Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Immortal написа: Преглед на мнението
    Каква трябва да е според теб заплатата на един митничар, за да се бори успешно с контрабанда за милиони?

    За справка - в САЩ един хамбургер струва 10 долара (18 лв), а не като тук - 3-4 лв.
    Изобщо - всякакви сравнения със заплатите в западния свят не ги приемам, защото съм обикалял доста и знам какви са цените тук и там.
    В Англия за ремонт на спукана гума (евентуално с фитил - не бяха видяли гумата) ми обявиха начална цена от 30 паунда (70 и кусур лева).
    Еднодневната карта за метрото в Лондон е 12.20 паунда (около 30 лв).
    Наемът на една малка боксониерка там е 1000 паунда, така че с "голямата" заплата от 1600 паунда няма как да живееш по-добре, отколкото в България.
    И най-голямата ми болка - няма бира под 4 паунда (10 лв) по кръчмите, мамка му!!!
    А в малко градче във Франция ме одрусаха в една квартална кръчма за 2 наливни бири и едно портокалово сокче 17 евро.
    Айде да не гледаме само заплатите им, щото да не се окаже, че у нас с една средна заплата се живее по-добре.

    А и ако тук можеш да минеш с 20-30 лв на катаджията, там си отнасяш една 400 еврова глоба за "добро утро" - за същото нарушение. Пък ако само им намекнеш да им дадеш нещо, може да отнесеш и 1 година на държавна издръжка, ама без секс (или със, ама ти ще си жената )
    1 Мой приятел и комшия разкарваше пици в щатите сега е управител... Най голямата пица и най скъпата там беше при него 12 $ Сандвичи тип суб лай 6/7 $ макс и зависи от къде го вземеш 12 инча.
    И храната в щатите (литъл рок) храната е като тука ама в долари... Свиско 5/6 $ и така.
    За справка като дойде тука и видя субиеските в карфур преди години 28 лв каза че при тях лягало 24 а къде е същ къде е Полша.. И съм сигурен че там е по хубаво..
    Още една справка там порция дробчета в масло струва 2.50 $ и е 500 г. ама са направени пръстите да си оближеш.. Тука са 4/5 лв и са 250 и са като баластра на вкус..
    2 наемат на къщата му беше 300 $ деляха го по 150.. Сега са в по голяма къща с жена си за 600 $. Колегата новия от вчера в Англия е бил 2 г в месарски цех наемат за къщата бил 600 паунда двамата с жена му са давали по 300 и са вземали по 1600...
    3 не пия не пуша ....
    4 Ти ако искаш да живееш пред Бъкингамският дворец няма да стане!
    Последна редакция от ; 06.03.2017, 20:50.

    Коментар


      Не ми отговори на първия въпрос. За митничаря.

      А иначе - цените в магазините са едно, но разходите за живот са съвсем друго нещо.
      Те иначе всички "там" щяха да са милионери

      Коментар


        Immortal написа: Преглед на мнението
        Не ми отговори на първия въпрос. За митничаря.

        А иначе - цените в магазините са едно, но разходите за живот са съвсем друго нещо.
        Те иначе всички "там" щяха да са милионери
        2000 чисто

        Коментар


          Жена ми е учила в Саутхямотън и общежитието и е било 100паунда/ седмица. Така, че твоя нив колега или те е метнал с тези 600паунда/месец или е живял на час -два път от работата си. В Англия повечето хора там мишкуват за да се върнат в бг с някой лев. Там със заплатата от по обща работа ще живееш мн оо мизерно спрямо в бг с 400 лв.
          Рангеле ако не е тайна ти доволен ли си от твоята работа и запкащането и? Ако не какво мислиш, че трябва да е справееливото възнаграждение?
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            Жена ми е учила в Саутхямотън и общежитието и е било 100паунда/ седмица. Така, че твоя нив колега или те е метнал с тези 600паунда/месец или е живял на час -два път от работата си. В Англия повечето хора там мишкуват за да се върнат в бг с някой лев. Там със заплатата от по обща работа ще живееш мн оо мизерно спрямо в бг с 400 лв.
            Рангеле ако не е тайна ти доволен ли си от твоята работа и запкащането и? Ако не какво мислиш, че трябва да е справееливото възнаграждение?
            4 по 100 колко прави не правили 400 за месец ???
            И той е бил в някаква провинция.. Жилището е от завода за мръвки...
            Другата ми позната тя взема по 6 000 паунда ама е в банка шев... И е в лондон и има джип и камато и м 6

