Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за VM Petroleum (бензиностанциите на Марешки)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Досега където и да съм зареждал на Марешки е била добра нафтата.Зимата я пробвах няколко пъти във фризера на минус 27-28 градуса-не мръдва.Какво повече.
    Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

    Коментар


      #92
      Много ясно, то няма по-проверявани бензиностанции в историята ни. Това не пречи да са трън в очите (и на други места) на троловете в нета по различни причини. Не само по въпроса за горивата. Поне вече лесно се познават, не е нищо ново. Преди ги вземахме на сериозно, вече не. Нека си тролят на воля, кой ли ги слуша.
      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

      Коментар


        #93
        И аз не мога да се оплача от нафтата на Марешки, даже като заредя на омв и колата почва да се сърди . Зареждаме и газ при него също не съм наблюдавал нито повишен разход , нито да има някакво спъване.

        Коментар


          #94
          Аз бях пуснал снимка какво е излязло от един горивен филтър нафтов.....
          Колега, аз като го гледам тоя филтър, не ще да е от Марешки това. По-скоро е стар филтър, който не е сменян с години, та е набрал тая мъзгия. Зимата нафтата му на Марешки не замръзва и на -11 градуса колата пали чакмак. Откак е пуснал първата си бензиностанция, карам само с гориво на Марешки. И слава Богу, нямам никакви проблеми. Което не мога да кажа изобщо за горивата по другите вериги. На Лукойл ми е замръзвала нафта зимата. На Еко са ме лъгали яко с газта, колата изкара с 30% по-малко с една бутилка газ от тях и имаше проблем с вървежа. Като се замисля, само от ОМВ и Шел не съм имал някакви сериозни проблеми. Но с прословутата нафта на Шел, предната ми кола нещо не се сработваше добре и не искаше да тегли хубаво при ускорение. Аз съм на мнение, че горивата на Марешки са средно-статистически, нищо кой знае какво, но и не са много лоши. Просто в БГ няма хубаво гориво. Само в Румъния да мръднеш и да заредиш от тяхната нафта, да видиш как хуква колата и пада разхода, нищо общо с тоя шарлан дето ни го пробутват за дизелово гориво тука.
          Dacia Duster 1.6 4WD

          Коментар


            #95
            Заредих на екото в Русе с картата за отстъпка и ми излезе по-евтино от на марешки. Напълних резервоара веднъж от на марешки ами не видях разлика, имаше някакво палене и леко замисляне, но не мога да кажа дали е от това
            Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

            Коментар


              #96
              От марешки много лоши неща съм чул/видял като тоя филтър който е бил свален почти веднага след зареждане на нафта от марешки - колата спряла и повече не запалила.. Докато не махнали и сложили нов филтър и нафта .. С която запалила колата без ядове .Аз лично зареждам от лукойл само - най голямата студ в която фиата е палил с 1 подгрев е -20 в гараж външен.Добавки не съм пробвал никога .Но отскоро проучвам въпроса с преработено олио на пунто.Излиза,че тд двигателите нямат ядове при фиат мк1.За разлика от голф 3 който масово страдат от течове от уплътнения заради олио.
              this

              Коментар


                #97
                Не го вярвам това. Точно такава мъзгия, като показаната на снимката, съм виждал наживо. Преди години купувах нафта от един ТИР-аджия. Той имаше карта за ОМВ и оттам пълнеше влекача. И както всички, ми продаваше дизела в 10л туби от минерална вода. Правеше ми впечатление, че като оставя тубите в покой за известно време, по дъното се утаяваха няколко такива "кристалчета". За това наливах нафтата през марля. Точно това ме навежда на мисълта, че този горивен филтър не е сменян от много време. И му е дошъл момента да се задръсти. За да се натрупа толкова мъзгия, филтрирал е поне 1 тон гориво. Понеже карам само с нафта от Марешки, като сменя горивния филтър, ще снимам какво има вътре и ще кажа дали е бил затлачен. До момента имам около 9000км с тоя горивен филтър. Това са около 600-700л филтрирано гориво до сега, като имам предвид средния разход на колата. А аз слагам и двутактово масло в нафтата..., като не забравя де .
                Dacia Duster 1.6 4WD

                Коментар


                  #98
                  аз съм довълен. с едно зареждане минах 100 км градско в софия, ходих до силистра 430 км,въртях около 150 км по роднини, и се върнах до русе 110 км, където налях 44 литра нафта и разхода беше 5,4 за 170 коня мотор който карам както аз си знам.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #99
                    Привет, колеги! Някой може ли да сподели отзиви, при зареждане от Петрулеум в Г. Оряховица или в Павликени, че мисля да заредя, както се казва до горе и още се двоумя?
                    п.п.
                    До сега единствено зареждам на Еко, но мисля, че психологическата ми граница относно цената вече е достигнала предела!
                    Поздрави и весели празници, на всички!
                    link

                    Коментар


                      Имам 10-тина зареждания на VM в Г. Оряховица, че ми е удобна на пътя София-Варна. Разлика не съм забелязал. Само малко е кофти пътя между Търново и Горна. Обаче пък там никога не се чака.
                      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                      Коментар


                        Лявото шише - Марешки, дясното - не е от него. (оплескано е от това дето прецедихме, че реших да снимам и манипулатора не се беше измил).
                        Филтъра долу - след като спря колата след пълен до горе резервоар с нафта от Марешки, попрецедихме това в лявата туба да видя що така.
                        Спря - на втора с малко ряз изгасна и беше до там. След изгасване и изчакване - припали и успях да се прибера, но вдигна ли над 3500 оборота - гасне.
                        Успех на всички с горивата на "градския" Магарешки. Аз само се моля да не е заминало и друго по-скъпо по колата, освен горивния филтър и почти 50те литра нафта, които изсипах в канала на един сервиз.

                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          И кво? Искаш да кажеш, че Марешки нарочно сипва боклуци, за да задръсти горивната система?
                          Напълно възможно е някой да му прави мизерии и да му разваля нафтата щото подби цените.
                          Факт е, че цените на горивата в някои бензиностанции намаляха след като Марешки влезе в петролния бизнес.
                          В нашия район когато влезе, цените се различаваха с до 15 стотинки на литър. Зареждал съм на неговата бензиностанция и не съм намирал никаква разлика във вървежа на колата. Сега разликата е 3 стотинки и не си струва да въртя още 4 километра за да заредя пак от него.
                          Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                          Коментар


                            Е, явно на мен се е паднала всичката възможна гнусотия в нафтата от Марешки. Заредих цифром и словом 58 литра нафта от 62 литра резервоар. Да съм изразходвал 10 или малко повече, но почти 50 литра изхвърлих. Аз нямам нищо против цените на Марешки, но нито съм първия, нито ще съм последния, който се жалва. Просто икономията от 10-15ст. в един момент идва преразход...
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              Проблемът не е във ВМ, а в управителя на бензиностанцията.
                              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                              Коментар


                                Вчера заредих поредния пълен резервоар дизел от VМ, колата върви без проблеми до сега. И така вече повече от година само с гориво от там. Ето, ако някой не вЕрва:
                                Click image for larger version

Name:	Mare6ki.jpg
Views:	1
Size:	182,1 KB
ID:	2094657
                                Последна редакция от DJPOPA; 13.05.2017, 19:10.
                                Dacia Duster 1.6 4WD

                                Коментар

                                Working...
                                X