Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нещо много внимание и отделихте на тая жаба.Според мен на жабата и е нужен 1 скок, защото още няма да се е приземила и някой ще и тегли един шут, и айде у езерото.
    Manowar - Татко
    Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
    Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
    Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
    Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

    Коментар


      Задачки -закачки

      fihi написа:
      Нещо много внимание и отделихте на тая жаба.Според мен на жабата и е нужен 1 скок, защото още няма да се е приземила и някой ще и тегли един шут, и айде у езерото.
      Или ще я глътне някой зъм Апропо : Дидо е прав .
      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

      Коментар


        pr_00f написа:
        Имаме една жаба...тя е малко странна, защото всеки следващ скок е на половината на предишния и! За колко скока жабата ще стигне до блатото, което е на 10м. от нея, като се има предвид, че най дългото разстояние което може да прескочи е 5м
        По условие всеки следващ скок е 1/2 от предишният - тогава е валидно това което аз твърдя. Задачата има крайно решение.Обаче ако ще гледаме на обратно , т.е че с всеки следващ скок жабата съкращава наполовина оставащото разстояние - тогава ок съгласен съм никога няма да стигне целта.Обаче с така поставено условие задачата има отговор.
        Е да, ама при първия скок, прескоченото разстояние и оставащото й са еднакви - т.е. това което и ти си заключил най-накрая е валидно.Между другото, сега обърнах внимание на още една психологическа подсказка:Отговорът НЕ МОЖЕ да е крайно число, защото никъде не е казано колко е голям първият й скок. Казано е буквално, че "най-дългото разстояние, което МОЖЕ да прескочи, е 5 м", а не че е прескочила при първия скок толкова.Но дори и да допуснем, че е прескочила половината, т.е. 5 м, й остава другата половина Ай да приключваме с жабата наистина, че ще съберем всички щъркели

        Коментар


          И да и не! На брега на езерото, жабата ще започне да подскача буквално на едно място до безкрайност, като винаги ще й остава още половината на скочено. Това на теория, но ако приемем жабата като материална точка и брега на езерото - като някаква крива, дистанцирана на 10 м от началната точка. Но на практика - жабата има крайни размери, а скоковете й ще станат много по-малки от самата нея. Пък и езерото се пличка.

          Коментар


            Още една задачка от 2-ри клас:Двама бащи и двама синове си купили общо 3 шапки. Ще има ли за всеки по една шапка?

            Коментар


              biankov написа:
              Още една задачка от 2-ри клас:Двама бащи и двама синове си купили общо 3 шапки. Ще има ли за всеки по една шапка?
              Тя, таз’ задачка е за предучилищна. Ще има шапки за всички, ако са дядо, татко и внуче!

              Коментар


                Какво е налягането в един средностатичстически балон, тип "кълбо", диаметър 40 см, ако околното е точно 1 бар?

                Коментар


                  ogi28b написа:
                  Какво е налягането в един средностатичстически балон, тип "кълбо", диаметър 40 см, ако околното е точно 1 бар?
                  Около 1.05 бара...Налягането първоначално при надуване се повишава рязко, след което рязко отслабва, тъй като енергията се поглъща от самия балон за разтягането му.В крайна сметка налягането в балона е съвсем малко по-високо от околното.Мога да покажа и графика за постепенното изменение на наляагането в балона до неговото спукване, но това по-късно

                  Коментар


                    Immortal написа:
                    pr_00f написа:
                    Имаме една жаба...тя е малко странна, защото всеки следващ скок е на половината на предишния и! За колко скока жабата ще стигне до блатото, което е на 10м. от нея, като се има предвид, че най дългото разстояние което може да прескочи е 5м
                    По условие всеки следващ скок е 1/2 от предишният - тогава е валидно това което аз твърдя. Задачата има крайно решение.Обаче ако ще гледаме на обратно , т.е че с всеки следващ скок жабата съкращава наполовина оставащото разстояние - тогава ок съгласен съм никога няма да стигне целта.Обаче с така поставено условие задачата има отговор.
                    Е да, ама при първия скок, прескоченото разстояние и оставащото й са еднакви - т.е. това което и ти си заключил най-накрая е валидно.Между другото, сега обърнах внимание на още една психологическа подсказка:Отговорът НЕ МОЖЕ да е крайно число, защото никъде не е казано колко е голям първият й скок. Казано е буквално, че "най-дългото разстояние, което МОЖЕ да прескочи, е 5 м", а не че е прескочила при първия скок толкова.Но дори и да допуснем, че е прескочила половината, т.е. 5 м, й остава другата половина Ай да приключваме с жабата наистина, че ще съберем всички щъркели
                    Я, яСега извадих мега калкулатора и без закръглявания на 52-рия скок жабата ще прескочи 10-те метровата граница с:0.000000000000000222044604925031 метра Само прескачането на границата (последния знак от горното число е закръглено в посока надолу), ще бъде с една идея повече не ми се търси мерната единица на горното число.Или ако трябва да влезем в по-ясно закръгляне, то махаме последните 4 знака и става така, че жабата ще направи фото финиш на 0.00000000000000022204460492 квадрилион метраХа честито Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 Yellow_Flash_Colorz_PDT_31
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      @BO - с жабата приключихме вече. А и ти не мислиш, ми се доверяваш на някакви си супер-мега-гига-калкулатори. Калкулатор изобщо не е нужен.Кажи за балона?

                      Коментар


                        Immortal написа:
                        @BO - с жабата приключихме вече. А и ти не мислиш, ми се доверяваш на някакви си супер-мега-гига-калкулатори. Калкулатор изобщо не е нужен.Кажи за балона?
                        Е какво има да му се каже за балона, нали си го написал.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          Остава Оги да каже, че е съгласен с отговора

                          Коментар


                            Ето нещо и от мен0?0?0=61?1?1=62?2?2=63?3?3=64?4?4=65?5?5=66?6?6 =67?7?7=68?8?8=69?9?9=610?10?10=6Заместете ? с действие, така че да се получи равенството.Например 2+2+2=6
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              NikMar написа:
                              Ето нещо и от мен0?0?0=6
                              Факториел от 0=1 =>0!+0!+0! =(1+1+1)!=3!=6
                              Lancia Lybra '00 1.8 140hp

                              Видеорегистратори

                              Коментар


                                Immortal написа:
                                Остава Оги да каже, че е съгласен с отговора
                                Абе аз принципно съм съгласен, ама заспорих с един човек, който твърдеше, че налягането е точно колкото е външното, ако е повече - балонът ще се надуе още, ако е по-малко ще се свие, та ми беше интересно какво ще каже трети човек по този въпрос.А тази жаба още ли я мислите? Винаги с калкулатор ще има грешка и ще се получава крайно решение.

                                Коментар

                                Working...
                                X