Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На общината с любов

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Esper написа:
    Опитах се да кажа, че кръстовищата към Драгалевци и Симеоново, нищо, че не са детелини от типа на тази за Бояна все пак са стъпка в посока облекчаване на трафика.
    Е стъпка, стъпка, но тази стъпка би била стъпка напред ако е била направена преди 15-20 години, а не както в случая... към момента на започване да е морално остаряла.

    Fiat Bravo T-Jet 120

    Коментар


      #47
      Ех, наглост ...Фандъкова: Тази година снегът не ни изненада!http://dnes.dir.bg/2009/12/18/news5572875.htmlДокато чаках в задръстването трябваше да направя няколко снимки ...

      Коментар


        #48
        Защо плюете постоянно всяка зима за това прословуто почистване.Вярно, появяват се малко проблеми, пътя е малко по-труден за минаване, изисква се повече време, но няма как.Зима е.Помислете малко.Вие какво искате. Да има снегопочистващо съоръжение през 100 метра и снежинка да не се задържа на пътя ли?Ако кажат, че ще събират по 200лв годишен, еднократен данък през тази година, с цел да се закупят още 200 (съвсем примерно) машини за почистване на сняг, да видите само как ще се "разбучите" в друга посока.Това е положението. Кара се доста по-бавно от обикновено, няма как, естествено, че в този вариант ще има и повече задръстване - да не би да караме летящи чинии.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #49
          BO написа:
          Защо плюете постоянно всяка зима за това прословуто почистване.Вярно, появяват се малко проблеми, пътя е малко по-труден за минаване, изисква се повече време, но няма как.Зима е.Помислете малко.Вие какво искате. Да има снегопочистващо съоръжение през 100 метра и снежинка да не се задържа на пътя ли?Ако кажат, че ще събират по 200лв годишен, еднократен данък през тази година, с цел да се закупят още 200 (съвсем примерно) машини за почистване на сняг, да видите само как ще се "разбучите" в друга посока.Това е положението. Кара се доста по-бавно от обикновено, няма как, естествено, че в този вариант ще има и повече задръстване - да не би да караме летящи чинии.
          аз ще си плащам по 200 лв повече на година, но да карам по нормален път- под нормален път разбирам мокър път, а не на буци, на сняг /пак бива/ или на лед. това се прави елементарнооооооо- просто се ръси луга и толкова, да вали колкото си иска, като се сипе постоянно не може да се задържи сняг, нито да замръзне през нощтта. много по ефикасно е от това да се разхождат снегорини през вече кишата направена от колите, или да чистят и под греблото да остава 10 санта сняг с лед отдолу /нормално/. обаче, на база скромния ми опит- откакто почнах да карам кола 2002 год все повишаваме цената на нещо, с цел по-добра услуга, обаче резултата е същата услуга, някой обаче е краднал някви пари. Така беше с винетките- разправят ми да плащам винетка, за да има пари да се оправят пътищата- или аз съм кьорав, или от 2002 година не виждам да са по-добре пътищата. Същото става с данъка на колата, същото става със застраховките ГО и т.н. Нямам против да плащам, но искам да получавам, а ако не получа да има кого да осъдя, ама мощно, за да се научат другите, а то няма таквиа неща.... преди 2 години спах на пътя заради една пряспа, дойдоха на сутринта и за 5 мин я изчистиха, а седяхме от 11 часа вечерта... това услуга по почистването ли е? /само да кажа,че не бях сам, просто целия път беше блокиран, автобуси, коли, малки деца, всички екстри/
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #50
            BO написа:
            Защо плюете постоянно всяка зима за това прословуто почистване.Вярно, появяват се малко проблеми, пътя е малко по-труден за минаване, изисква се повече време, но няма как.Зима е.Помислете малко.Вие какво искате. Да има снегопочистващо съоръжение през 100 метра и снежинка да не се задържа на пътя ли?Ако кажат, че ще събират по 200лв годишен, еднократен данък през тази година, с цел да се закупят още 200 (съвсем примерно) машини за почистване на сняг, да видите само как ще се "разбучите" в друга посока.Това е положението. Кара се доста по-бавно от обикновено, няма как, естествено, че в този вариант ще има и повече задръстване - да не би да караме летящи чинии.
            И как пък само в България не могат да сварят да почистят пътищата...Как в една Чехия няма грам сняг по пътищата, пък покрай пътя - 1/2 метър... (преди малко за това си говорихме с братовчед ми, чиято жена е чехкиня).Защо фирмите, които почистват пътищата в БГ не са си получили все още парите от миналата зима?Вие, ако не ви плащат, ще работите ли?!?

            Коментар


              #51
              Така, така... мога да направя обобщение на днешният ден :D Ситуацията със снега бе силно преувеличена! За почистване на малките улици в София още миналата година нямаше пари, тази пък съвсем! Ако за почистване на спирките са отделени определена сума пари, а за да се почистват качествено са нужни пет пъти повече ето ви днешната ситуация! А задръствания има и, като завали и по-силен дъжд, или са затворени две улици в центъра! За малоумните шофьори също споменахме!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар

              Working...
              X