Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чудя се да слагам ли газ..

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чудя се да слагам ли газ..

    Здравейте момчета,имам типо 1.4 моно 94-та.Карам го отдавна доволен сам,ама колкото и да го гала градско под 9 немога да го сваля,бенза поскъпна и искъм да слагам газ.По принцип колата ще се ползва от сестра ми,аз ще си зимам капа дизел.Искам да и сложа газова уредба,няма как.Поразпитал съм тук там колко ще ми излезне,имам и много близък човек който ще я монтира.Ще сложа и ламбда контрол,и всички други необходими джуджавки които биха спомогнали за добрата работа и на бенз и на газ.Чудя се само дали ще се спъне колата много,колко ще ми харчи и да очаквам ли някъкви проблеми в процеса на каране.Вубще този мотор подлежи ли на добра газефикация.(не съм карал никога кола на газ)п.п.Нарочно не пуснах темата в газовия раздел,защото за сега е на обсаждане само
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    #2
    Re: Чудя се да слагам ли газ..

    ДА сложи газ.аз имам газ и съм доволен все едно караш дизел със евтино масло и без риск да запушиш дюзи.СМЕНИ СВЕЩИТЕ ПРЕДИ ДА СЛОЖИШ АГУ !важно е много да са изправни
    Bravo GT 1.8

    Коментар


      #3
      Re: Чудя се да слагам ли газ..

      pecata написа:
      Здравейте момчета,имам типо 1.4 моно 94-та.Карам го отдавна доволен сам,ама колкото и да го гала градско под 9 немога да го сваля,бенза поскъпна и искъм да слагам газ.По принцип колата ще се ползва от сестра ми,аз ще си зимам капа дизел.Искам да и сложа газова уредба,няма как.Поразпитал съм тук там колко ще ми излезне,имам и много близък човек който ще я монтира.Ще сложа и ламбда контрол,и всички други необходими джуджавки които биха спомогнали за добрата работа и на бенз и на газ.Чудя се само дали ще се спъне колата много,колко ще ми харчи и да очаквам ли някъкви проблеми в процеса на каране.Вубще този мотор подлежи ли на добра газефикация.(не съм карал никога кола на газ)п.п.Нарочно не пуснах темата в газовия раздел,защото за сега е на обсаждане само
      Няма да ти спъне газта колата.При добра настройка естествено.
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        #4
        Re: Чудя се да слагам ли газ..

        Princo написа:
        pecata написа:
        Здравейте момчета,имам типо 1.4 моно 94-та.Карам го отдавна доволен сам,ама колкото и да го гала градско под 9 немога да го сваля,бенза поскъпна и искъм да слагам газ.По принцип колата ще се ползва от сестра ми,аз ще си зимам капа дизел.Искам да и сложа газова уредба,няма как.Поразпитал съм тук там колко ще ми излезне,имам и много близък човек който ще я монтира.Ще сложа и ламбда контрол,и всички други необходими джуджавки които биха спомогнали за добрата работа и на бенз и на газ.Чудя се само дали ще се спъне колата много,колко ще ми харчи и да очаквам ли някъкви проблеми в процеса на каране.Вубще този мотор подлежи ли на добра газефикация.(не съм карал никога кола на газ)п.п.Нарочно не пуснах темата в газовия раздел,защото за сега е на обсаждане само
        Няма да ти спъне газта колата.При добра настройка естествено.А това че ти гори 9 извънградско е малко чудно.
        Колегата говори за Градско-9/100. Не слагай газ на моноинжекциона.Аз така се прекарах с темпрата и след това джобните ми се стопиха-жената си знае наседмица10-12 лева за колата.Отделно дето безсмислено се мъчих да се сприятелявам с един газаджия.Така и не се наложи да ми помага с нещо.Покарах година и половина и ужасно ми омръзна такава скука.Ми тя не гръмна и един път,е така да и чуя гласа...затова я и смених.Сега знаеш ли къв екшън е... А за спъването,сериозно,като я взех след монтажа и ми се изправи косата.Колата върви,та си къса потника.Луда работа,на байр набира на газ като на равно на бензин.Обаче разхода също доста стряскащ.Една настройка и повече не съм стъпвал в сервиза.
        ===============================
        // ..."Денят не си личи по сутринта"... //
        ===============================

        Коментар


          #5
          Слагай, газ и въобще не се чуди. Няма проблеми с вървежа и ще ти е евтино. Аз имам газ на колата от 5 години и съм много доволен.

