Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Полицаи заснети да взимат подкуп

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Какво се случи наскоро - ПЕРНИЧАНИ спират майка ми на излизане от Перник. Госпожо, документите за проверка, ала бала и след една минута "Вие превишихте!". Е няма такъв филм - 112км/ч, а тя не е карала с повече от 60, като я знам и аз с пенсионерското и каране... Писали те хубавците акт въпреки че тя ги е направила на луди. Пристига с копието, идваше ми да хвана ЧЕРВЕНОТО като видях как са го написали. Без книжка и 100лв. глоба, ама друг път. Два месеца бавиха пустото постановление, накрая обжалвахме и скоро ще се състои дело на което те ще платят МНОГО СОЛЕНО РАЗНОСКИТЕ защото си намериха майстора! Въпреки че тя ги е предупредила че не е точния човек на който да пишат...Сега ще го ядат. Бутнал им е някой парички, закъснели са с нулирането на радара, сама жена в кола, тяхната мечта. С нетърпение очаквам делото, за да им излезе през носа на тези гадове! Дали ако бях там щяха да пишат нещо се питам аз? Ако минавате по същия път като ходите в кат ще ви искат книжката (да я приберат) - казвате, че не я носите!!
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    Коментар


      #17
      не ми сърди,но ей на такива като майка ти винаги ще пишат акт...не знам как е било,но думите които цитираш ,че е казал "че не са намерили с кого се заяждат и ала бала"...те са много честолюбиви,разберете го,срещнете ли ги,мирни и тихи бъдете,съгласявайте се,НЕ заплашвайте! Мен ме спряха едни преди време ,бях в нарушение...22 км над ограничението! Започнаха естествено с обичайното "документи за проверка" закара ме до радара и ми показа 82км пита ме не съм ли видял знака горе за ограничение 60 казвам не съм(аз наистина не го бях видял) бях по-нисък от тревата,без да им лижа задниците ,поговорихме,видяха,че ми е първо нарушение,записа ме само в някаква тетрадка и ми вика бягай...каза ми под сурдинка,че ме пуска защото съм признал нарушението си,било ми е първо изобщо,и не съм се правил на важенне казвам,че твоя случай е такъв,но не бива да им се говори на въпреки,което разбирам от теб е направила майка тиако от самото начало е почнала с рогата напред е нормално за пътните да се заядат и дори да минат границата като лъжат дори.Ако не си съгласен,че си нарушил нещо,просто им изрази несъгласието си и попитай имаш ли право да обжалваш и в какъв срок,длъжни са да ти кажат!Но да им кажеш,че не си правилния човек и ще си намерят майстора,не става така.
      ex.Мареа ТД100

      Коментар


        #18
        Ти да не си полудял ? Я по-леко! ЩЕ ПИШЕ АКТ ЗА 112КМ Е КАК НЯМА ДА Е С РОГАТА НАПРЕД ? КАЖИ МИ КАК? ТИХО И МИРНО ЩЕ СТОИШ ТИ ДА ТИ ПИШАТ АКТ ЗА СКОРОСТ С КОЯТО НЕ СИ КАРАЛ АМАН БЕ!! И НАИСТИНА ПОПАДНАХА НА ТОЧНИЯ ЧОВЕК ПОВЯРВАЙ МИ! И повярвай тя е много тиха и мирна, обаче като и запалят фитила НЕ ПРОЩАВА.
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          #19
          Tempras написа:
          Ти да не си полудял бе? Я ПО-ЛЕКО! ЩЕ ПИШЕ АКТ ЗА 112КМ Е КАК НЯМА ДА Е С РОГАТА НАПРЕД ? КАЖИ МИ КАК? ТИХО И МИРНО ЩЕ СТОИШ ТИ ДА ТИ ПИШАТ АКТ ЗА СКОРОСТ С КОЯТО НЕ СИ КАРАЛ АМАН БЕ!! И НАИСТИНА ПОПАДНАХА НА ТОЧНИЯ ЧОВЕК ПОВЯРВАЙ МИ! И повярвай тя е много тиха и мирна, обаче като и запалят фитила НЕ ПРОЩАВА.
          човека си знае неговото...кога ли и ти ще попаднеш на "точния човек" първо прочети какво казвам и с какъв тон,тогава ми повишавай такъв,може ли?Нищо против нямам нито теб нито роднините ти,но явно ти имаш против всички мислещи обратното на теб! Посочих ти какъв е начина да иразиш несъгласието си с тях,и казах,че начина не е да им се "дървиш" явно не си ме разбрал и няма да ме разбереш,успех занапред с това мислене и държание!
          ex.Мареа ТД100

