Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Полицейски протести

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ся се сетих за още нещо.Заплатите им не били високи.Да, ама текато имат брутна заплата 1000 лв, чисто взимат 900.А обикновения гражданин с брутна заплата 1000 чисто взима около 750.Т.е. ако заплатата на един полицай брутно е 1000 лв, то тя се равнява на заплата от 1200 лв на обикновените хора.Произтича от факта, че не им се удържат осигуровки. Те са за сметка на бюджета и е едно скрито увеличение на заплатите им.Заб. Цифрите са примерни.

    Коментар


      Това с осигуровките им е държавна/служебна тайнаПРИЛОЖЕНИЕкъм Заповед .......2015 г.СПИСЪКна категориите информация в МВР,подлежаща на класификация като служебна тайна:....12. Информация относно социалното, здравното и допълнителното задължително пенсионноосигуряване на служителите и курсантите от МВР, ако не подлежи на класификация катодържавна тайна - 5251, т. 24 от Допълнителните разпоредби на Закона за Министерството навътрешните работиДо преди няколко години точната бройка на служителите в МВР също беше тайна. В течение на повече от 50 години никой не е знаел официално колко човека работят там.

      Коментар


        Immortal написа:
        Ся се сетих за още нещо.Заплатите им не били високи.Да, ама текато имат брутна заплата 1000 лв, чисто взимат 900.А обикновения гражданин с брутна заплата 1000 чисто взима около 750.Т.е. ако заплатата на един полицай брутно е 1000 лв, то тя се равнява на заплата от 1200 лв на обикновените хора.Произтича от факта, че не им се удържат осигуровки. Те са за сметка на бюджета и е едно скрито увеличение на заплатите им.Заб. Цифрите са примерни.
        Всички държавни служители са така, не само полицаите, не е ли така?

        Коментар


          Така е, ма те държавните служители са полицаи, военни и чиновниците по министерствата.

          Коментар


            Airfan написа:
            Immortal написа:
            Ся се сетих за още нещо.Заплатите им не били високи.Да, ама текато имат брутна заплата 1000 лв, чисто взимат 900.А обикновения гражданин с брутна заплата 1000 чисто взима около 750.Т.е. ако заплатата на един полицай брутно е 1000 лв, то тя се равнява на заплата от 1200 лв на обикновените хора.Произтича от факта, че не им се удържат осигуровки. Те са за сметка на бюджета и е едно скрито увеличение на заплатите им.Заб. Цифрите са примерни.
            Всички държавни служители са така, не само полицаите, не е ли така?
            Полицаите не са държавни служители по смисъла на Закона за държавните служители - Те са по ЗМВР - имат един гъз повече от държавните служители и затова и повече привилегии...На държавните служители вече им го забиха с класовете - включиха им го в заплатата ако не се лъжа...
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              Airfan написа:
              За да спазват закона..., те получават компенсация, а не привилегия, в размер на 20 заплати след като е дошло време да се пенсионират.
              Осъзнаваш ли каква глупост си написал?Иначе - аз не съм против да протестират. Но си има начин това да стане без да се блокират възлови кръстовища и пътища, нали?!?

              Коментар


                https://www.youtube.com/watch?v=BVTQyWAOg8AЕ чуйте последните 2 реплики, преди да започне песента. Викам и при нас да го направим така Всички хора търсят спасение в чужбина, а тук да останат само ченгета.
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  Airfan написа:
                  ами защо да спазват тогава първоначалната уговорка да си трят независимо от всичко?
                  Тук няма как да не израза категоричното си несъгласие! Има и законни форми! Щом те, които трябва да съблюдават спазването на закона - друг е въпросът колко го правят - така нагло го нарушават, просто нямат място в системата, да не говорим за останалото което искат!

