Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Полицейски протести

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вчера по джангър кутията гледах, че от сега вече имат и искания за увеличаване на привилегиите
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      Според мен приемайки всички искания на полицаите то министъра трябва да им отговори с реципрочното . Има забавени разследвания и хоп който ги е забавил да си отиде от полицията за несвършена работа .Или ако иска да остане, остава но вече без 20 заплати и без привилегии. Смятам че това ще ги сепне поне от малко, малко да започнат да си вършат работата заради която ползват всички тия облаги .
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        sasho_n2 написа:
        trace написа:
        Immortal написа:
        Airfan написа:
        Много сте ми интересни, направо се кефя - всички тук са безгрешни, спазвате закона за всичко, ако ви отрежат обезщетенията, защото не са привилегии, дали няма да се наежите да протестирате или ще си седите на задниците? Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да е зле, ей това е философията в наше село.Със здраве
        На мен първо ми спряха процентите от оборот. Премълчах си. После ми спряха и месечните бонуси. Напуснах.Не съм протестирал, не съм се карал с никой. Не ми харесва вече тук - чао!И да ви призная нещо. В сегашната ми работа също има заплати при пенсиониране. 6. Ако направиш над 15 години стаж във фирмата - 12.Научих за тях чак когато се пенсионира една от колежките ми.Не съм дошъл тук заради тях, както и не чакам на тях. Ако докато ми дойде времето ги премахнат - няма да тръгна да протестирам.
        Явно всеки си е с различен характер. Няма как да си мълча. Почнал си работа на едни условия и това е.На предишната ми работа първата година, която изкарах беше добра.Лека полека обаче нещата взеха да се влошават (бизнеса се разширява, повече работа, по-малко пари).Най-лесно е да си тръгнеш ама малко примиренчески ми звучи. Критикувах си ги здраво, не че имаше ефект.Така, като чета твоя пост ме кара да си мисля, че парите нямат никакво значение за теб Явно основната ти заплата е достаъчно добра за да не им обръщаш внимание на тия добавки.Ама на мен като ми падна от 50-70лв на 30-35 няма как да не рева, нали?Още повече, ако ти пука за мястото където работиш. Иначе да, най-лесно е да си тръгнеш.Ми що не махнем 20-те заплати при пенсиониране?Ми защо тогава не променим лихвата на всички които са взели кредити?Майстора в сервиза като ти каже, че ремонта ще ти струва 200лв, що после да не каже 500?За мен проблема не е в тия заплати, а в това, че променят условията. Ако искат да ги махнат но да важи за новопостъпилите.
        Все от някъде трябва да започнат реформите. Ако не се променят условията, за какви реформи говорим????И да, предложението за премахване на 20-те заплати , беше за новопостъпилите служители. Интересно ми е в кой дуг сектор:- получаваш 20 заплати при пенсиониране- имаш 30 дни платен годишн отпуск,- не плащаш осигуровки ( които са солидна част от разликата м/у нетен и брутен доход)- ползваш абсолютно безплатни здравни услуги (на база горното)- ползваш редица отстъпкки ( отново за сметка на държавният бюджет) - почивка във ведомствени станции на символични цении и в същото време работиш в сектор, в който обществото няма грам доверие, не-неефективният сектор ( на база съотношението полицай на глава от населението. както и на база успешно разкритире престъпления - средно показателят за гр. София е едва 0.05 %!!!!!!!!!!!!), доказано с множество проучвания най- корупмираният сектор в цялата икономика....Това ако не е наглярство, незнам какво е.
        Всяка по-сериозна фирма се доближава до тези показатели с изключение на осигуровките естествено.

