Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

,,кръсник на детето ми,,дайте жокер за сайт за имена.Моля...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: ,,кръсник на детето ми,,дайте жокер за сайд за имена.Мол

    nai7 написа:
    ...не се съобразявах нито със баби нито със дядовци.Във крайна сметка детето си е мое.
    В крайна сметка името си е само негово и то за цял живот! Затова не трябва да се постъпва егоистично.п.п. предложение: Симона;Радина;Радослав...такива аз ги мислех преди години! успех
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    Коментар


      #17
      благодаря на КОЛЕГИТЕ и най-вече на emzo,идва ми и следното питане кой пол деца слушкат повече момиче или момче,към тез който имат и от двете ангелчета или имат някакво наблюдение.А за колегата MOYA чекаме момичешко,моме,пеперудка.А пък за намеренито на околните,само на девойката ми,тя иска да носи буквата на майками,а аз сам още на никаде с името,таз седмица сам нощна и чекам да съм в кондиция и да се заровя в сайТовете дет ми даде колегата и да избирам.

      Коментар


        #18
        Стискам палци всичко да ви мине много леко и нормално. Ето две имена (любимите ми) :- Косара- Ирап.с. Ние сме за 5-7 февруари, вие за кога сте?
        "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

        Коментар


          #19
          MOYA написа:
          Колега, Момченце или момиченце ??? Аз също чакам едно малко ангелче (началото на февруари) и вече минах по този път с името
          Ааааааа,колега,що не се обаждаш?И ние сме така,само че към средата на април... :D Брейййййй,то се оказа,че много бебета ще си има форумът... Леко раждане пожелавам на жена ти,всичко да мине "по вода"!
          "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
          Ванга

          Коментар


            #20
            vin_d написа:
            благодаря на КОЛЕГИТЕ и най-вече на emzo,идва ми и следното питане кой пол деца слушкат повече момиче или момче,към тез който имат и от двете ангелчета или имат някакво наблюдение.А за колегата MOYA чекаме момичешко,моме,пеперудка.А пък за намеренито на околните,само на девойката ми,тя иска да носи буквата на майками,а аз сам още на никаде с името,таз седмица сам нощна и чекам да съм в кондиция и да се заровя в сайТовете дет ми даде колегата и да избирам.
            Много хубава тема,браво!!!Откога чакам някой да заговори за бебешоци Това с половете е много относително и е строго индивидуално.Писна ми да слушам как момиче се гледало по-лесно,аз мисля ,че всичко е въпрос на характер и темперамент.А и имам приятелки с момичета,които са по-бесни от 10 момчета,така че...Колкото до името-аз съм винаги "ЗА" с двете ръце името да е българско и съм много против да се кръщават децата на баби и дядовци.Ще се обоснова-ние чакаме момиче-на свекърва си посмътрно няма да я кръстя,защото не заслужава,а и се казва Ценка?!?Изборът на име е много отговорна задача и трябва да се мисли с главата,а не с други части на тялото...Знам,че родителите са щастливи,когато някой продължи името им и е хубава традиция,но не и когато името е "странно",още повече се дразня,когато започват да упражняват натиск,да се сърдят,да изискват...Аз първото си дете бях решила да го кръстя на брат ми,който е починал,но ме посъветваха да не го правя.В последния момент реших да го кръстя на баща му (защото ако той не заслужава-незнам кой друг) и така сега си имам двама Ивановци и съм много щастлива.Дребосъка се роди на 2.01,а баща му на 10.01 има рожден ден,на 7.01 имат имен ден...голяма веселба настава!Моят съвет е ,да изберете име ,което и двамата харесвате и да ви"звучи".То ще дойде спонтанно.Женски имена,които харесвам са Ралица,Ива,Елица,Калина,Деспина...Мислете докато е време,да не съжалявате после и да не ви псува детето,като порасне.Успех!
            "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
            Ванга

