Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Здравейте :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    blagun написа:
    Айде, още една тема за "таковането".....
    Направо е като "Адрес 4000"
    MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
    "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
    R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

    Коментар


      @Сок от прасковаКолежке, не се шашкай от "високия" разход. Както си го написала, на теб ти показва по американския стандарт (защо ли?) - т.е. колко километра можеш да изминеш с 1 л гориво. При показание 15 km/l то прави 6.7 л/100 км, така че не се притеснявай. Разходът ти е супер.@nabis: Колежке, добре дошла! Радваме се, когато към нас се присъединяват хубави жени Особено Niki_sixx много се радва Не си единствената фотографка във форума ни, имаме си и други (напр. колежката ele). Даже по едно време си имахме кОнкурс за най-добра фотография, спечелен от колегата kiro_of_the_day.

      Коментар


        Immortal написа:
        @Сок от прасковаКолежке, не се шашкай от "високия" разход. Както си го написала, на теб ти показва по американския стандарт (защо ли?) - т.е. колко километра можеш да изминеш с 1 л гориво. При показание 15 km/l то прави 6.7 л/100 км, така че не се притеснявай. Разходът ти е супер.
        Ако си прав най-купуваната кола в България ще е 1.8 ХГТ пунто ..... 130 коня и харчи 6.7 градско, не се излагай моля те....
        Bravo 1.2 16v, ноември 1999г.
        Polo 1.0, юли 1997г.

        Коментар


          SokOtPraskova написа:
          Колежке, отдясно на таблото има две копченца. Като натискаш горното няколко пъти ти излизат различни неща. Цъкай го докато не ти покаже нещо от сорта на това: 13.7 km/l отляво часовника си стои отдясно се сменя само. На мен ми пише 15 , така че не се шашкай
          Не се излагам аз, това е написала колежката. Ако ти не разбираш какво пише, това си е за теб.Друг е въпроса колко е вярно. 1.Никъде не пише, че това е градско.2.На Делтата, която е 1.8, 132 к.с., извънградският разход рядко надхърля 6.5 л/100 км, така че... (зависи как ще се кара де).

          Коментар


            Immortal написа:
            SokOtPraskova написа:
            Колежке, отдясно на таблото има две копченца. Като натискаш горното няколко пъти ти излизат различни неща. Цъкай го докато не ти покаже нещо от сорта на това: 13.7 km/l отляво часовника си стои отдясно се сменя само. На мен ми пише 15 , така че не се шашкай
            Не се излагам аз, това е написала колежката. Ако ти не разбираш какво пише, това си е за теб.Друг е въпроса колко е вярно. 1.Никъде не пише, че това е градско.2.На Делтата, която е 1.8, 132 к.с., извънградският разход рядко надхърля 6.5 л/100 км, така че... (зависи как ще се кара де).
            Няма смисъл да спорим, мен лично ми е все тая
            Bravo 1.2 16v, ноември 1999г.
            Polo 1.0, юли 1997г.

            Коментар


              Снимала съм го, ще Ви покажа довечера какво пише. Иначе на мен ми е странно, защо пише km/l ? Иначе карам по околовръстното - новата част където няма задръствания и после по бул. България към Бояна. Разход 7 ми се вижда доста малко.. иначе предимно ми пише около 13 и нещо. Доста се чудя защо аджаба, когато карам бавно или почти по инерция ми дава 15.5 и се шашкам доста. За сметка на това, сутрин ми е давало 12.9 (най-малкото число, което съм виждала)
              Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

              Коментар


                SokOtPraskova написа:
                Снимала съм го, ще Ви покажа довечера какво пише. Иначе на мен ми е странно, защо пише km/l ? Иначе карам по околовръстното - новата част където няма задръствания и после по бул. България към Бояна. Разход 7 ми се вижда доста малко.. иначе предимно ми пише около 13 и нещо. Доста се чудя защо аджаба, когато карам бавно или почти по инерция ми дава 15.5 и се шашкам доста. За сметка на това, сутрин ми е давало 12.9 (най-малкото число, което съм виждала)
                при km/l колкото е по-голямо числото - толкова ти е по-малък разхода, защото 100km делено на 15,5km/l е равно на 6,45 l(това ти е разхода на 100km)ако смяташ с 13... 100/13 = 7,69l (тоест по-висок разход на 100km)
                Bravo 1.2 16v, ноември 1999г.
                Polo 1.0, юли 1997г.