          Коментар


            #20
            Наскоро пътувах с един приятел и му изскочиха със палка да го спират за превишена скорост.Без да се притеснява нашия му присветна с дългите и спря.Идва полицая и му вика за къде бързаш колега?От кое районно си?Най спокойно му заяви че не е полицай.Ония взе да почервенява от яд(беше изтрил показанията на радара).Помислил си че е някой колега :D Ми ся ко ще прайм?Ми де да знам,без да искам съм закачил лоста като давах мигач.Въртя се сука полицая,какво да прави,показания няма на радара,провери му документите,видя че са изрядни и вика ела при колегата да се разберете.Колегата взе някой лев да се почерпи и ни пусна да си ходим.Питам го аз какви са тези номера бре.Ми като са си измислили такава система да се предупреждават че са колеги аз какво да направя До сега не ми се е налагало да го правя на пътя,ама знае ли човек какво ще му се случи.Друг пък си сложил една фуражка на таблото и паяк не го лови.Трети си лепнал полицейски стикери и все му се разминава.На моменти се питам що и аз не съм такъв гявол да са ева.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #21
              paralesa написа:
              Tempras написа:
              Ти да не си полудял бе? Я ПО-ЛЕКО! ЩЕ ПИШЕ АКТ ЗА 112КМ Е КАК НЯМА ДА Е С РОГАТА НАПРЕД ? КАЖИ МИ КАК? ТИХО И МИРНО ЩЕ СТОИШ ТИ ДА ТИ ПИШАТ АКТ ЗА СКОРОСТ С КОЯТО НЕ СИ КАРАЛ АМАН БЕ!! И НАИСТИНА ПОПАДНАХА НА ТОЧНИЯ ЧОВЕК ПОВЯРВАЙ МИ! И повярвай тя е много тиха и мирна, обаче като и запалят фитила НЕ ПРОЩАВА.
              човека си знае неговото...кога ли и ти ще попаднеш на "точния човек" първо прочети какво казвам и с какъв тон,тогава ми повишавай такъв,може ли?Нищо против нямам нито теб нито роднините ти,но явно ти имаш против всички мислещи обратното на теб! Посочих ти какъв е начина да иразиш несъгласието си с тях,и казах,че начина не е да им се "дървиш" явно не си ме разбрал и няма да ме разбереш,успех занапред с това мислене и държание!
              Значи само, защото е полицай, трябва да му се лиже задника, аз така го разбирам. Човек трябва да отстоява правата си до край. Защо жената да не търси своите, след като, сигурен съм в това, е права? Колко жени карат над 100 км/ч? Пък и трябва да си луд, за да караш на излизане от населено място с над 100. И почти съм сигурен къде точно са спрели жената, защото имат едно място на колето почти винаги ведят и дебнат гадовете. Трябва да си търсим правата до край!!! И в крайна сметка вски намира майстора си! Не познавам човека, който уви изглежда по някакъв начин защитавам, но съм съгласен с него. Самият факт, че прибират подкуп, за да не отнемат нечия БАРОВСКА книжка, не означава, че останалата част от гражданите трябва да отнася всичко.
              NOW: ???
              Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
              Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

              Коментар


                #22
                Ако искаш ще пробваме теб като искат да те изработят така как ще реагираш.
                не ми сърди,но ей на такива като майка ти винаги ще пишат акт
                Ето това ме разгневи! Какво ти е виновна тя, или на тях, че да и пишат акт? Да не е нарушила нещо? Кажи ми, моля те. Просто са взеели парите и трябва да си отчетат радара!Аз просто съм изумен как веднага завъртя топката и разбра как не е права тя, а те и трябва вечно да и се пишат актове.
                svetkos_ написа:
                Значи само, защото е полицай, трябва да му се лиже задника, аз така го разбирам. Човек трябва да отстоява правата си до край. Защо жената да не търси своите, след като, сигурен съм в това, е права? Колко жени карат над 100 км/ч? Пък и трябва да си луд, за да караш на излизане от населено място с над 100. И почти съм сигурен къде точно са спрели жената, защото имат едно място на колето почти винаги ведят и дебнат гадовете. Трябва да си търсим правата до край!!! И в крайна сметка вски намира майстора си! Не познавам човека, който уви изглежда по някакъв начин защитавам, но съм съгласен с него. Самият факт, че прибират подкуп, за да не отнемат нечия БАРОВСКА книжка, не означава, че останалата част от гражданите трябва да отнася всичко.
                До сточна гара това. Там е доста разбит пътя и дори аз не мога да си я представя как лети със 100 там.
                1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                Коментар


