Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за VM Petroleum (бензиностанциите на Марешки)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Еми така съм чел, може и да съм недоразбрал, ама знам че се набива с доста атмосфери нещо от сорта на 100-200, а и бутилките приличат на тези кислородните с които заварват медните тръби.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    Коментар


      мда 200 бара за да е течна иначе си представи колко трябва да ти е бутилката за ти сипят 10 кила газ
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        Читава метанстанция пълни на 250 бара ......
        Истинския мъж се познава дори когато е гол!

        Zastava Yugo 45 - 1984, Hyundai Teraccan 2,9 CRDi - 2002 , Fiat Grande Punto EVO 1,4 petrol/CNG - 2009

        Коментар


          какво значение има на колко бара пълнят????
          единственото значение е да напълниш два пъти на едно и също място и да видиш с горивото колко километра си изминал.
          после пълниш при друг производител, например "лукоил", пак два пъти на една и съща бензиностанция и минавате примерно еднакъв път с приблизително еднаква скорост като предишния ....е сега вече може да разберете разликата ...която при мен излезна 5литра разлика плюс за лукоил или минус 5литра за марешки ...сметката е елементарна...или горивото е по малко и отчита повече или има разлика в качеството...сметката излиза за теб в минус 4лева. Ако не можете да си направите сметката, незнам по друг начин как да ме разберете. /Нали се сещате как в 35 литрова бутилка , която трябва да събира теоритично 80процента, Ви "наливат" 37литра - доста е трудно, не е невъзможно - но по разхода веднага ще схванеш за какво става дума/

          Коментар


            Не може да заредиш веднъж и да кажеш, че лъжат.
            Статистическата грешка е прекалено голяма, за да може да стъпиш на някакви факти.
            Особено при газта, където обема на бутилката варира постоянно (клапана), изпарението на газта е в пряко свързана към съотношението на пропан:бутан, отнесено към външната температура и т.н., и т.н.
            Сипваш 10-20 пъти и гледаш статистически изменението на разхода спрямо друга бензиностанция и тогава си правиш някакви изводи.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              Банков, ще се хванеш ли на бас дали при 250 бара метанът е течен, или газообразен?
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                Не може да заредиш веднъж и да кажеш, че лъжат.
                Когато става въпрос за Марешки можеш. Във всеки форум се появява някой, регистрирал се специално, с първо мнение точно в тема да оплюе бензиностанциите на Марешки.
                Колкото и смешно да е точно най-проверяваните бензиностанции в страната по всички параграфи да 'удрят в кантара'.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  Аз зареждам на Марешки, откак отвори първата си бензиностанция изобщо. Мултипла-то върви само с негов дизел. Горивният филтър го сменях миналата година януари. Значи ще навърти 2год вече. Проблеми не съм имал. И миналата зима в големия студ, колата си запали от първия път на -11 градуса. Другият месец ще сменя горивния филтър, като сменям маслото. И пак нафта само от бат'Веско, че е по-евтино.
                  Dacia Duster 1.6 4WD

                  Коментар


                    Банков, ще се хванеш ли на бас дали при 250 бара метанът е течен, или газообразен?
                    все ми е тая отдавта минах на саждопреобразувател. обаче ако успееш да ме обедиш че в бутилка която обхващам с ръце и я местя назад напред можеш да вкараш 10 кила ГАЗ ще ти пратя нещо по куриер дето като го пиеш да ме споменаваш.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      Критичната температура на метана е -82,5 градуса Целзий. Над тази температура, колкото и да го сгъстяваш, метанът си е газ. Т.е. няма как да е течен в бутилката дори и през зимата. За разлика от пропан-бутана, който е смес от пропан с критична температура 95,7 градуса Целзий и бутан с критична температура 152 градуса Целзий. Както се вижда, пропан-бутанът може да е течен дори и през лятото.
                      Dacia Duster 1.6 4WD

                      Коментар


                        айде сега ни изнеси и лекция за влиянието на налягането върху газообразните смеси.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          Там важат законите на газ-станцията. В Стара Загора ми заредиха 38л пропан-бутан в бутилка, която по паспорт е 28л. И като питах как е възможно, ме "светнаха" че зареждали на 15 бара, а другите зареждали на 7-8 бара. Май беше точно на тая газстанция, дето я купи Марешки. Та мисълта ми е, че България е особено място, където законите на физиката често не важат.
                          Dacia Duster 1.6 4WD

                          Коментар


                            wwalker написа: Преглед на мнението
                            Когато става въпрос за Марешки можеш.
                            Тук усещам само нагласа стил от някъде чух, спекулации, но не стъпващи на някаква реална информация.
                            И понеже до преди 3 резервоара зареждах само премиум горива, то реших да зареда на Марешки от интерес.
                            Ето разхода ми за последните 3 резервоара с премиум гориво, преди да започна да зареждам на Марешки:
                            4.7/100
                            4.58/100
                            5.3/100
                            Среден разход за 3-те резервоара 4.86/100

                            Ето ми и последните 3 резервоара с гориво от Марешки:
                            4.59/100
                            5.09/100
                            4.94/100
                            Среден разход за 3-те резервоара 4.87/100

                            Ако някой излезе със статистика доказваща тезата си, нека заповяда. Ама не от изминати 100-200 изминати километра или да кажем веднъж сипал, или еди кой си ми каза, че е така.
                            Отделно другото любимо изказване, че разбираш ли като сипеш от еди къде си разхода на колата бил се повишавал или намалявал с по 1л/100км. Ако беше така, то лично аз със сигурност ще хвана такава разлика. Всичко над да кажем 0.2/100 тенденциозно бих го хванал.
                            Ама трябват факти и статистика, а не да си говорим празни приказки, както обикновено се получава.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              Боби, няколко пъти зареждах от марешки, горива като горива те всички идват от едно място. Бензин а нафта от Бургас. Пропан бутан и метан от Костинброд.
                              Но спрях да ходя там по две причини.
                              1. цялата тая неуредица по опашките, която с времето ще се изчисти като проблем.
                              2. докато зареждаме гориво постоянно идват камиони да зареждат танковете, а това за мен е проблем.
                              За това почнах да зареждам от интерспиид. цени и горива като при Марешки но има повече обекти,няма опашки и не се пълнят постоянно танковете. Ако някое гориво се пълни, колонките се спират за два часа. А служителите те насочват към друга бензиностанция.
                              Иначе не съм имал проблем с разхода.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                аз редовно си бия път късно вечер до люлин да си зареждам и до сега винаги съм оставал доволен

                                Коментар

                                Working...
                                X