                Коментар


                  Миналия вторник си напълних резервоара догоре и нулирах пробега. Понеже вече минах 100км, ще взема на 200км пробег да го напълня пак, и ще видя колко ми е дало, защото ми се струва нереално малко, ако е така както казвате. Иначе наистина пише km/l. От друга страна пътя по който карам ежедневно е с 4 ленти, и средна скорост 90км/ч. (почти постоянна) Честно казано не помня от кога не съм стояла в задръстване, а когато чакам на такова се качва "разходът" на 15.6 и да не ви обяснявам как се побърквам, когато го гледам, а и е нереално да харчи толкова когато стои на едно място. А на колежката в такъв слуичай не може да и е пишело 8, защото е по-малък двигател и това ще рече че харчи двойно колкото моя - невъзможно! Освен, ако няма разлика в отчитането. На нея да не и го мери на km/l.
                  Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

                  Коментар


                    SokOtPraskova написа:
                    Миналия вторник си напълних резервоара догоре и нулирах пробега. Понеже вече минах 100км, ще взема на 200км пробег да го напълня пак, и ще видя колко ми е дало, защото ми се струва нереално малко, ако е така както казвате. Иначе наистина пише km/l. От друга страна пътя по който карам ежедневно е с 4 ленти, и средна скорост 90км/ч. (почти постоянна) Честно казано не помня от кога не съм стояла в задръстване, а когато чакам на такова се качва "разходът" на 15.6 и да не ви обяснявам как се побърквам, когато го гледам, а и е нереално да харчи толкова когато стои на едно място. А на колежката в такъв слуичай не може да и е пишело 8, защото е по-малък двигател и това ще рече че харчи двойно колкото моя - невъзможно! Освен, ако няма разлика в отчитането. На нея да не и го мери на km/l.
                    Какви са тия коли че харчат 15,6 стоякйки на едно място ... не ви ли е хрумвало, че може би не отчита вярно... на братчеда на калибрата като я настъпеше и качваше 30 на 100... да не говорим след 200 какво става с разхода...може би не отчита като хората...
                    Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
                    Punto. 1.2 16v. 86hp+

                    Коментар


                      км/л означава, че сте минали показаните километри с един литър. Значи, ако 15,6 км са изминати с един литър - то с 10 литра ще се минат 156 км. Което прави среден разход от около 7,5 на сто. Колата е бомба...
                      Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                      Коментар


                        Колегите, които са по-навътре с Пунтото да споделят откъде се сменя стилът на показанията.В случая показва КМ/Л, т.е. колко километра ще мине колата с 1 литър. Това е типичен за американците начин на отчитане на разхода. Отнякъде би трябвало да се сменя това, и колата да показва Л/100КМ, което е нормалния начин за отчитане в Европа.На колежката nabis най-вероятно показанията са по европейския стандарт, затова й показва 8.

                        Коментар


                          И все пак, тя сигурно кара по егати задръстванията, за да се доближава разхода.
                          Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

                          Коментар


                            SokOtPraskova написа:
                            И все пак, тя сигурно кара по егати задръстванията, за да се доближава разхода.
                            Нейното показание е в "литри"(разход), а твоето е в "километри/литър", като се изчисли излиза горе-долу еднакво...
                            Bravo 1.2 16v, ноември 1999г.
                            Polo 1.0, юли 1997г.

                            Коментар

                            Working...
                            X