          Коментар


            #6
            Тия си реват за газ колега - ако знаеш как утихва мотора само!Емулатор на дюзата и ламбда сонтата, ламбда контрол и забравяш.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              Няма нужда изобщо да се мисли дори.Слагай газ при някой свестен газаджия и си свиркай.
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                Слагаш газ и както си бил на бензин по 2 лв първите 1-2 месеца ще мислиш , че караш безплатно :D Много бързо ще си я избиеш и ще караш много повече !
                Grande Punto 1.3 75 hp
                Croma 1.9 Multijet 150 hp

                Коментар


                  #9
                  Приблизителни сметки: 9/100 бензин = 18 лв. на 100 км 11/100 газ = 11-12 лв. 100 км Т.е. пестиш по 6 лв. на 100 км. или 600 лв. на 10 000 км. Това ознаачава, че горе долу за 10 хил. км (ако караш само градско) избиваш уредбата. Няма какво да се чудиш, слагай. Имам един познат с типо 1.4 на газ. Беше доста доволен, макар вървежа да бе по-слаб. По-високия разход по принцип е нормален, за да ти върви добре. Освен ако не е газов инжекцион, което няма смисъл.
                  Fiat Bravo TD 100, 1998 г.
                  Ауди 80 1.6, 101 кс, 1994 г.

                  Коментар


                    #10
                    а ... да ти кажа само . Баща ми има Мареа 1.6 16 в и е с газов инжикцион и колата му гори малко по-малко от моето пунто 1.1 :D (Може би има и значение как се кара колата де :D )
                    Grande Punto 1.3 75 hp
                    Croma 1.9 Multijet 150 hp

                    Коментар


                      #11
                      mitakkk написа:
                      Слагай, газ и въобще не се чуди.
                      Взе ми го от устата!
                      "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                      Ванга

                      Коментар


                        #12
                        staik написа:
                        а ... да ти кажа само . Баща ми има Мареа 1.6 16 в и е с газов инжикцион и колата му гори малко по-малко от моето пунто 1.1 :D (Може би има и значение как се кара колата де :D )
                        Е разликата като ти тежи крачето няма да е повече от 1 литър.
                        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                        Коментар


                          #13
                          Дет се вика на френски’Тургаййй газ’
                          FIAT FORUM BULGARIA
                          Ракията е над политиката

                          Видео от Италфест 2011

                          Коментар


                            #14
                            mitakkk написа:
                            Слагай, газ и въобще не се чуди.
                            Може да се зачуди единствено , ако не кара много . Тогава упражнението се обезсмисля . Все пак уредбата се избива за около 10 хил. км - зависи от карането и на каква цена е взета :P
                            Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                            Коментар


                              #15
                              Re: Чудя се да слагам ли газ..

                              dzvera написа:
                              Princo написа:
                              pecata написа:
                              Здравейте момчета,имам типо 1.4 моно 94-та.Карам го отдавна доволен сам,ама колкото и да го гала градско под 9 немога да го сваля,бенза поскъпна и искъм да слагам газ.По принцип колата ще се ползва от сестра ми,аз ще си зимам капа дизел.Искам да и сложа газова уредба,няма как.Поразпитал съм тук там колко ще ми излезне,имам и много близък човек който ще я монтира.Ще сложа и ламбда контрол,и всички други необходими джуджавки които биха спомогнали за добрата работа и на бенз и на газ.Чудя се само дали ще се спъне колата много,колко ще ми харчи и да очаквам ли някъкви проблеми в процеса на каране.Вубще този мотор подлежи ли на добра газефикация.(не съм карал никога кола на газ)п.п.Нарочно не пуснах темата в газовия раздел,защото за сега е на обсаждане само
                              Няма да ти спъне газта колата.При добра настройка естествено.А това че ти гори 9 извънградско е малко чудно.
                              Колегата говори за Градско-9/100. Не слагай газ на моноинжекциона.Аз така се прекарах с темпрата и след това джобните ми се стопиха-жената си знае наседмица10-12 лева за колата.Отделно дето безсмислено се мъчих да се сприятелявам с един газаджия.Така и не се наложи да ми помага с нещо.Покарах година и половина и ужасно ми омръзна такава скука.Ми тя не гръмна и един път,е така да и чуя гласа...затова я и смених.Сега знаеш ли къв екшън е... А за спъването,сериозно,като я взех след монтажа и ми се изправи косата.Колата върви,та си къса потника.Луда работа,на байр набира на газ като на равно на бензин.Обаче разхода също доста стряскащ.Една настройка и повече не съм стъпвал в сервиза.
                              Бахти поста нищо не разбрах
                              Bravo 1.2 16v
                              Lancia Dedra 1.8 16v
                              Suzuki GSXR250R

                              Коментар

                              Working...
                              X