        Коментар


          Аз не съм чувал за такива фирми, може ли координати?
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            M5kov написа:
            Аз не съм чувал за такива фирми, може ли координати?
            Ееее, ти пък има такава фирма в бг. Тя е с няколко подразделения. Може да кандидатстваш на някой места - полицай, военен, пожарникар...хахах
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              knososs написа:
              sasho_n2 написа:
              trace написа:
              Immortal написа:
              Airfan написа:
              Много сте ми интересни, направо се кефя - всички тук са безгрешни, спазвате закона за всичко, ако ви отрежат обезщетенията, защото не са привилегии, дали няма да се наежите да протестирате или ще си седите на задниците? Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да е зле, ей това е философията в наше село.Със здраве
              На мен първо ми спряха процентите от оборот. Премълчах си. После ми спряха и месечните бонуси. Напуснах.Не съм протестирал, не съм се карал с никой. Не ми харесва вече тук - чао!И да ви призная нещо. В сегашната ми работа също има заплати при пенсиониране. 6. Ако направиш над 15 години стаж във фирмата - 12.Научих за тях чак когато се пенсионира една от колежките ми.Не съм дошъл тук заради тях, както и не чакам на тях. Ако докато ми дойде времето ги премахнат - няма да тръгна да протестирам.
              Явно всеки си е с различен характер. Няма как да си мълча. Почнал си работа на едни условия и това е.На предишната ми работа първата година, която изкарах беше добра.Лека полека обаче нещата взеха да се влошават (бизнеса се разширява, повече работа, по-малко пари).Най-лесно е да си тръгнеш ама малко примиренчески ми звучи. Критикувах си ги здраво, не че имаше ефект.Така, като чета твоя пост ме кара да си мисля, че парите нямат никакво значение за теб Явно основната ти заплата е достаъчно добра за да не им обръщаш внимание на тия добавки.Ама на мен като ми падна от 50-70лв на 30-35 няма как да не рева, нали?Още повече, ако ти пука за мястото където работиш. Иначе да, най-лесно е да си тръгнеш.Ми що не махнем 20-те заплати при пенсиониране?Ми защо тогава не променим лихвата на всички които са взели кредити?Майстора в сервиза като ти каже, че ремонта ще ти струва 200лв, що после да не каже 500?За мен проблема не е в тия заплати, а в това, че променят условията. Ако искат да ги махнат но да важи за новопостъпилите.
              Все от някъде трябва да започнат реформите. Ако не се променят условията, за какви реформи говорим????И да, предложението за премахване на 20-те заплати , беше за новопостъпилите служители. Интересно ми е в кой дуг сектор:- получаваш 20 заплати при пенсиониране- имаш 30 дни платен годишн отпуск,- не плащаш осигуровки ( които са солидна част от разликата м/у нетен и брутен доход)- ползваш абсолютно безплатни здравни услуги (на база горното)- ползваш редица отстъпкки ( отново за сметка на държавният бюджет) - почивка във ведомствени станции на символични цении и в същото време работиш в сектор, в който обществото няма грам доверие, не-неефективният сектор ( на база съотношението полицай на глава от населението. както и на база успешно разкритире престъпления - средно показателят за гр. София е едва 0.05 %!!!!!!!!!!!!), доказано с множество проучвания най- корупмираният сектор в цялата икономика....Това ако не е наглярство, незнам какво е.
              Всяка по-сериозна фирма се доближава до тези показатели с изключение на осигуровките естествено.
              Повярвай ми, в оргомна грешка си....Повече от 10 години работя само с корпоративни клиенти, имам наблюдение над пазара като цяло. Такова чудо, като в МВР няма.

              Коментар


                trace написа:
                Immortal написа:
                На мен първо ми спряха процентите от оборот. Премълчах си. После ми спряха и месечните бонуси. Напуснах.Не съм протестирал, не съм се карал с никой. Не ми харесва вече тук - чао!И да ви призная нещо. В сегашната ми работа също има заплати при пенсиониране. 6. Ако направиш над 15 години стаж във фирмата - 12.Научих за тях чак когато се пенсионира една от колежките ми.Не съм дошъл тук заради тях, както и не чакам на тях. Ако докато ми дойде времето ги премахнат - няма да тръгна да протестирам.
                Явно всеки си е с различен характер. Няма как да си мълча. Почнал си работа на едни условия и това е.На предишната ми работа първата година, която изкарах беше добра.Лека полека обаче нещата взеха да се влошават (бизнеса се разширява, повече работа, по-малко пари).Най-лесно е да си тръгнеш ама малко примиренчески ми звучи. Критикувах си ги здраво, не че имаше ефект.Така, като чета твоя пост ме кара да си мисля, че парите нямат никакво значение за теб Явно основната ти заплата е достаъчно добра за да не им обръщаш внимание на тия добавки.За мен проблема не е в тия заплати, а в това, че променят условията. Ако искат да ги махнат но да важи за новопостъпилите.
                Първо - никъде не съм казал, че съм си мълчал. Но поради удебеленото от мен в твоя текст - приключих.Парите естествено, че имат значение за мен. Те са една от причините да съм на 400 км от дома ми.На добавките внимание обръщам, но не и на тези евентуалните при пенсиониране. По простата причина, че аз няма да се пенсионирам на 45 като полицаите, а на 68-70. Това е след има-няма 25-30 години. Дотогава - я камилата, я камиларя. Сегашната система на осигуряване вече е фалирала, дотогава кой знае какво ще дойде. А и кой знае дали ще доживея (повечето мъже в семейството ми не стигнаха до толкоз).Условията се променят. Да.Спомни си за една от най-верните и най-мъдри мисли на този свят: "Няма да е винаги така!"Някой знае ли колко пари отиват годишно в България само за заплащане на текущите пенсии?Предположете една цифра... А знаете ли, един работещ в реалното производство на стоки и услуги, колко човека още храни (пенсионери, безработни, работещи на бюджетни заплати, студенти, ученици, деца)?Ето я тъжната истина.Та...каквото и да си извоюват сега полицаите и военните - то е временно.Промени ще има, и то драстични. Това е единствения изход. Другият няма да се хареса на никого...(виж Сирия или Либия).

