Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ся под вола теле ли да търсим ? Стига спам.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

    Коментар


      ogi28b написа:
      Добре , съгласих се, колко лесна била задачата. Хайде една и от мен:Комшията ми има 3 деца. Питах го на колко години са, той каза :Сборът от годините им е 26. Произведение им е номерът на блока, който се намира през 2 светофара , като тръгнеш от нашия блок надясно, после на втория светофар - пак дясно, караш 1 км, и отляво има една дълга кооперация, тя! Сещаш ли се коя?Аз казах - Да, сещам се, ама тази информация изобщо не ми е достатъчна! Той каза - охоо забравих да ти кажа - Най-голямата ми дъщеря си има гадже, средната учи в английската гимназия, най-малката е със сини очи, и светло-кестенява коса. Освен това обича крем-карамел. Сега вече разбрах на колко години са децата му. Е, на колко години са ?!? Хайде да ви видя, Мислители такива. Ichkin - комбинацията 9, 2, 2 не е вярна. Децата са били на 1, 3 и 9 години. Това отговаря напълно на условята. Какви са аргументите ти срещу това твърдение?И друг път като задавате въпрос, първо достигнете до еднозначен отговор, в който няма съмнение, защото иначе е напълно некоректно!
      Виж сега ... ако прочетеш отново горният ми пост, в който е обяснено решението, ще изключиш сам комбинацията 1, 3 и 9 години ... сам !Но както и да е ... тъй като не виждам чистата логика във конфронтацията ти, просто ще избегна повече да се заяждам и аз ... Друго впечатление ми беше направил, но както и да е ... здраве да е
      Fiat Forum Bulgaria

      Прекаленият светец и богу не е драг !

      Коментар


        Хайде опровергайте ме ! Получих 4 верни отговора Поне. Твърдение 1: Децата са на 1, 3, и 9 години.Тв. 2: Децата са на 1, 4 и 8 години.Тв. 3: Децата са на 2, 5, и 6 години. Тв. 4: Децата са на 3, 4, и 6 години. ..........Обяснението ти КУЦА отвсякъде. Ти го считаш за вярно, защото води до някакъв отговор. Или го считаш за вярно защото си го прочел някъде. Аз за разлика от теб, се опитах да си поиграя малко и да посмятам, да потърся варианти. И така и не открих вариант, който да мога категорично да отхвърля. Кой може категорично да отхвърли дори и 1 от горните 4 варианта?

        Коментар


          Оги, не четеш какво пишем:Важните неща от загадката:1. Сборът от годините е 132. Произведението дава някакво число - номерът на отсрещната къща (ние не го знаем, но Уотсън го вижда).ФАКТ: Възможни комбинации, които дават 13 са изброените по-горе в пост на колега.ФАКТ: Всяка комбинация дава някакво произведение - различно. Единствено комбинациите 6,6,1 и 9,2,2 дават едно и също произведение.ФАКТ: Уотсън въз основа на горната информация НЕ МОЖЕ да даде отговор, т.е. отговорът е една от двете горни комбинации. Той знае (вижда) номера на отсрещната къща, и знае че той може да се получи от повече от една от комбинациите. Ако не беше така, то той щеше да знае вече верния отговор.3. След получаване на новата информация, Уотсън вече знае, че има ЕДНО НАЙ-голямо дете, а не са "двете по-големи" деца. Което е и достатъчно да се определи отговора.Не знам как по-добре да го обясня.

          Коментар


            ogi28b написа:
            Хайде опровергайте ме ! Получих 4 верни отговора Поне. Твърдение 1: Децата са на 1, 3, и 9 години.Тв. 2: Децата са на 1, 4 и 8 години.Тв. 3: Децата са на 2, 5, и 6 години. Тв. 4: Децата са на 3, 4, и 6 години. ..........
            Въз основа на горния ми пост По твоите твърдения:1 - произведението на числата е 18. Няма друга комбинация, която да дава това произведение, и Уотсън веднага би отговорил. Нямаше да има нужда от допълнителна информация.2. Произведението е 32 - същото3. Произведението е 60 - пак същото4. Произведението е 72 - аналогично.При всяка от горните комбинации, Уотсън би дал отговора веднага. Той обаче вижда номера на къщата и знае, че може да го получи и от 6,6,1, и от 9,2,2. (очевидно е 36). Затова и заявява, че не му достига информацията.Възловото в тая задача е, че Уотсън не може да даде отговор въз основа на първичната информация.

            Коментар


              Хайде заповядай:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=533741#533741

              Коментар


                лесничко ама Един Кораб акостира в пристанище. От външната страна на кораба е пусната въжена стълба, на 5м от водата, разстоянието между стъпалата на стълбата е 1м. Прилива покачва нивото на водата с 2м. на час. След колко време водата ще достигне до третото стъпало?
                Renault Laguna 1,9 dci 2002

                Коментар


                  vaskobravo написа:
                  лесничко ама Един Кораб акостира в пристанище. От външната страна на кораба е пусната въжена стълба, на 5м от водата, разстоянието между стъпалата на стълбата е 1м. Прилива покачва нивото на водата с 2м. на час. След колко време водата ще достигне до третото стъпало?
                  Ако съм раз6рал правилно, никога, щото кора6а ще се вдига с прилива.Ето още една математическа.194. Един го казва на друг.Често пъти се чудите как 6ързо се разпространяват слуховете. Затова нека предположим, че за половин часедин гражданин на някой град предава информация на трима души. Ако всеки от тези трима гражданиинформира в следващия половин час други трима, съо6щението ще се знае вече от 13 души.Тогава след колко време теоретически 6иха 6или информирани всичките 600000 жители на град Лайпциг?
                  Ex Fiat 126P
                  Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                  Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                  Alfa Romeo 147 1.6 TS
                  Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                  Коментар


                    След малко по-малко от 6 часа, може би ?

                    Коментар


                      Верния отговор е след малко по-малко от 5 часа.След 5 часа ще се знае новината от 1048576 жители, а след 4.5 - от 262144.Важно е да се знае, че с Оги заедно стигнахме до верния отговор по скайпа Два мозъка мислят повече от един, понякога.

                      Коментар


                        Да си стиснем ръцете на 4 часа и 38 минути ?

                        Коментар


                          Една не математическа, а по-скоро историческа задачка?Колко километра е дълга Българо-турската граница през 1921 год.?

                          Коментар


                            Един шейх бил толкова богат, че вече се чудел какво да прави с парите си и решил, че единствено на самолет не се е качвал. На другата сутрин решил да се отправи към летището и да осъществи и тази си прищявка, но на входа нощният пазач му казал, че през нощта е сънувал много лош сън - как самолетът се разбива и господарят му загива. Уплашил се шейхът от тези думи, тъй като бил доста суеверен и не се качил на самолета. Вечерта наистина съобщили, че точно този самолет, ( с който щял да лети владетелят) се е разбил. Благодарил шейхът на пазача, но след това го освободил от работа и си назначил нов пазач. Защо ?
                            Renault Laguna 1,9 dci 2002

                            Коментар


                              Immortal написа:
                              Една не математическа, а по-скоро историческа задачка?Колко километра е дълга Българо-турската граница през 1921 год.?
                              Според тази карта 0 км. http://wapedia.mobi/bg/%D0%A4%D0%B0%...281919-1922%29
                              Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                              Коментар


                                Васко - звучи ми несвързано нощният пазач да му разказва какво е сънувал. Вероятно го е уволнил защото е спал на работното си място ?

                                Коментар

                                Working...
                                X