Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мъка-а-а-а!Нямам вече Пунто!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Кофти ситуация, кофти, когато е и на някой евентуален познат. Съболезнования за получилия се скрап.Поуката - дръжте си изправни и газовите извращения дето си ги слагате по голите за по-евтино. Аз лично си купих дизелак за да не се изкушавам да слагам газ.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #32
      z_sutrov написа:
      колега точно и аз се замислих че трябва да си купя пожарогасител ...
      В тази ситуация сте ми много интересни като започнете да давате напътствия кой какъв шофьор е, а самите вие не сте изрядни Поздрави.
      Колега, веднага снимка на багажника с налично вътре - аптечка, пожарогасител, жилетка, триъгълник, изрядно напомпана резервна гума!Аз си взех, 16лв от илиенци, прахов, пълнещ се. За 16лв....нищо не са.Въпроса е че дизела не би се запалил толкова лесно. Виж докато карах типо на газ и бензин...и си спомням че нямах изряден пожарогасител а некъв спрей....тръпки ме побиват.
      Аз видях как с 2-3 пожарогаситела точно от тая цена колата си изгоря. Тея дето ги продават по Илиянци и друготе позари неструват за нищо.
      Не е лоша идея тогава да отворим тема, кои пожарогасители стават! Проблема е че не може да знаеш докато не изгасиш поне една кола!Щом си хванат пламъците, няма спасение, само пожарната. Пожарогасителите са за дребни неща.Мисля че на всеки може да се случи. Нещо запалимо в багажника на комби, недръпната щора и оставено цял ден на слънце - ето ти начин!
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #33
        jenshen73 написа:
        Кофти ситуация, кофти, когато е и на някой евентуален познат. Съболезнования за получилия се скрап.Поуката - дръжте си изправни и газовите извращения дето си ги слагате по голите за по-евтино. Аз лично си купих дизелак за да не се изкушавам да слагам газ.
        Газовите извращения въобще не трябва да се слагат.Аз това говоря непрекъснато но няма кой да слуша.На българина да му имаш акъла след като му дойде.Има и една друга поговорка:като се обърне колата-пътища много.

        Коментар


          #34
          Stefan Hadjov написа:
          Газовите извращения въобще не трябва да се слагат.Аз това говоря непрекъснато но няма кой да слуша.На българина да му имаш акъла след като му дойде.Има и една друга поговорка:като се обърне колата-пътища много.
          Стефчо, абе дизеловите и бензиновите автомобили не горят ли? Вчера видях как гори един микробус дизел (до Таурс МОЛ - Варна). За съжаление винаги може да се запали един автомобил. Няколко пожарогаситела непомогнаха. Въпроса е да си подържаме автомобилите чисти, без лесно запалими неща в тях. В двигателния отсек да няма много омаслявне, да си проверяваме горивните магистрали от време на месец - два. При засилена миризма на съответното гориво, да спрем и да огледаме добре от къде мирише и да се предприемат мерки. При нарушена цялост на изолация на кабел, да го изолираме. Пушачите да внимават как палят и къде си изтърсват пепелта. Да не пренасяме гориво в пластмасови туби, а само в железни. Само по такъв начин има шанс да се опазим от нежелан инцидент.

          Коментар


            #35
            Съболезнования колега.Една от причините, заради която още нямам и няма да слагам газ, нито в колата, нито вкъщи...
            Ползвайте мигачи!
            Sometimes I feel like screaming

            Коментар

            Working...
            X