                  Коментар


                    Много сте ми интересни, направо се кефя - всички тук са безгрешни, спазвате закона за всичко, ако ви отрежат обезщетенията, защото не са привилегии, дали няма да се наежите да протестирате или ще си седите на задниците? Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да е зле, ей това е философията в наше село.Със здраве

                    Коментар


                      Airfan написа:
                      Много сте ми интересни, направо се кефя - всички тук са безгрешни, спазвате закона за всичко, ако ви отрежат обезщетенията, защото не са привилегии, дали няма да се наежите да протестирате или ще си седите на задниците? Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да е зле, ей това е философията в наше село.Със здраве
                      Колега, спомняш ли си, преди месец някъде, в твоя град имапе едно ПТП. Участник беше пилисмен, който изпреварваше в насрещното. Тогава органа, беше в множество нарушения и се опитаха да го набутат на другия участник в ПТП-то. Ти искаш да кажеш, че си съгласен, тези обещетения да отидат в такъв човек?
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        Airfan написа:
                        Много сте ми интересни, направо се кефя - всички тук са безгрешни, спазвате закона за всичко, ако ви отрежат обезщетенията, защото не са привилегии, дали няма да се наежите да протестирате или ще си седите на задниците? Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да е зле, ей това е философията в наше село.Със здраве
                        Поне аз не съм безгрешен и не претендирам, че спазвам закона.В нещата обаче, с които се занимавам се старая да не права грешки и да съм справедлив.Как иначе бих могъл да изисквам после да се спазват правила?В тази връзка не са прави.Колкото до обезщетенията - наследство са им от други времена. Не смятам, че трябва да ги получават и не смятам, че им се дават, защото нямали прави да протестират.Не искам и Вуте да е зле, искам Вуте да е като Нане.Не съм много съгласен с ele, която казва, че не и пука колко обезщетения ще вземат. На мен ми пука! Пука ми, защото те са от бюджета - от моите, твоите и на всички нас парите. При тая численост на полицията, няма как да им останат за гориво и за какво ли още не.В същност сега като пиша и като се замислих - може и да не съм прав. Може да не в това проблема наистина за недостига на пари.Разумно ще е май да не се приеме предложението на правителството. Разумно ще е да се вдигнат два пъти данъците, за да им стигат парите и за горива и за униформи. Ако и така не се получи - нека да ги вдигнат три пъти. Та какво е наистина държава без полиция?

                        Коментар


                          От доста време чета темата и все се въздържам от коментар.Ма малко в повече ми дойдоха защитниците на полицаите.Хайде да направят коментар на моето положение:Работя всеки ден по 12часа принципно,но ако се налага,докато се свърши работата,без събота и неделя.Обаче 24 часа съм на разположение,365 дни в годината.Телефона звъни и събота и неделя и нощем.В България и чужбина.А и през отпуската,каквато нормативно нямам(уредено чрез Кодекса на труда или договор),защото ако искам отпуск,трябва да си намеря заместник.Като отпуската е за моя сметка,т.е. не е платена.Не получавам фиксирана заплата,респективно и класове.Нямам порцион и пари за служебни дрехи(въпреки че трябва да съм униформен).Не ми се полага карта за градския транспорт(нищо,че в задълженията ми влизат и посещения по адреси),нито ми плащат поне част от бензина за колата,която е лична,но я ползвам,за да си свърша по-бързо работата.Плащам си осигуровките и данъците,както и заплата и осигуровки на персонала всеки божи месец,а не ми ги плаща държавата.Няма топло,няма студено,дъжд,сняг-има ли нужда,излиза се на вън и се свършва работата.Нямам преференции в някоя база за почивка на море или планина,нито пък специална болница или санаториум,които да ме обслужват.Да допълня:за кабинета в който работя плащам наем+консумативи и режиини.Компютри,принтери,шкафове,кантонерки-всичко е закупено лично.Както и хартия,химикалки,папки и всякаква канцеларска потребност.Плюс всички инструменти и консумативи с които работя.Като пример-само единия уред с който работя е 3,800лв.Айде,до тук,че ако го прочета един,два пъти и току виж съм почнал да рева.
                          1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                          Коментар


                            Я кажи какво работиш, че ми е интересно.Ако си на трудов договор няма договори, няма чудо, което да ти забранява платения годишен отпуск.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              BO написа:
                              Я кажи какво работиш, че ми е интересно.Ако си на трудов договор няма договори, няма чудо, което да ти забранява платения годишен отпуск.
                              За да е още по-интересно-учил съм 6+6години,а и сега често ми се налага да уча.И работиш с хора,ежедневно и ежечасно.
                              1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                              Коментар


                                pavyan написа:
                                BO написа:
                                Я кажи какво работиш, че ми е интересно.Ако си на трудов договор няма договори, няма чудо, което да ти забранява платения годишен отпуск.
                                За да е още по-интересно-учил съм 6+6години,а и сега често ми се налага да уча.И работиш с хора,ежедневно и ежечасно.
                                Доктор

                                Коментар

                                Working...
                                X