Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На общината с любов

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На общината с любов

    Абе аз тяхната кожа...Бездействието на тия говеда не ме дразни. Не ме и плаши. Поне така не могат да оплескат нещо. Обаче тръгне ли да се прави нещо - е, бога ми, косите ми се изправят!За какво става дума. То не е от вчера, но днес ми направи по-силно впечатление.Великото, невероятно околовръстно, което се прави вече не знам колко години и още толкова ще се прави, дето струвало 1 млн. евро километъра. Е как, кажете ми как, не... не как, а с какъв акъл тия полу-идиоти правят на пръв поглед толкова мащабен и очевидно скъп проект и накрая като тръгнеш да свиваш по Симеоново какво става - светофар? Не. Два светофара. Що за безумно тъпо същество трябва да си за да не планираш детелина по един от най-натоварените пътя в София. И това е при положение, че когато се строеше великия и неописуем прелез самото Симеоновско шосе беше разкопано из основи.Резултата е на лице. Единствените, които има някаква полза към момента, и някога в бъдеще ще имат реална полза от това околовръстно, ще са хората движище се в посока Младост и обратното. А това, че Симеоновско шосе е една от основните артерии за центъра и има безброй много коли опитващи се да се качат на Околовръстното или да слезнат от него... боли го някой. Абсолютно непонятно ми е и не мога да си обясна дали пък наистина са толкова безмозъчни животни или чужди интереси влияят, като например огромната, която се строи точно на Симеоновското и Околовръстното. Ама май честно казано и не искам да знам. Страхувам се, че ако разбера, богатия ми речник от грозни шопски псувни и тежки македонски клетви няма да стигне.Същото е и положението с не по малко прословутото и епични метро. Правим метро за да се облекчи трафика. А как ше го облекчите бе, мамичката ви долна, като няма кьорав паркинг в близост до никоя, дори и най-новите метростанции. В цял свят се правят огромни паркинги около станциите, за да може човек да си остави спокойно колата там и да се качи на трена и да влезе в центъра, да го прекоси или каквото си иска. Ние сме пичове и няма да правим. Но иначе ще намаляваме трафика. Ега ви намалеят хемороидите, ега. Без хирургическа намеса.Ще се ремонтира път. Мили боже. А оставете го така, поне си знаем дупките къде са, вече са се поизронили от гумите и нямат толкова голям ръб, че да изкриви джанта. Прави се нов път/ремонтира се. Човек го вижда и с усмивка на уста подкарва спокойно, до момента в който не се нахаква жестоко в някоя шахта, потънала 30 сантиметра. А след 1/2 година дупките отново си изкачат, защото асфалта яко е спестяван, за да може да се продаде след това.Ето това, уважаеми колеги, са едни от нещата, които ме изкарват извън нерви - липсата на каквато и да е мисъл и наглост. А когато са на едно място се получава едно неочаквано добра комбинация.

    Fiat Bravo T-Jet 120

    #2
    Колега, същите неща ги мисля и аз и може би всички хора, с изключение на тези, които имат сметка нещата да стават по този начин. Но така и ще продължава. Не виждам светлина в тунела.
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

    Коментар


      #3
      Да бе, ясно е, че едва ли съм открил топлата вода, но ми прикипя в един момент...

      Fiat Bravo T-Jet 120

      Коментар


        #4
        Вече на практика целият център е синя зона и ако работи там, категорично няма къде да си паркира човек колата, освен на платен паркинг. Което пък излиза излишно скъпо. Допреди 3-4 месеца все още можех да се оправя някак си - в 7 часа съм в центъра преди всички и все тук-там се намираше място, но сега вече - синя зона стои празна голяма част от времето. Yellow_Flash_Colorz_PDT_46 Затова с нетърпение чакам метрото до младост, но за какъв чеп??? Трябва да пътувам до него с автобус, щото, както казва колегата, няма паркоместа наоколо. И ще трябва да сменям автобус, а после метрото. После същото упражнение и навръщане. В гадните, вмирисани на пот и кочовщина автобуси
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          #5
          Примерите за безумното поведение на общината са хиляди...Какво ще кажете за ремонтите при които се нарязва дадена отсечка от главен булевард и в пиковите часове става ад. Съответно през нощта не се работи, защото трябва да се плаща повече...и ето поредната тапа, клаксони, нерви и за какво???
          Brava 103HP
          ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

          Коментар


            #6
            Аз пък не мога да разбера кой би имал полза от това на сименовско да няма детелина?Точно обратнот,колкото по сложен проекта,толкова повече папкане за изпълнителя.Намирисва ми на безхаберие.А парадоксите не спират до тукНа околовръстното в посока горнобански,сле омв и шел ,чисто новото осветление не работи(последните няколко стълба) точно където е стеснението на пътя и където се прави обратен завой....В моя квартал пък на ул Урвич никога не е работело читаво осветлението.Сложиха нови стълбове които по някаква причина пак не светят.Докато на Булаир винаги е било осветено,но не само че сложиха нови стълбове,ами ги сложиха от другата страна на улицата и сега тя е с двуредово осветление,по добро от това на цариградски.....

