Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    style34 написа:
    Ами елементарно. Всяко следващо число в редицата 1,3,9,27,81 се получава като предходното го умножим по 3. С други думи казано - това са степени на 3. И кое число умножено по 3 прави 3, или 3 на степен 0 колко е?
    Това вече е доста по-точен отговор, и е верният отговор. Числата през едно са степени на 3, като започнеш от 3^0; 3^1; 3^2.... Тъй като ти нищо не каза за единицата, за това не приех отговора ти за верен, а за налучкан. Сега обаче е ясно че си хванал точната последователност.

    Коментар


      Абе като се заговорихме - да ви питам - колко квадрата има тука ?
      Прикачени файлове

      Коментар


        30

        Коментар


          Ееее кога ги брои бе, още не съм го написал....Ето и част от квадратите, останалите до 30 ще ги видите сами. Мъничките 16 са ясни. остават 9 квадрата с размер 2х2, 4 квадрата с размер 3х3, и най-големия - 4х4
          Прикачени файлове

          Коментар


            Аре деее ... скоро никой не е давал някоя яка задачка ... Аре, че искам да мисля ... и ако някой даде задачка, която я има по нета - да помоля този който я изрови, да запази отговора за себе си ... Аре ... чакам бат Наско да ми измисли нещо, че ми се мисли :D А сега от мен ... една, която един приятел ми каза на скоро, и не - няма да ви кажа отговора до последно !Имало едно време един везир, който решил да провери дали неговите съветници са наистина мъдреци. Извикал той от селото всепризнатия мъдрец и го помолил да изпита съветниците му. На свой ред мъдреца привикал 12-те съветника, сложил пред всеки един по една ламаринена купичка, и им казал : Сега ще помоля всеки един да излезе за малко и докато е навън, аз ще слагам в купичката му или рубин, или сапфир. Всички други ще виждат какво слагам !Речено - сторено. След като сложил на всичките 12 съветници по някакъв камък, той мълчал. Съветниците седели на столовете и те мълчали .На 10тата минута казал : "Моля всички със рубини да станат". Никой не станал .... Привиквал ги така на всеки 10 минути, и след като след 1 час, ги привикал отново, 6 човека станали.Мъдреца се обърнал към везира и казал : "Съветниците ти са наистина мъдри, везирю".Как са разбрали шестимата, които са станали, че при тях има рубини ?П.С. МОЛЯ, преди да напишете отговора си, сами да се замислите дали е верен.
            Fiat Forum Bulgaria

            Прекаленият светец и богу не е драг !

            Коментар


              Ти момченце заслужаваш точно сега в 02:15 през нощта да ти се обадя, да си включваш компютъра и да пишеш отговора! Сигурно вече си спиш сладко сладко, а аз мисля някакви скъпоценни камъни.... Дано не си сбъркал нищо в условието

              Коментар


                ogi28b написа:
                Ти момченце заслужаваш точно сега в 02:15 през нощта да ти се обадя, да си включваш компютъра и да пишеш отговора! Сигурно вече си спиш сладко сладко, а аз мисля някакви скъпоценни камъни.... Дано не си сбъркал нищо в условието
                Мда...заслужава! Като се има предвид колко хора не спят заради таз задача Ичкин, да не си пропуснал нещо в условието?

                Коментар


                  6 човека през 10 минути = 6 рубина.Въпреки, че могат и ягоди да имат в купичките ... Останалото е блус Един излиза - съветника пуска във всички купи камъчки - 11 виждатСлед 6 излизания (60 минути) - 6 човека знаят със сигурност какво имат в купите си - т.е. са видели със сигурност.
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    Станали са, ама не тия с рубините, а точно обратно.Всеки е видял, как поставят на останалите камъните, и е видял да поставят 5 рубина и 6 сапфира или обратно.През първите десет минути никой нищо не си е мислил, защото не са знаели каква е задачата.През всички останали пъти до 6-тия път са се ослушвали, на последния път им е писнало.Осъзнали са, че ако никой не стане, ще ги помислят, че не могат да се справят със задачата.Тези, които са видели поставянето на 5 рубина, знаят, че трябва да станат минимум 5, и максимум 6 човека (в зависимост от това какво има в техните собствени купички).Тези, които са видели поставянето на 6 рубина, знаят, че трябва да станат минимум 6 и максимум 7 човека...Какво са си мислили, тези които са видели 5 рубина:Щом като аз видях 5 рубина, то всички останали са видяли или 5, или 6, в зависимост от това, какъв е моят камък и какви са техните.Тези, които са видяли 5 рубина, ще знаят, че трябва да станат поне 5 от нас или най-много 6 (ако и техния камък е рубин). Ако са видели 6 рубина, ще си мислят, че в зависимост от техния камък трябва да станем 6 или 7 човека. Аз ставам, и ако тръгне да става някой 7-ми, то значи аз трябва да седна обратно (защото аз видях как поставят само 5 рубина без да броим моя камък и знам, че рубините са най-много 6).И така всички, които са видели, че поставят на останалите 5 рубина и 6 сапфира са останали седнали, а тези, които са видели, 6 рубина и 5 сапфира, са станали. Станали са 6 човека, но това са били тези със сапфирите.П.П. Всъщност просто са станали 6 човека, без значение дали имат сапфири или рубини.

