Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Полицейски протести

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Immortal написа:
    Тъжната истина е, че има много фалшиви инвалидни пенсии. Те източват НОИ. Някой знае ли при така действащото законодателство, как се доказва фалшива пенсия/инвалидна/? Доказва се с експертиза, направена от лекарите от ТЕЛК, ЦЕЛК и т.н.
    Не всичко което има две бузи ......... е лице.

    Коментар


      Това с инвалидните пенсии е вярно, но е друга тема.Ники, относно по-горното ти мнение - сигурен съм, че е така, както казваш, още повече, че се познаваме и знам, че си сериозен мъж.Ако си прочел някъде по-горе едно мое мнение - аз съм ЗА привилегиите на всички служители на МВР, работещи на терен.Както и за диференциране на всички останали - дал съм примерно разделение по категории на труда.Нали си съгласен с мен, че твоят труд не е същия като хората, извършващи регистрация на автомобили?Или с тези, издаващи документи за самоличност?Или с онези, работещи като охрана на КПП-то на някое ведомство?За това става дума, и мисля, че още в първото ми мнение по темата бях ясен.Персонално аз бях много раздразнен от блокирането на пътища и кръстовища. Доста необмислена постъпка от протестиращите, и надявам се да не остане ненаказана.

      Коментар


        sasho_n2 написа:
        Повярвай ми, в оргомна грешка си....Повече от 10 години работя само с корпоративни клиенти, имам наблюдение над пазара като цяло. Такова чудо, като в МВР няма.
        Напротив, има. Докато съм живял в България, имах 25 дни отпуск, всички имаха допълнително здравно осигуряване което правеше здравеопазването абсолютно фрий и нещо от сорта за 100 лв на година включваш който искаш член на семейството си, безплатен зъболекар, почивни станции на морето и 2 в планината на символични цени, ресторант на символични цени, а при пенсиониране даваха 10 заплати, които аз не съм взел много естествено, но пък има 15 плащания в годината - т.е има и 15-та заплата, дори и сега, както и преференциални лихви по кредити, без никакви банкови такси за каквото и да е, безплатно блекбери и лаптоп. Нивото на заплащане - културно, не супер лукс.Това се случва в една от големите банки в България. Така че, не знам какво разбираш под "корпоративни" клиенти, но явно не са кой знае какво, тъй като пак ти казвам - всяка по-сериозна фирма е в състояние и осигурява подобни, та и по-големи придобивки на служителите си.

        Коментар


          Ахам, има такива. Всъщност, всички фирми, които са част от големи западни корпорации трябва да са така. Жената където работеше, при пенсиониране даваха 20 заплати за хора с над 20 год. стаж във фирмата, а и техните заплати не бяха по 1000 лв.
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            Точно това имам предвид, колега. Сега - ако някой очаква, че полицейският труд трябва да се прирвани, като придобивки и плащане с този на нисък разряд служител в някаква - каквато и да е фирма е в ОГРОМНА грешка, тъй като полицейският труд е специфичен и НЕ Е нискоквалифициран - напротив. Така че е абсолютно резонно, те да си искат придобивките и да искат по-добри условия на труд. Въпроса е каква администрация има в МВР и до колко ефективна е тя. Защото, ако е така както се говори - повече от 60% административен персонал, който има същите придобивки, като и полицая - това вече е отвратително. И ако не заметат проблема бързо бързо, обществото трябва да изисква тази информация и да се обсъжда на висок глас, какви точно назначения си правят по всички министерства - не само в МВР. Но дълга тема е...

