Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мъка-а-а-а!Нямам вече Пунто!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мъка-а-а-а!Нямам вече Пунто!

    Тази сутрин пламна и изгоря като факел пред очите ми.Само за 5 минути докато дойде пожарната.Всичко в коша на двигателя е стопено.От предното стъкло назад/вътре и отвън няма нищо,но другото е ужас!Мъка ми е-три години ми служи вярно.Просто не мога да повярвам,но е факт.Прощавайте,че ви занимавам с това,но трябваше да го споделя-знам,че ще ме разберете.Дано на никого не се случва подобно нещо!
    PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
    Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

    #2
    Съжалявам колега за случката.Наистина е кофти да се случи нещо подобно с автомобила пред очите ти и да си безсилен да предотвратиш случващото се.п.с.Един познат си купи една лачена Мареа ТД100 и след като я обслужи и регистрира му се случи същото.Двигателния отсек аут, спукано предно стъкло, изгоряла инсталация...сега на части!
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    Коментар


      #3
      Моите съболезнования колега .Важното е че Ти си жив и здрав.
      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

      Коментар


        #4
        много кофти - съжалявам. Всъщност, какви може да са причините, принципно, за запалването на една кола? Интересно ми е....
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          да и на мен ми интересно как е станало при теб колега.или поне какво подозирате ???съжелявам за количката....
          Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

          ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

          Коментар


            #6
            Проблема може да възникне от инсталация и от гориво.На познатия с Мареата всичко е започнало от инсталацията.Наскоро пък изгоря една патрулка в Павликени(крайслер) заради спукан маркуч на бензина(нямаха пожарогасител, и си биха камшиците докато колата им гори)!
            now. BMW E39 523i '98 170hp
            ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
            ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

            Коментар


              #7
              Ами не знам точно.Сто процента е от газовата-изгасна в движение и в момента,в който дадох контакт за да запаля отново от капака изскочи облак от газ,чу се едно цъкване и пламна/накъде е прескочила искра,явно/.Помислих да отворя капака,но реших,че ще пламне още повече и се отказах.Изпразних пожарогасителя-нищо.Тогава се обадих в пожарната и само след 3-4 минути пристигнаха и я изгасиха/шапка им свалям/.Всичко обаче е стопено и така и няма да разбера каква е точно причината.Поддържам си колата винаги изправна,минала е всички прегледи/за газовата няма и месец/,снощи я карах-нищо.Уви,това е.
              PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
              Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

              Коментар


                #8
                баси работата,недей така че почнах да се шашкам.от месец два съм и аз с газова вече.... пази БОЖЕ. .!!!!!
                Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                Коментар


                  #9
                  Еййй чи гадно,аааа то това дано на никой да не се случва.Миналата година гасих с колеги една Алфа пред Бургаският затвор.Кара срещу нас и гледам под колата гори и водача хал хабер си няма.Клаксони,аварийни и спиране срещу него за да спре и от там с пожарогасителя под колата.Добре че и от автомивката отсреща се включиха с голям пожарогасител и я изгасихме.Момчето дето я караше работи в някакъв сервиз и му я оставили да я ремонтира,направил я и тръгнал да я пробва,горкия не можеше да намери думи да ни благодари.Да не да дава Господ никуму.Тук е момента да се замислят колегите има ли полза от каското!!!
                  FIAT FORUM BULGARIA
                  Ракията е над политиката

                  Видео от Италфест 2011

                  Коментар


                    #10
                    На мен пък тук ми е момента да се замисля и да си купя пожарогасител. Възможно най-голям.Огромни съболезнования, колега.Сега като се замисля, знам за две коли, които са се запалвали - и двете ФИАТ - на единия комшия ФИАТ 125Р (полски), а на другия - едно УНО.На полския фиат само кабели му бяха изгорели, и го оправиха, но уното - за части отиде.Едно време със Ситроена съм бил пред запалване, но се разминах. Спукал се поплавъка на карбуратора, хвърля от дет’ намери бензин върху двигателя, целия се беше олял с бензин като отворих капака... просто ми замириса на бензин, и веднага угасих, спрях по инерция и отворих да видя какво става...Лош късмет!

                    Коментар


                      #11
                      Immortal написа:
                      На мен пък тук ми е момента да се замисля и да си купя пожарогасител. Възможно най-голям.Огромни съболезнования, колега.Сега като се замисля, знам за две коли, които са се запалвали - и двете ФИАТ - на единия комшия ФИАТ 125Р (полски), а на другия - едно УНО.На полския фиат само кабели му бяха изгорели, и го оправиха, но уното - за части отиде.Едно време със Ситроена съм бил пред запалване, но се разминах. Спукал се поплавъка на карбуратора, хвърля от дет’ намери бензин върху двигателя, целия се беше олял с бензин като отворих капака... просто ми замириса на бензин, и веднага угасих, спрях по инерция и отворих да видя какво става...Лош късмет!
                      колега точно и аз се замислих че трябва да си купя пожарогасител ...
                      Fiat Tipo 1.4 ЕX Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed EX Alfa Romeo 156 2.4 JTD ЕX...NOW:Alfa Romeo 166 2.4 JTD Remaped, MERCEDES-BENZ E220 CDI AVANTGADRE

                      Коментар


                        #12
                        gelew написа:
                        Immortal написа:
                        На мен пък тук ми е момента да се замисля и да си купя пожарогасител. Възможно най-голям.Огромни съболезнования, колега.Сега като се замисля, знам за две коли, които са се запалвали - и двете ФИАТ - на единия комшия ФИАТ 125Р (полски), а на другия - едно УНО.На полския фиат само кабели му бяха изгорели, и го оправиха, но уното - за части отиде.Едно време със Ситроена съм бил пред запалване, но се разминах. Спукал се поплавъка на карбуратора, хвърля от дет’ намери бензин върху двигателя, целия се беше олял с бензин като отворих капака... просто ми замириса на бензин, и веднага угасих, спрях по инерция и отворих да видя какво става...Лош късмет!
                        колега точно и аз се замислих че трябва да си купя пожарогасител ...
                        В тази ситуация сте ми много интересни като започнете да давате напътствия кой какъв шофьор е, а самите вие не сте изрядни Поздрави.
                        MB 280 S W108 67' - pickUp
                        MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
                        ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
                        Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
                        office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

                        Коментар


                          #13
                          Колега кофти случка.Иначе пожарогасител ? Запали ли се никви пожарогъситили,бягам надалече Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                          Коментар


                            #14
                            Горе главата колега, не се измъчвай !!!Важното е ти да си добре а пък болката по колата ще отмине !Продължавай напред и си казвай Всяко зло за добро
                            FoRzA ItaliA
                            Lancia Delta HPE
                            ex FIAT Uno 1,0 fire - продава се на части

                            Коментар


                              #15
                              Като се сетя че маркуча на бензина на темпрата беше изгнил понеже не е карана от 7г. на нещо различно от газ и пробичките бяха на стария път след вакарел (лунен пейзаж и никакви коли). Добре, че беше с някаква обвивка от плат и тя е предотвратила изтичането, само замириса. Сега маркуча е сменен и съм спокоен. :D
                              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                              Коментар

                              Working...
                              X