Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Полицейски протести

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Airfan написа:
    pavyan написа:
    BO написа:
    Я кажи какво работиш, че ми е интересно.Ако си на трудов договор няма договори, няма чудо, което да ти забранява платения годишен отпуск.
    За да е още по-интересно-учил съм 6+6години,а и сега често ми се налага да уча.И работиш с хора,ежедневно и ежечасно.
    Доктор
    Ако беше доктор на държавна работа,ОК.Ама аз работя следващата,след полицаите,най-мразена професия-GP.
    1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

    Коментар


      Може ли да ми посочите по коя точка от законодателството докторите/лекарите или каквито се водят, нямат право на годишен отпуск?Въобще вие по трудов договор ли работите реално, защото ако е така, то няма кое да ви спре полагаемата отпуска спрямо КТ.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        BO написа:
        няма кое да ви спре полагаемата отпуска спрямо КТ.
        Това е друга една тема в българската действителност - де юре не могат да те спрат, но де факто могат!

        Коментар


          BO написа:
          Може ли да ми посочите по коя точка от законодателството докторите/лекарите или каквито се водят, нямат право на годишен отпуск?Въобще вие по трудов договор ли работите реално, защото ако е така, то няма кое да ви спре полагаемата отпуска спрямо КТ.
          Защото съм частна фирма- ЕТ и имам договор с НЗОК за извършване на определена дейност.Един вид подизпълнител.Така ни задължиха да се регистрираме едно време през 2000 год.,иначе няма договор с Касата.А защо е така,можеш и сам да си отговориш.
          1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

          Коментар


            pavyan написа:
            Airfan написа:
            pavyan написа:
            BO написа:
            Я кажи какво работиш, че ми е интересно.Ако си на трудов договор няма договори, няма чудо, което да ти забранява платения годишен отпуск.
            За да е още по-интересно-учил съм 6+6години,а и сега често ми се налага да уча.И работиш с хора,ежедневно и ежечасно.
            Доктор
            Ако беше доктор на държавна работа,ОК.Ама аз работя следващата,след полицаите,най-мразена професия-GP.
            Ти си първото GP, което срещам макар и виртуално, което не взима отпуск и работи 24/7. Повечето GP-та работят от 8 до 12 или от 14 до 18 часа, в останалото време имат "амбулатория" и не вдигат телефона. Ако си в Пловдив бих ти станал пациент.Поздрави

            Коментар


              Ето за това си заслужават превилегиите!http://clubz.bg/30157-myj_pochina_v_...t_v_arestaНе е убиец, изнасилвач или терорист.Те и за това са го били де - да каже къде са парите, за да ги внесат в касата на министерството да има за обезщитения.Обърнете внимание на коментара на Деян под статията. Страхотен е.

              Коментар


                Airfan написа:
                Ти си първото GP, което срещам макар и виртуално, което не взима отпуск и работи 24/7. Повечето GP-та работят от 8 до 12 или от 14 до 18 часа, в останалото време имат "амбулатория" и не вдигат телефона. Ако си в Пловдив бих ти станал пациент.Поздрави
                Същия коментар имам като твоя.Последен и пресен пример. Жената миналата седмица си взима отпуска, за да отиде и да се моли (буквално) да ѝ дадат направление за специалист.1. ГП-то си е бил обърнал графика от нова година и вече на четни дни е следобед, а на не четни е сутрин. Хайде, ние сме виновни, че не се интересуваме дали ще му хрумне да си сменя графика на прегледите.2. Отказа ѝ изисканото направление (за втори път след първия преглед), защото нямало такива, а и той ѝ казва нещо (диагноза), с която тя не е съгласна и иска направление за специалист. Чак след "заплаха" дали ще ѝ даде направление или няма, то пак ще отиде при специалист и единственото, което ще стане е, че ще си плати прегледа без направление, чак тогава "случайно" ѝ даде такова. Е, нали нямаше да го е... Е и в крайна сметка диагнозата беше друга и вече е добре.Луда работа е това.Добре, че към сегашния ми работодател имаме допълнителна застраховка, та не ми се е налагало да стъпвам при моя личен лекар от доста време. Така дълго да продължава.Малко се отклонихме от полицията.Да са живи и здрави всички най-вече. :D
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  Airfan написа:
                  Много сте ми интересни, направо се кефя - всички тук са безгрешни, спазвате закона за всичко, ако ви отрежат обезщетенията, защото не са привилегии, дали няма да се наежите да протестирате или ще си седите на задниците? Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да е зле, ей това е философията в наше село.Със здраве
                  На мен първо ми спряха процентите от оборот. Премълчах си. После ми спряха и месечните бонуси. Напуснах.Не съм протестирал, не съм се карал с никой. Не ми харесва вече тук - чао!И да ви призная нещо. В сегашната ми работа също има заплати при пенсиониране. 6. Ако направиш над 15 години стаж във фирмата - 12.Научих за тях чак когато се пенсионира една от колежките ми.Не съм дошъл тук заради тях, както и не чакам на тях. Ако докато ми дойде времето ги премахнат - няма да тръгна да протестирам.