            Коментар


              #7
              miro2177 написа:
              Примерите за безумното поведение на общината са хиляди...Какво ще кажете за ремонтите при които се нарязва дадена отсечка от главен булевард и в пиковите часове става ад. Съответно през нощта не се работи, защото трябва да се плаща повече...и ето поредната тапа, клаксони, нерви и за какво???
              А по-добре ли е да се работи през ноща?Значи като събираха боклука през деня-задръстване.Сега ни го събира през ноща и ме будят с шума си в малките чсове.За някои неща няма угодия.

              Коментар


                #8
                Да беше само Софийската община такава... Подобни примери има навсякъде.Тук, в центъра на Ямбол откриха някакво подобие на МОЛ. При излизане от подземния му паркинг има знак "завиване след знака само надясно", при условие, че надясно е тясна уличка, преминаваща през пешеходната зона на града, а повечето жилищни райони са на ляво от въпросния паркинг, или поне наляво трябва да се завие, за да се стигне по-бързо до тях.Безумие неограничено, да не говорим, че новите знаци, които монтираха по случая са монтирани не според съответната наредба (долният им ръб трябва да е на минимум 2.15 м от тротоара). Те са доста по-ниски, и понеже са ми пред прозореца на офиса, редовно виждам как минувачи си удрят главите в знаците.Некадърността е обхванала цялата страна, и по-зле ще става.А безумното кръгово на края на магистралата, до Стара Загора?!?

                Коментар


                  #9
                  София, кв. Драгалевци.Миналата година се асфалтира улица, тази се разкопава за да се полагат тръби.
                  Ex Fiat 126P
                  Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                  Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                  Alfa Romeo 147 1.6 TS
                  Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                  Коментар


                    #10
                    Immortal написа:
                    Да беше само Софийската община такава... Подобни примери има навсякъде.
                    Но кмета на Ямбол не се гласи да оправлява Татковината..... :D

                    Коментар


                      #11
                      Така като гледам темата спокойно може да се преименува на "Добрата новина - да я потърсим заедно" Иначе примери за идиотизъм съм сигурен, че има много, но просто само за тези се сетих в момента и имам преки наблюдения. Но и аз не знам с какъв акъл забравих колосалния завършек на магистралата в Стара Загора. Още ми е пред очите репортажа на Нова за катастрофите станали в първия ден от откриването. И докато течеше репортажа още един се нахака отзад

                      Fiat Bravo T-Jet 120

                      Коментар


                        #12
                        SHB написа:
                        miro2177 написа:
                        Примерите за безумното поведение на общината са хиляди...Какво ще кажете за ремонтите при които се нарязва дадена отсечка от главен булевард и в пиковите часове става ад. Съответно през нощта не се работи, защото трябва да се плаща повече...и ето поредната тапа, клаксони, нерви и за какво???
                        А по-добре ли е да се работи през ноща?
                        В кварталните улици мн ясно че може и през деня да се работи, но през деня да затвориш на околовръстното едната лента и в другата да се минава на порции с светофар цял ден е малоумщина. 2км се минаваха за 1 час. вчера разкопаха и на сливница по същия начин.не разбирам от строителство но след като изрежат асфалта, защо веднага не го запълват? а остават да отлежи изрязаното и гумаджийниците да се напълнят с клиенти...
                        Brava 103HP
                        ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                        Коментар


                          #13
                          miro2177 написа:
                          В кварталните улици мн ясно че може и през деня да се работи, но през деня да затвориш на околовръстното едната лента и в другата да се минава на порции с светофар цял ден е малоумщина. 2км се минаваха за 1 час. вчера разкопаха и на сливница по същия начин.не разбирам от строителство но след като изрежат асфалта, защо веднага не го запълват? а остават да отлежи изрязаното и гумаджийниците да се напълнят с клиенти...
                          Да на околовръстното има мегдан да се работи през ноща,защото не е жилищна зона,ама ако бяхме бяла държава.Сега нощно време точно по южната дъга(за другите нз) си изкарват на показ колите многобройни състезатели.И тва че се работи едва ли ще ги спре да се забият в някоя машина с 200.

                          Коментар


                            #14
                            А, за рязането на асфалта и оставянето му така и аз съм се чудил, но някой ми каза, че нарочно го оставяли за да слегнело нещо си...

                            Fiat Bravo T-Jet 120

                            Коментар


                              #15
                              Не че няма и аз да им тегля една п..ка майна ама,днес в центъра е баси кефа да се кара :D ,даже си говориш по телефона ,без колан и гааас по бус лентата и полицаите само цъкат и клатят глава ,почнах да избивам парите от подкупи :D
                              фиатче Браво 2.0

                              Коментар

                              Working...
                              X