                  #23
                  Хем им плащаме заплати на тия полицаи да ни пазят правата, хем да си ги отстояваме тия права пред тях като ги правим на гъзове, когато сме виновни. Мен пък НИКОГА не са ме спирали, когато съм бил НЕВИНЕН. Веднъж преди няколко години на връх Нова Година ме спряха за рутинна проверка за алкохол, духах си спокойно защото не бях пил нищо по-силно от лимонада. Пред мен и зад мен имаше също спрени коли, а на някои им пишеха актове. На мен ми записаха само данните, че са ме проверили, дадоха ми моя мундщук и ми пожелаха приятна вечер и безаварийно шофиране. Преди 2 години ми писаха и АКТ за шофиране и плямпане по телефона - бяха трима, крайно учтиви младежи, с които просто нямах за какво да се заям. Представи се този, който ме спря, обясни защо ме спира, помоли ме да сляза и да го придружа до патрулката. Попитах каква е процедурата, а той ми обясни, че се пише акт и оставам без талона... След месец, 50лв. и 6 точки - си взех талона. АЗ нямам нищо против полицаите и подразделението наречено КАТ. Когато съм имал нужда от помощ са помагали, когато съм бил в нарушение са ме санкционирали, а веднъж дори ме и пуснаха, като подходих по препоръката на колегата paralesa - говорих си с тях спокойно, а на въпроса "Знаете ли защо ви спряхме" отговорих "Да знам" и обясних нарушението си. Полицаите се спогледаха и си казаха "Колега, дай да го пускаме, защото така и не беше създал предпоставка за ПТП - беше сам на пътя" и ме пуснаха отново с препоръка "Карай разумно и безаварийно шодиране"... Е как да им се сърдя, а?
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #24
                    jenshen73, Това, че ти нямаш повод да им се сърдиш, и че си попадал на свестни катаджии, съвсем не означава, че всички останали са имали този късмет. Опитай се да не гледаш само от твоята камбанария. Представи си само, че твоя опит не е 100% представителна извадка за ситуацията в страната.
                    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                    Коментар


                      #25
                      Абе,ако трябва да сме честни на всеки ни се кара с 10-15 отгоре над допустимата.Но и аз мисля,че доброто отнопшения трябва д ае от двете страни.Не може да ги уважавам,когато те си вършат работата от дъжд на вятър.И не само това,законите били се актуализирали-да ама не актуализацията трябва да е правилна,а не просто да сложиш една солена глоба.Сега еле пак ще се заяде,но като пътувам извънграда просто се чудя в каква страна съм.Знаците с еменят пред 30 метра ограничение с ограничение.200 МЕТРА КАРАЙ С 40 И ПОСЛЕ С 90 И ПОСЛЕ ПАК С 40.Омразна ло ми е да си правят експерименти с нас.Но определено,ако не си прав по-добре си млъкни и за 10 километра да те пуснат с предупреждение.
                      "Хората от AMG ходят с костюми и намръщени на работа,а тези от абарт голи и с пура в уста"
                      Fiat Grande Punto FIAT 500 RiegeR Fiat Freemont

                      Коментар


                        #26
                        е как няма да се опитват да взимат като рядко вече го има поне в софия де,където всичко е с камери,а и ще продължават поради ниските заплати
                        Fiat Punto Sporting 1.2 16V MPI 86hp 98