                Коментар


                  Immortal написа:
                  Бай Тошо беше прав в едно, че социализма е едно недоносче.
                  207 тиква автомат
                  новокромаджия 2.4 печка

                  Коментар


                    Недей намесва Сирия и Либия- там интересите са геополитически.
                    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                    Коментар


                      dobrujanetza написа:
                      Недей намесва Сирия и Либия- там интересите са геополитически.
                      Че ние сме на най-стратегическото място в Европа.Току виж и тука станали геополитически, пази Боже!

                      Коментар


                        Immortal написа:
                        dobrujanetza написа:
                        Недей намесва Сирия и Либия- там интересите са геополитически.
                        Че ние сме на най-стратегическото място в Европа.Току виж и тука станали геополитически, пази Боже!
                        Но нефтеца ни е дефицитна стока
                        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                        Коментар


                          Той пък щото в Сирия тече от чешмите...

                          Коментар


                            А, гледам темата вече се е политизирала без моето участие, тъй че ще си кажа и моето. Начи, не може да се излезе пред хората и да се каже, "абе ние ще спестим от мизерните възнаграждения на 50000 човека, щото няма пари, пък сме решили да им повишаваме капацитета на институцията". Напишете в Гугъл "повишаване на институционалния капацитет", да видите какви милиони са излети в тая работа. Мчи то тук трябва да е райска градина направо! Значи ключовата фраза е "няма пари". И кой го казва? Същите тия, които отказаха десетки милиарди, буквално бутани им в ръцете. И то за неща, които директно щяха да носят твърда валута отвън. Та така. Не мога да подкрепя такава позиция, която е сбъркана изначално. Ако някой се беше опитал да го направи, когато икономиката растеше, поне бих разбрал хората, които го подкрепят. Дето вика Имортъла, като не им изнася - да сменят. Позицията на предложилия щеше да е принципна. Само че това се прави в настоящия момент, с идеята, че "къде ще ходят - и на толкова ще са доволни". А това вече е проблем и на целокупния български народ, не само на полицаите. Срещу това съм против и толкоз.
                            браво 1,6/90 - 09 г.

                            Коментар


                              Immortal написа:
                              Промени ще има, и то драстични.
                              Ще видим докъде ще доведе това - за мен до нищо добро.Тука доста се изтъква опита на Грузия, позачетох се, не знам доколко може дасе вярва, все пак в нета съм го намерил, но се споменава заплата от 500-750 евро.А тук я сваляйте, няма проблем.trace написа:Ако искат да ги махнат но да важи за новопостъпилите.naskobg:Това е дискриминация! След като самият министър го предлага, явно има вариант.И стига с тия станции на МВР колко били евтини - не са.В Гърция ми беше по-евтино това лято.
                              Ex Fiat 126P
                              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                              Alfa Romeo 147 1.6 TS
                              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                              Коментар


                                Колеги, полицай съм от 21 години. Сега съм на 40 години а според последните промени в КСО ще имам право на пенсия на 55 или иначе казано след 36 години работа при условията на първа категория труд /това за ранното пенсиониране/. За 21 години работа съм веднъж стрелян, три пъти ръган / с хладно оръжие/ а за юмручните съприкосновения не ми се говори. Последните дни върви една статистика, че сме на осмо място по брой на полицаи на 100 000 хиляди население. Щата на МВР е публично известен от преди 2-3 години и е 49000, с незаетите щатове. Това е цялото МВР което включва: БДС /паспортна/,пожарна, тил /УССД/, КАТ /регистрация, квалификация/, 112, и др. Освен това по ЗМВР работят: охрана на съдебната власт, пробационните служби и надзирателите. По моето скромно мнение, полицаите "на терен" са около 20000 души. Сами ги сметнете спрямо населението.Да се върна на темата: миналата седмица правителството "вкара" изменения на пет специални закона с преходните и заключителни разпоредби на закона за държавния бюджет, закон със срок на действие една година. Това нещо определено противоречи на Закона за нормативните актове. Според правителството, аз трябва да се лиша от 30000 лева /при пенсиониране или напускане/и с още 400 лева всеки месец и това било за мое добро!!! Така поне се изказаха двама "министри". Споделете колеги, при такава ситуация, как ще реагирате? Не съм съгласен с блокирането на кръстовища.За неудобствата на професията мога да дам много примери но АЗ си я избрах.Малък послепис: личното ми МПС има всички видове застраховки, прегледи и винетки.За физическото ми състояние: Още печеля медали в плувните спортове/ не съм тюфлек/Бъдете здрави и нека всички получаваме достойно възнаграждение за труда си.
                                Не всичко което има две бузи ......... е лице.

                                Коментар

                                Working...
                                X