                    Коментар


                      Immortal - забравил си нещо важно: в условието ясно е написано че са станали точно 6 човека, и то точно тези които имат рубини. И те са знаели че имат рубини. Как са разбрали ? Според теб просто са станали 6 човека без да знаят какво имат, и са били тези със сапфирите. jenshen73 - или аз, или ти - някой не е разбрл условието. Това което разбрах аз:Имало е 12 човека с 12 купички в стаята. Един излиза. Мъдрецът пуска само и единствено в неговата купичка камък (Тук според теб мъдрецът е пускал във всички купички.). Всички останали виждат. Онзи се връща. Вече има 1 купичка с някакъв камък, и 11 без. Излиза следващия, мъдрецът слага и в неговата купичка някакъв камък, останалите виждат.... и така докато един по един излязат всички, и в купичките им има някакъв камък. В момента всеки знае какво има в купичките на останалите 11, и не знае какво има в неговата си купичка.После всички мълчат. След 10 минути мълчание онзи казва - всички такива да станат -> Никой не става. Пак 10 минути мълчание без да е казано че през тези 10 минути се случва каквото и да е. Пак повикване, и пак никой не става. И така - общо 6 пъти по 10 минути, и на шестия път - шест човека вече знаят че при тях има рубин. Как са разбрали ?!Ако нещо не съм разбрал - някой да ме поправи където греша?

                      Коментар


                        Айде и 1 от менНе е кой знае колко сложно, но нали все пак се мисли Търси се сбора на всички числа от 1 до 1000
                        Fiat Bravo SX 1.4 12V

                        Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
                        Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

                        Коментар


                          Е това е Студентска математика - първа част сигурно: Сборът на коя да е редица числа е равен на броя на елементите, умножен по средноаритметичното от първия и последния:1000 * (1000 + 1) / 2 = 500’500

                          Коментар


                            Immortal написа:
                            Станали са, ама не тия с рубините, а точно обратно.Всеки е видял, как поставят на останалите камъните, и е видял да поставят 5 рубина и 6 сапфира или обратно.През първите десет минути никой нищо не си е мислил, защото не са знаели каква е задачата.През всички останали пъти до 6-тия път са се ослушвали, на последния път им е писнало.Осъзнали са, че ако никой не стане, ще ги помислят, че не могат да се справят със задачата.Тези, които са видели поставянето на 5 рубина, знаят, че трябва да станат минимум 5, и максимум 6 човека (в зависимост от това какво има в техните собствени купички).Тези, които са видели поставянето на 6 рубина, знаят, че трябва да станат минимум 6 и максимум 7 човека...Какво са си мислили, тези които са видели 5 рубина:Щом като аз видях 5 рубина, то всички останали са видяли или 5, или 6, в зависимост от това, какъв е моят камък и какви са техните.Тези, които са видяли 5 рубина, ще знаят, че трябва да станат поне 5 от нас или най-много 6 (ако и техния камък е рубин). Ако са видели 6 рубина, ще си мислят, че в зависимост от техния камък трябва да станем 6 или 7 човека. Аз ставам, и ако тръгне да става някой 7-ми, то значи аз трябва да седна обратно (защото аз видях как поставят само 5 рубина без да броим моя камък и знам, че рубините са най-много 6).И така всички, които са видели, че поставят на останалите 5 рубина и 6 сапфира са останали седнали, а тези, които са видели, 6 рубина и 5 сапфира, са станали. Станали са 6 човека, но това са били тези със сапфирите.П.П. Всъщност просто са станали 6 човека, без значение дали имат сапфири или рубини.
                            Топло, топло Трябва да доизкосуриш малко това, че ако тръгне да става някой друг, трябва да седне .... И пак остава въпроса - Защо аджеба пък всички стават точно след 1 час ? На всички им писва заедно ли ? Нещо липсва А Оги - абе да беше звъннал .... че спях, спях, ама пък вчера като ти търсех номера да те видя защо не си на среща, установих, че с новата карта ти нямам и номера ... та поне щях да изкяря да го запиша Иначе да - правилно си разбрал условието
                            Fiat Forum Bulgaria

                            Прекаленият светец и богу не е драг !

                            Коментар


                              Освен да са предполагали ей така, на сляпо, че щом са видели 5 рубина и 6 сапфира, то вероятно при тях ще е рубин, за да е 50:50. Другите понеже и те са умни като първите - понеже са видели че има 6 рубина и 5 сапфира, пък са решили че при тях е сампфир, за да бъде 50:50. Но това могат да го решат още на първото повикване, а не на 6-тото. Не мога да свържа по никакъв начин това, че стават 6-ма след 6 повиквания.

                              Коментар


                                ogi28b написа:
                                Освен да са предполагали ей така, на сляпо, че щом са видели 5 рубина и 6 сапфира, то вероятно при тях ще е рубин, за да е 50:50. Другите понеже и те са умни като първите - понеже са видели че има 6 рубина и 5 сапфира, пък са решили че при тях е сампфир, за да бъде 50:50. Но това могат да го решат още на първото повикване, а не на 6-тото. Не мога да свържа по никакъв начин това, че стават 6-ма след 6 повиквания.
                                Жокер : Ти си съветник на везира. Той те изпитва. Виждаш 6 сапфира и 5 рубина./или обратното/.На първото повикване ... чудиш се дали да станеш, ама не ставаш ... Аре да не издавам ... просто мисли от негово име ... постави се на негово място. Баавно, но слааавно :D П.С. Къде е бат Насо бре Липсва ми тука у темата
                                Fiat Forum Bulgaria

                                Прекаленият светец и богу не е драг !

                                Коментар

                                Working...
                                X