                        Коментар


                          #27
                          style34 написа:
                          jenshen73, Това, че ти нямаш повод да им се сърдиш, и че си попадал на свестни катаджии, съвсем не означава, че всички останали са имали този късмет. Опитай се да не гледаш само от твоята камбанария. Представи си само, че твоя опит не е 100% представителна извадка за ситуацията в страната.
                          Ъъъ? Късмет? Карам по баир надолу, видимост под нулата, срещу мен - камион на чистота + яка колона зад него, но маркировката си е непрекъсната осева линия. Съответно за тях е баир на горе. На 25метра преди да се размина с камиона, генийче с пежо решава, че може да изпревари. Та трябваше да трия яко гуми за да не се целунем с него. А зад мен имаше и други коли, вярно на разстояние... Е кажи ми ако имаше катаджии - дали нямаше да спра и да ги накарам тоя с пежото да му вземат книжката. Не говорим за късмет, а за гражданска съвест. Давам пример с полицаи в щатите - мой приятел не познава пътя и шофира с 40 мили/час на магистрала където минималната скорост е 50. Настигат го, светват му, отбиват го и го питат има ли повреда или да не му е зле... Като обяснява защо кара бавно - го придружават до най-близкия изход от магистралата, който се оказва и отбивката за мястото където той отива. Да, но в САЩ мнозинството от населението има СТРАХ от полицията - като едно време у нас.И колеги - проблема на КАТ не са малките заплати, а желанието на нашенеца да се оттърве "безнаказано"... или по-тънко. Ето вижте колко много измамени пенсионери има по точно тая причина. Винаги искаме да минем "тънко" и когато ни прецакат или някой КАТ-аджия откаже подкуп - надаваме вой до небето.
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #28
                            jenshen73 няма смисъл,всички ще продължават да мислят кат за свои врагове и ще продължава борбата на котка с мишка по улиците....но вместо мишката(шофьорите) да следват правилата на котката,ще продължава да се мисли за безнаказана и срещне ли палката на котката да мисли какви ли не хитри методи да мине тънко и не успее ли,кат били за съд ама както и да е,бях си обещал да не пиша в такива теми,защото явно тук се скача срещу всеки гледащ обективно,явно само проблема на конкретния човек е най-важен и той винаги е прав,независимо какво е станало,а кат са мръсните долни човечета даващи му наклон на трибуквието Cepheus чии заплати са ниски??? КАТ-аджиите взимат толкова други доходи освен публикуваните в пресата основни заплати,че идея си нямаш
                            ex.Мареа ТД100

                            Коментар


                              #29
                              Tempras написа:
                              Какво се случи наскоро - ПЕРНИЧАНИ спират майка ми на излизане от Перник. Госпожо, документите за проверка, ала бала и след една минута "Вие превишихте!". Е няма такъв филм - 112км/ч, а тя не е карала с повече от 60, като я знам и аз с пенсионерското и каране... Писали те хубавците акт въпреки че тя ги е направила на луди. Пристига с копието, идваше ми да хвана ЧЕРВЕНОТО като видях как са го написали. Без книжка и 100лв. глоба, ама друг път. Два месеца бавиха пустото постановление, накрая обжалвахме и скоро ще се състои дело на което те ще платят МНОГО СОЛЕНО РАЗНОСКИТЕ защото си намериха майстора! Въпреки че тя ги е предупредила че не е точния човек на който да пишат...Сега ще го ядат. Бутнал им е някой парички, закъснели са с нулирането на радара, сама жена в кола, тяхната мечта. С нетърпение очаквам делото, за да им излезе през носа на тези гадове! Дали ако бях там щяха да пишат нещо се питам аз? Ако минавате по същия път като ходите в кат ще ви искат книжката (да я приберат) - казвате, че не я носите!!
                              А майка ти не можа ли съвсем спокойно да им иска документ за това дали радара им е изправен ? Имаше такава тема в форума,сега ще я потърся !
                              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                              Коментар


                                #30
                                paralesa написа:
                                не ми сърди,но ей на такива като майка ти винаги ще пишат акт...не знам как е било,но думите които цитираш ,че е казал "че не са намерили с кого се заяждат и ала бала"...те са много честолюбиви,разберете го,срещнете ли ги,мирни и тихи бъдете,съгласявайте се,НЕ заплашвайте! Мен ме спряха едни преди време ,бях в нарушение...22 км над ограничението! Започнаха естествено с обичайното "документи за проверка" закара ме до радара и ми показа 82км пита ме не съм ли видял знака горе за ограничение 60 казвам не съм(аз наистина не го бях видял) бях по-нисък от тревата,без да им лижа задниците ,поговорихме,видяха,че ми е първо нарушение,записа ме само в някаква тетрадка и ми вика бягай...каза ми под сурдинка,че ме пуска защото съм признал нарушението си,било ми е първо изобщо,и не съм се правил на важенне казвам,че твоя случай е такъв,но не бива да им се говори на въпреки,което разбирам от теб е направила майка тиако от самото начало е почнала с рогата напред е нормално за пътните да се заядат и дори да минат границата като лъжат дори.Ако не си съгласен,че си нарушил нещо,просто им изрази несъгласието си и попитай имаш ли право да обжалваш и в какъв срок,длъжни са да ти кажат!Но да им кажеш,че не си правилния човек и ще си намерят майстора,не става така.
                                Същото стана и при мен, но за 32км (на околовръстното) отгоре, което беше от рода на 150лв + 1 месец. Без нарушения. Просто казах "нямам оправдание, за никъде не бързам, нов път - отнесох се"... не ми изглежда като лизане на задници. Та да и катаджиите са хора, а аз втори път не съм карал толкова бързо (до 20км отгоре ).
                                Brava 1.6 16V 103hp

                                Коментар

                                Working...
                                X