            Коментар


              Когато частна фирма дава нещо на служителите си - то тя си е направила сметката, след като тези служители са заработили предостатъчно и са изкарали тези пари многократно! В МВР и прочие работата е съвсем друга! Трябва ли да Ви обяснявам, че там привилегиите /изкарани от данъкоплатците/ са дадени по силата на Закон,гласуван от едни други хрантутници /хранени пак от данъкоплатеца/. И какво става !? Едни хрантутници дават на други, нещо, което е изкарано от ГольО и ГолИца, които хранят всичките хрантутници. И всичко това остатък от комунизъма. Честит 10-ти ноември "Гаспада афицерьи"...И да - привилегии са, защото ака бяха права - то щяха да са за всички държавни служители, а не само за въоръжените такива.Ако обществото беше удовлетворено от работата на Полицията - никой нямаше да има нищо против.Но пари трябва да се дават за свършена работа и за резултати.
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                Да искарат няколко смени с полицейски патрули с пълни екстри (в отрицателния смисъл), и после пак да драснат няколко реда в темата. И аз работя навън и знам какво е да се пука камъка от жега и студ, така че не завиждайте на редовите полицаи. А по времето на социализма всяко предприятие имаще почивна станция. А къде са сега Българската икономика и почивните и бази? Кире, вземи привилегиите на съдии , прокурори и разни други безделници...
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  dobrujanetza написа:
                  Кире, вземи привилегиите на съдии , прокурори и разни други безделници...
                  Не привилегиите, зелките им са за взимане...
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    knososs написа:
                    sasho_n2 написа:
                    Повярвай ми, в оргомна грешка си....Повече от 10 години работя само с корпоративни клиенти, имам наблюдение над пазара като цяло. Такова чудо, като в МВР няма.
                    Напротив, има. Докато съм живял в България, имах 25 дни отпуск, всички имаха допълнително здравно осигуряване което правеше здравеопазването абсолютно фрий и нещо от сорта за 100 лв на година включваш който искаш член на семейството си, безплатен зъболекар, почивни станции на морето и 2 в планината на символични цени, ресторант на символични цени, а при пенсиониране даваха 10 заплати, които аз не съм взел много естествено, но пък има 15 плащания в годината - т.е има и 15-та заплата, дори и сега, както и преференциални лихви по кредити, без никакви банкови такси за каквото и да е, безплатно блекбери и лаптоп. Нивото на заплащане - културно, не супер лукс.Това се случва в една от големите банки в България. Така че, не знам какво разбираш под "корпоративни" клиенти, но явно не са кой знае какво, тъй като пак ти казвам - всяка по-сериозна фирма е в състояние и осигурява подобни, та и по-големи придобивки на служителите си.
                    Да, за конкретната банка съм съгласен, че е така, но това е една банка на пазара (от общо мисля, към 28 бр.). В останалите, освен картите за здравно осигуряване друго няма. Но каква е логиката да плащаш здравни осигуровки, които не ползваш така или иначе и в същото време отделно допълнително здравно към някой фонд - това е друга тема . Дори в тази въпросна банка поорязаха 14-та и 15-та заплата вече и не ги взимат, но пък имат 13-та заплата гарантирана. И тук говорим за банковият сектор - в останалите сектори на икономиката ( изключение прави фармацията), въобще не е така. Да, вземат се бонуси, но те са за свършена работа. А в МВР, както и по-горе писах каква е оценката за свършената работа? Каква част от обществото вярва на полицията? Каква част от обществото вярва на КАТ? А все пак всички тези привилегии не са за сметка на някоя голяма световна корпорация, а са за сметка на най-бедното население в целият ЕС, или по-конкретно на най-бедните данъкоплтци в ЕС (защото следва се изключват хората, които така или иначе не плащат данъци).

                    Коментар


                      Immortal написа:
                      Това с инвалидните пенсии е вярно, но е друга тема.Ники, относно по-горното ти мнение - сигурен съм, че е така, както казваш, още повече, че се познаваме и знам, че си сериозен мъж.Ако си прочел някъде по-горе едно мое мнение - аз съм ЗА привилегиите на всички служители на МВР, работещи на терен.Както и за диференциране на всички останали - дал съм примерно разделение по категории на труда.Нали си съгласен с мен, че твоят труд не е същия като хората, извършващи регистрация на автомобили?Или с тези, издаващи документи за самоличност?Или с онези, работещи като охрана на КПП-то на някое ведомство?За това става дума, и мисля, че още в първото ми мнение по темата бях ясен.Персонално аз бях много раздразнен от блокирането на пътища и кръстовища. Доста необмислена постъпка от протестиращите, и надявам се да не остане ненаказана.
                      Дидо, реформата е закъсняла, реформа се прави за да заработи една структура. С предложението да ни вземат едни пари, как ще заработим по добре. Прословутите 20 заплати са много дисциплиниращи, всеки направил десетина години служба се стреми да не сбърка нещо, защото има какво да губи. Ако няма какво да губиш?
                      Не всичко което има две бузи ......... е лице.

                      Коментар


                        Мисля че Грузинския пример е належащ за прилагане-ефекта е доказан.Няма какво да откриваме топлата вода.
                        Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                        Коментар


                          кроко61 написа:
                          Мисля че Грузинския пример е належащ за прилагане-ефекта е доказан.Няма какво да откриваме топлата вода.
                          А къде е човека, направил тая реформа?
                          Не всичко което има две бузи ......... е лице.

                          Коментар


                            Избегал
                            Не всичко което има две бузи ......... е лице.

                            Коментар


                              Тия фуражки трябва да са на заплата + бонус определен от свършената през месеца работа - не си свършил нищо през месеца, седиш си на 400-500 лева. Няма предприятие, в което при 2% изпълнение на плана (визирам разкритите престъпления) да държиш тези служители. Това е абсурдно. В момента тази полиция по-скоро пречи на обществото, отколкото да помага. И те са едно от лицата на престъпността в момента.
                              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                              Коментар


                                tambuhtaneca написа:
                                И те са едно от лицата на престъпността в момента.
                                Те са лицето на цялата престъпност. Няма такава, която да не им се отчита, освен ако не е изцяло контролирана от полицията - проституция, трафик, корупция по всички етажи, продажба и разпространение на наркотици, кражби на дребно и едро. Явно са дотолкова силни, че и правителството не може да им се противопостави за повече от 2 дни.
                                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                                Коментар

                                Working...
                                X