                  Коментар


                    Immortal написа:
                    На мен първо ми спряха процентите от оборот. Премълчах си. После ми спряха и месечните бонуси. Напуснах.Не съм протестирал, не съм се карал с никой. Не ми харесва вече тук - чао!И да ви призная нещо. В сегашната ми работа също има заплати при пенсиониране. 6. Ако направиш над 15 години стаж във фирмата - 12.Научих за тях чак когато се пенсионира една от колежките ми.Не съм дошъл тук заради тях, както и не чакам на тях. Ако докато ми дойде времето ги премахнат - няма да тръгна да протестирам.
                    Казано перфектно!!! Подкрепям те колега на 100%

                    Коментар


                      naskobg...по тоя случай още от понеделник ще има едни десетина човека без работа, други, както разбрах, ще бъдат понижени. Сътворили са уникална идиотщина, за която вече разбра половин Европа...

                      Коментар


                        Път

                        КАт вместо да си гледат работа -а тя е да са на улицата и да ръководят-оправят движението ходят да стачкуват ами няма пари това -началниците много краднат Те и без това сами си изкарват двойни заплати Сега задръстване на входа на магистрала Люлин -Филиповци Долу на караулката за центъра също то вярно че правят ремонти ама затворили 2 платна за една дупка а то и дупка няма
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          Immortal написа:
                          Airfan написа:
                          Много сте ми интересни, направо се кефя - всички тук са безгрешни, спазвате закона за всичко, ако ви отрежат обезщетенията, защото не са привилегии, дали няма да се наежите да протестирате или ще си седите на задниците? Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да е зле, ей това е философията в наше село.Със здраве
                          На мен първо ми спряха процентите от оборот. Премълчах си. После ми спряха и месечните бонуси. Напуснах.Не съм протестирал, не съм се карал с никой. Не ми харесва вече тук - чао!И да ви призная нещо. В сегашната ми работа също има заплати при пенсиониране. 6. Ако направиш над 15 години стаж във фирмата - 12.Научих за тях чак когато се пенсионира една от колежките ми.Не съм дошъл тук заради тях, както и не чакам на тях. Ако докато ми дойде времето ги премахнат - няма да тръгна да протестирам.
                          Явно всеки си е с различен характер. Няма как да си мълча. Почнал си работа на едни условия и това е.На предишната ми работа първата година, която изкарах беше добра.Лека полека обаче нещата взеха да се влошават (бизнеса се разширява, повече работа, по-малко пари).Най-лесно е да си тръгнеш ама малко примиренчески ми звучи. Критикувах си ги здраво, не че имаше ефект.Така, като чета твоя пост ме кара да си мисля, че парите нямат никакво значение за теб Явно основната ти заплата е достаъчно добра за да не им обръщаш внимание на тия добавки.Ама на мен като ми падна от 50-70лв на 30-35 няма как да не рева, нали?Още повече, ако ти пука за мястото където работиш. Иначе да, най-лесно е да си тръгнеш.Ми що не махнем 20-те заплати при пенсиониране?Ми защо тогава не променим лихвата на всички които са взели кредити?Майстора в сервиза като ти каже, че ремонта ще ти струва 200лв, що после да не каже 500?За мен проблема не е в тия заплати, а в това, че променят условията. Ако искат да ги махнат но да важи за новопостъпилите.
                          Ex Fiat 126P
                          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                          Alfa Romeo 147 1.6 TS
                          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                          Коментар