            Коментар


              #21
              Истински български имена: Автономка Торимацова Автономка Шестакова Анна Кокошкова Арсени Чанталиев Африкан Симеонов Богослов Данданов Босилчо Кърков Братухчо Въчев Братухчев Бригадир Цветков Брилянт Иванов Букетка Градинарова Буря Куртакова Ваньоздрав Яназов Ведрина Чанлиева Великан Тодоров Веселазасмяна Тодорова Ветлогин Колчев Видол Порязов Винету Келешев Генчо Бърборков Георги Дришльов Георги Макаронски Гита Пътечкова Господин Количков Грамен Принов Графиня Скринска Груд Бодуров Гуца Контопишева Гъргурин Китов Гьончо Горчев Гьоков Даниела Белоконска-Вражалска Делчо Кукуряшков Дечко-Ради Симеонов Джанка Таралингова Дойничка Многознаева Донка Курухубева Драгни Балахуров Евденчо Милачков Европ Европов Кирилов Елена Пищовколева Естислав Площаков Етиен Мангъров Етко Хвърчилков Ефремилия Сопаджиева Жана-Дарк Илиева Жоржиен Дзезов Заварин Ждраков Златохрист Месаров Идеал Тухчиев Изгрев Топков Изографил Яков Иконом Иликьов Исперих Бурханларски Испиридон Вражалски Йозо Тутурилов Касиер Бранков Кимирсен Зенгинов Кинче Кривошапкова Кифирка Чупетловска Кокона Катърова Крачун Чокълтов Куцар Фенеров Кучо Кучев Ласкар Възвъзов Левент Кьоров Лиляна Кучкуделова Лимонка Крушовска Лоно Джогов Лука И Лушка Тъпанарови Луко Кузов Пъков Майски Рангелов Мануел Чутурков Мариел Самсонов Марулка Сланинкова Мата Мангъфова Менто Ментешев Мечтати Андонов Милка Плюнкова Мотко Бумов Мочо Мочев Мою Краев Дачев Муйо Муев Мучачо Младенов Надежден Тошев Нана Певецова Нено Бедринов Нягул Тумангелов Обретен Негрилов Паганини Канчин Партизан Миленков Патко Патков Патьо Пондьов Бътовски Патьо Самоходов Паун Четрафилски Паца Пачаръзка Пацка Куртажова Пеперудка Йоткова Перко Смърдански Петилетка Пенджакова Пеша Шкембова Пешо Клатуров Плутон Вакрилов Портокал Портокалов Прошко Прошков Пульо Пулев Пъшо Парашкевов Рад Манавски Райна Точева-Клопова Салфетка Габровлиева Самолетка Първанова Сандо Чуков Сашо Овнарски,Тодор Рошльов Семка Пройкова Симфония Младенова Славка Кочеткова Солидар Кесьов Спартак Римпопов Спасител Златков Стадион Колев Станетко Пикянски Стева Плюцова Стенограф Николов Стефан Цицков Стихия Балканска Столетник Стойков Стоман Каракашев Стоян-Клод Чуканов Сърнела Докова Ташо Мераков Ташунка Пеева Телефонка Негритова Коритарова Тинтява Мустакова Титко Педалов Тодор Тъпчилещов Тонет Въртунински Топчо Кодуков Тотко Мисробов Татьозов Точко Токов Трендафил Кукуригов Трендафил Юрганчев Трифон Клатикрушев Трошка Пръндачка Трудолюб Монтянов Труфи Бобев Унчо Топчийски Уржум Луланков Утеха Яркова Фото Костов Франчешко Колипатков Хамомилия Васовa Харалампи Чукчуков Храбър Геройски Храбър Катъров Храбър Кобиларов Христо Лимонадов Христос Цоцов Цецко Поаков Цоликофер Недялков Чайка Бележкова Черешка Червенкова Чимко Станишев Шумейкър Йорданов Шунка Сапунджиева Щильон Щърбов Щоно Щонов Щраус Занов Ягода Вампирска ...и новопокръстения Манчестър Левиджев
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #22
                На мен честно казано, ми се вижда много тъпо да се избира ИМЕ на бъдещо ДЕТЕ в интернет. Аз лично избрах името много лесно - Йордан. Това е българско име, има си имен ден, силно е, а да не споменавам, че се продължава и традицията в рода. Ако имам второ дете ще се казва Марин или Мария. Ама да тръгна да избирам име в интернет, по списъци хм??? Едно време като течеше "възродителният" процес - караха мюсулманите да си избират българското име от списък по букви - мой съученик от Аднан стана Александър... Не виждам каква е идеята да се "възроди" подобна списъчна система...
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #23
                  jenshen73 написа:
                  ...избрах името много лесно - Йордан. Това е българско име,...
                  колега, не знам дали ще те разочаровам, ама Йордан не е точно българско име - корените му са еврейски (ако не се лъжа де).иначе аз робувам на идеята, че човека прави името, а не обратното - дано колегата си избере име, което да допада и на детето му
                  "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                  (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                  Коментар


                    #24
                    здравейте колеги,ми и ни сме за към края на първата седмица на февруари.Успех на всики бъдещи и настоящи бащи,а и знаете ли за платения 15 дневен отпуск за бадещите татковци,ще се възползвате ли,даржавата ли я заплаща и др.подропности за тоз въпрос.

                    Коментар


                      #25
                      Мда, нито Георги, нито Йордан, нито Стефан, нито Мария, нито Тодор, нито Николай, нито Димитър, нито Петър, нити Атанас, нито Кирил, нито Калоян (и мн.др.) са български имена. Иван може да се счете за известен компромис, въпреки че коренът му е еврейски. Въпреки това, тези имена са влезли дълбоко в традицията ни и ги чувстваме като свои.А своите, български имена, като Кувиар, Ермиар, Кубер, Чакър, Гостун, Органа, Татун, Ханко считаме за смешни, грозни и никой не ги използва. Използват се само част от българските имена, които са имена на канове или царе - Аспарух, Крум, Борис...Използват се и много славянски имена, които също могат да се считат за български. Аз лично за женско име страшно много харесвам Биляна.

                      Коментар


                        #26
                        Боряна също е българско име. На Йовковата Боряна е кръстена и моята малка Борянка. Мислила бях за още имена като Ралица, Белослава, Юлия. Но тях ще ги запазя за 2-рото.
                        SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

                        Коментар


                          #27
                          charlie написа:
                          jenshen73 написа:
                          ...избрах името много лесно - Йордан. Това е българско име,...
                          колега, не знам дали ще те разочаровам, ама Йордан не е точно българско име - корените му са еврейски (ако не се лъжа де).иначе аз робувам на идеята, че човека прави името, а не обратното - дано колегата си избере име, което да допада и на детето му
                          Знам ентимологията на името Йордан. Ако трябва да изпадаме в подробности: спускам се или тека (oт еврейското ha-yarden). То е и името на река Йордан.Тъй, с нещо друго да ме апострофираш по темата с имената? Като си такий спец по тях - кажи моето Стелиян от кво произхожда?
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар

                          Working...
                          X