Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чудя се да слагам ли газ..

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    То както си се зачудил петрола ще свърши Какво има толкова да се чудиш незнам
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #17
      Слагай газ без въобще да се чудиш Ще останеш доволен.Сигурен съм.Да караш кола на бензин е грях :P
      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

      Коментар


        #18
        Не се чуди толкова,ако искаш да Не си сигурен в колата си- слагай я и смело напред.
        Marea HLX 147ps

        Коментар


          #19
          Re: Чудя се да слагам ли газ..

          dzvera написа:
          Princo написа:
          pecata написа:
          Здравейте момчета,имам типо 1.4 моно 94-та.Карам го отдавна доволен сам,ама колкото и да го гала градско под 9 немога да го сваля,бенза поскъпна и искъм да слагам газ.По принцип колата ще се ползва от сестра ми,аз ще си зимам капа дизел.Искам да и сложа газова уредба,няма как.Поразпитал съм тук там колко ще ми излезне,имам и много близък човек който ще я монтира.Ще сложа и ламбда контрол,и всички други необходими джуджавки които биха спомогнали за добрата работа и на бенз и на газ.Чудя се само дали ще се спъне колата много,колко ще ми харчи и да очаквам ли някъкви проблеми в процеса на каране.Вубще този мотор подлежи ли на добра газефикация.(не съм карал никога кола на газ)п.п.Нарочно не пуснах темата в газовия раздел,защото за сега е на обсаждане само
          Няма да ти спъне газта колата.При добра настройка естествено.А това че ти гори 9 извънградско е малко чудно.
          Колегата говори за Градско-9/100. Не слагай газ на моноинжекциона.Аз така се прекарах с темпрата и след това джобните ми се стопиха-жената си знае наседмица10-12 лева за колата.Отделно дето безсмислено се мъчих да се сприятелявам с един газаджия.Така и не се наложи да ми помага с нещо.Покарах година и половина и ужасно ми омръзна такава скука.Ми тя не гръмна и един път,е така да и чуя гласа...затова я и смених.Сега знаеш ли къв екшън е... А за спъването,сериозно,като я взех след монтажа и ми се изправи косата.Колата върви,та си къса потника.Луда работа,на байр набира на газ като на равно на бензин.Обаче разхода също доста стряскащ.Една настройка и повече не съм стъпвал в сервиза.
          Колега твоя пост не го разбрах много много,но мерсаж за вниманието.Колеги чудя се дали да сложа газ,не от гледна точка на парите за уредбата,идеята ми беше да разбера дали на този мотор е удачно,по постовете ви разбрах че няма проблем.Другата седмица ще ми я монтират.Единствената ми дилема е каква бутилка да сложа.Вариант 1. 25л-30л странично разположена.(притеснява ме че като си пусна седалките ще пречи за товаренето на по обемни предмети с габаритите на пералня).Вариант 2. Кръгла бутилка за резервната гума (това ми се струва по практично,но тъй като рез. гума ми е от тънките незнам дали ще има достатъчно височина за бутилката-плитко е мястото.Ако сложа желязна джанта с гума в мястото на резервната,тя стърчи нагоре.Благодаря на всички.п.п. На какъв режим газ/бенз. трябва да карам колата за да неми се запучи дюзата?
          Fiat Tipo
          Corsa b комби !

          Коментар


            #20
            Режима си е обикновен, предполагам, че ще слагаш обикновена газова уредба, а не ГИ.Настройваш си я да включва на 2200-2300 оборота.Бакшишките истории не ти препоръчвам, "лятото паля на газ, само зимата на бензин". Пали си на бензин, дай и малко възможност да загрее изпарителя и едва тогава тръгвай.Ако бързаш, направи 1-2 километра на бензин и тогава превключи ръчно.Поне един път месечно си я изпъвай на бензин, на обороти, 20-30 километра са достатъчни [IMHO].Общо взето, ако колата ти е наред, няма да имаш проблеми.Обърни внимание на кабели и свещи. Електрическата инсталация е важна за кола на газ. Много важна.
            .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
            www.cyxap.com

            Коментар


              #21
              Предполагам вече се нави, така че, честито "обгазяване"
              FIAT Marea ex
              FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
              Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

              Коментар


                #22
                Моята е на мястото на резервната гума.Няма да имаш проблеми !
                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                Коментар


                  #23
                  pecata,съжалявам за недоразумението...Първата част от поста ми я чети с мисълта,че ти се хваля.Найстина няма какво лошо да кажа за Фичо на газ.Малко се задъхваше на "Витиня",обаче Темпра комби с 75 к.с.-нормално.Пък и като е комби гледах да и ползвам товарния обем п.с.Като ми слагаха газовата питах да сменям ли нещо и момчето рече да покарам,и ако има проблем-тогава.Покарах година и нещо и си сменях маслото и филтрите и това е.Успех и да намериш читав газаджия
                  ===============================
                  // ..."Денят не си личи по сутринта"... //
                  ===============================

                  Коментар


                    #24
                    Винаги трябва да имаш бензин в резервоара, че ще изгори бензиновата помпа, и тогава зимата няма палене.

                    Коментар


                      #25
                      мой ас сам с типо 1.6 i.e на газ и страшен икономичен разход ми дава на гориво пак няма да ти спане колата припрермно прекасвача ми на бензин ми е 6700. оборота като обарна на газ някаде 300 400 обората пада ;]пак на газ, съм дигал 190 кm/h a пък ускоряването , 0-100 по барзо от колкото на бензин.... тей че слагай го не се чуди
                      сяка кола на място и на думи много върви но истената е street racing!

                      Коментар


                        #26
                        Всичките неща за газовата са купени-излезнаха ми точно 450лв.До 1 седмица ще бъде монтирана,ще пиша пак.
                        Fiat Tipo
                        Corsa b комби !

                        Коментар

                        Working...
                        X