                            За мен проблемът е, че това се прави, защото няма пари. И както обикновено с това правителство, като няма пари - затягат се колани. Не се търсят пари, даже се връщат, ако случайно се появят отнякъде. Та, ако тая година успеят да се преборят с полицаите и таксиметровите шофьори, догодина ще се видим в чудо. Винетката спокойно могат да я вдигнат на 200 лв. със същото оправдание. Ми аз ще трябва да си я купя. Дето се вика, ако децата искат да ходят на море, при бабите си и пр., ще минат и без нови маратонки. Та, те така. Пък вие си ги подкрепяйте "по принцип" и "в конкретната ситуация".
                            браво 1,6/90 - 09 г.

                            Коментар


                              trace написа:
                              Ако искат да ги махнат но да важи за новопостъпилите.
                              Това е дискриминация!
                              slonikon написа:
                              Пък вие си ги подкрепяйте "по принцип" и "в конкретната ситуация".
                              Колега, нека не политизираме темата. Ще я изместим от проблема!

                              Коментар


                                trace написа:
                                Immortal написа:
                                Airfan написа:
                                Много сте ми интересни, направо се кефя - всички тук са безгрешни, спазвате закона за всичко, ако ви отрежат обезщетенията, защото не са привилегии, дали няма да се наежите да протестирате или ще си седите на задниците? Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да е зле, ей това е философията в наше село.Със здраве
                                На мен първо ми спряха процентите от оборот. Премълчах си. После ми спряха и месечните бонуси. Напуснах.Не съм протестирал, не съм се карал с никой. Не ми харесва вече тук - чао!И да ви призная нещо. В сегашната ми работа също има заплати при пенсиониране. 6. Ако направиш над 15 години стаж във фирмата - 12.Научих за тях чак когато се пенсионира една от колежките ми.Не съм дошъл тук заради тях, както и не чакам на тях. Ако докато ми дойде времето ги премахнат - няма да тръгна да протестирам.
                                Явно всеки си е с различен характер. Няма как да си мълча. Почнал си работа на едни условия и това е.На предишната ми работа първата година, която изкарах беше добра.Лека полека обаче нещата взеха да се влошават (бизнеса се разширява, повече работа, по-малко пари).Най-лесно е да си тръгнеш ама малко примиренчески ми звучи. Критикувах си ги здраво, не че имаше ефект.Така, като чета твоя пост ме кара да си мисля, че парите нямат никакво значение за теб Явно основната ти заплата е достаъчно добра за да не им обръщаш внимание на тия добавки.Ама на мен като ми падна от 50-70лв на 30-35 няма как да не рева, нали?Още повече, ако ти пука за мястото където работиш. Иначе да, най-лесно е да си тръгнеш.Ми що не махнем 20-те заплати при пенсиониране?Ми защо тогава не променим лихвата на всички които са взели кредити?Майстора в сервиза като ти каже, че ремонта ще ти струва 200лв, що после да не каже 500?За мен проблема не е в тия заплати, а в това, че променят условията. Ако искат да ги махнат но да важи за новопостъпилите.
                                Все от някъде трябва да започнат реформите. Ако не се променят условията, за какви реформи говорим????И да, предложението за премахване на 20-те заплати , беше за новопостъпилите служители. Интересно ми е в кой дуг сектор:- получаваш 20 заплати при пенсиониране- имаш 30 дни платен годишн отпуск,- не плащаш осигуровки ( които са солидна част от разликата м/у нетен и брутен доход)- ползваш абсолютно безплатни здравни услуги (на база горното)- ползваш редица отстъпкки ( отново за сметка на държавният бюджет) - почивка във ведомствени станции на символични цении и в същото време работиш в сектор, в който обществото няма грам доверие, не-неефективният сектор ( на база съотношението полицай на глава от населението. както и на база успешно разкритире престъпления - средно показателят за гр. София е едва 0.05 %!!!!!!!!!!!!), доказано с множество проучвания най- корупмираният сектор в цялата икономика....Това ако не е наглярство, незнам какво е.

                                Коментар

                                Working...
                                X