ако махнеш гребена е директно нула номер така ли? Защото за някои казват 0-20мм в описанието, за други 3-20, например.
                Онази пластмасова джунджурия ли имаш предвид?Аз никога не съм я ползвал а и не знам какво разбираш под 0 номер...Без нея това, което се постига е около 3-4мм на косъма.Ако се сложи определено ще ти оставя повече коса от това.0 номер прави самобръсначката.Но е много разправия...Веднъж пробвах с електрическата (Brown) но не стана успешно и се наложи да се завърша с един "допотопен" Jillette и ножче Polsilver в него
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #23
                  Също така трудност има там откъдето ти никне косата т.н. "връх"..аз съм с два По всички възможни посоки трябва да минаваш косъма

                  Коментар


                    #24
                    Аз от 3 години използвам машинка Елит за 17лв. с движещо се гребенче и нямам проблеми. И главата и брадата само с машинката ги минавам (по главата действа жената). Тънкия момент при самоподстригването е врата, лесно се минава цялата глава с еднакъв номер, но отзад е малко трудно, нека някой да сподели как се засича отзад.
                    Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                    Коментар


                      #25
                      Ами примерно фризьорката като обира врата не остават 3-4мм коса, обира си го нацяло. Ей затова питам.

                      Коментар


                        #26
                        Ми това е: За да няма 3-4мм по врата, него си го взимам всекидневно със самобръсначката когато се бръсна.Тиквата ежеседмично със Taurus-a.Ама тауруса е едва ли повече от 20лв а за Brown-а мисля, че се изръсих над 100 гроша...Пък техниката на фризьорката ти определено е доста по-скъпа
                        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                        Коментар


                          #27
                          Благодарение на темата тъкмо се самоподстригах.
                          FIAT FORUM BULGARIA
                          Ракията е над политиката

                          Видео от Италфест 2011

                          Коментар


                            #28
                            jenshen73 написа:
                            ...С помощта на 2 огледала и подобаващ разклонител в банята - ако не си особено схванат - ще се справиш. Аз се стрижа сам от 1995 насам - вече съм стигнал до съвършенство в "опипването" с пръсти и нацелвам всеки изтърван косъм. Край ушите е прключение, но ако се стараеш - няма проблем. ...
                            Същото, само дето карам без огледала, само на опипване и пълна нула стригане, колкот може без приставка и нямам пропуск до сега, а около ушите незнам зощо да е толко зор... за 2-3 пъи вече си свикнал. Гаранця давам, че в момента и на тъмно или гола морава бих се справил идеално. Машинка имам едн Taurus за 35 лева от Техномарет, с куфарче, смазка, няколко приставки, фиби, гребенчета, ножичка и шушлеков плащ. Вече трета година карам с нея и не е мръднала засега при стригане на седница-седмца и половина, ако ме мързи...http://get.bg/catalog/product_info.p...oducts_id=9278

                            Коментар


                              #29
                              bubachko написа:
                              Същото, само дето карам без огледала, само на опипване и пълна нула стригане, колкот може без приставка и нямам пропуск до сега, а около ушите незнам зощо да е толко зор... за 2-3 пъи вече си свикнал. Гаранця давам, че в момента и на тъмно или гола морава бих се справил идеално. Машинка имам едн Taurus за 35 лева от Техномарет, с куфарче, смазка, няколко приставки, фиби, гребенчета, ножичка и шушлеков плащ. Вече трета година карам с нея и не е мръднала засега при стригане на седница-седмца и половина, ако ме мързи...http://get.bg/catalog/product_info.p...oducts_id=9278
                              Чудно ми е за какво се ползват фибите ?!Аз от 15 години си ходя само при една и съща фризьорка в Сливен, откак сме в Ямбол гледам да го съчетавам с друга работа, но се е случвало и да ида специално за подстригване. Та 5-6 лв за газ, 4 лв (вече) ми взима и фризьорката - десетак става.Ама друго си е бе, да те пипне чужда хубава жена по косицата Пък и с нея вече си знаем всичко, клюките на квартала обсъждаме, кафенце пийвам докато си чакам реда...Вий ся ме изкушавате да почна сам да се подстригвам - като ви чета колко е лесно и без пари... ама не! Няма да изневеря на фриьорката си аз...ама ха!То да се самоподстригваш е все едно да ...

                              Коментар


                                #30
                                Колега и аз се подстригвам сам и за три години смених 4-5 машинки от 12 лв.,просто не се лъжи да си взимаш такава.От както си купих Филипс и е точно такава като на снимката се родих! Мисля, че е все още 35лв. в технополис.
                                Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
                                Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

                                Коментар

                                Working...
                                X