            Коментар


              Добре де, аз се чудя ме исйаш или не можеш да мислиш? Нали ъва ъи казвам 400паунда за ОБЩЕЖиТИЕ. Щом 400 е общежитие, то нотмално жилище е в пъти повече, освен ако не живееш в къща с 10-20съквартиранта. И това ъи го казвам във функция, че ти ми даеаш за пример 600паунда за къща. И аз искам да ти обясня, че такъв филм няма. А сега се оказа, че било къща до завод за меса. Ами ще те разочаривам, ама за до завода ще да е някой фургон или подобие на къща. Демек хората са живеели в скотски условия. Точно това искахме да ти кажем, че там нещата не са цвете какъо се опитваш да го изкараш. Разходите там са в пъти по-големи.
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                Добре де, аз се чудя ме исйаш или не можеш да мислиш? Нали ъва ъи казвам 400паунда за ОБЩЕЖиТИЕ. Щом 400 е общежитие, то нотмално жилище е в пъти повече, освен ако не живееш в къща с 10-20съквартиранта. И това ъи го казвам във функция, че ти ми даеаш за пример 600паунда за къща. И аз искам да ти обясня, че такъв филм няма. А сега се оказа, че било къща до завод за меса. Ами ще те разочаривам, ама за до завода ще да е някой фургон или подобие на къща. Демек хората са живеели в скотски условия. Точно това искахме да ти кажем, че там нещата не са цвете какъо се опитваш да го изкараш. Разходите там са в пъти по-големи.
                Не е фургон а кооперация жилищна като наще от соца тука със всичко печка бойлер климатици.. Имаш право на избор 2 или 4 да ти е.
                Племенника беше на бригада за аспержи и бяха е едно като хамбар с една голяма столова и горе апартаменти направени като в хотел с всичко нужно. и наемат им беше символичен 50 на седмица.. И имаше храна там им даваха в цената....Вадеше по 2200/2500 паунда на месец с полски труд... За 8 месеца се върна с 10 000 лв спестени! Полски труд дето всеки го може. В завода е по добре по спокойно и си на 8 часа... И се почва работа без даже да ти скат никакви дипломи.... Тука при нас даже иска и висше за охрана....
                Кво можеш да заварявам изпробват те ставаш и заминаваш
                Кво можеш да карам.. ето ти тоя бус гарирай го там добре утре си на проба с стока ако не ставаш ще поливаш градината- да не те гонят дават ти друга опция...
                Кво можеш ел техник съм проба ако ставаш те вземат на друга заплата... Може и отиваш на полето или на автомифка караш там и търсиш нещо друго..
                Мой приятел там е бил сервитьор вадил е добре... А сега кара коли на преглед из градчетата за 50 паунда на ден, че му е по айляк и жена му работи барманка и си плащат наема без проблем.
                Тука едни питания като почнат... Кой те прати ? Кой ти каза за тази фирма? Защо искаш да си част от нашета фирма ? Защо напусна старата си работа ? Тест за сръчност. тест за интелигентност... Защо точно нас избра от толкова избор... ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ъъъъъъъ за прост работник това...
                Като не знаеш език на полето или в завода като знаеш другаде... Ти какво искаш да си закараш двора с къщата там и да си паркираш фиата отпред и да се печеш на слънце ли ???
                Който е отишъл там се е върнал с пари...
                Ама тука ако вземаш над 1000 лв къв го дървиш в англия????
                Последна редакция от ; 06.03.2017, 23:48.

                Коментар


                  И аз да си кажа, ей така, за кеф, че ме мъчи вече два дни, пък реших накрая да го споделя.
                  Български абсурд е точно това, което наблюдавам. Комплекси, изключително грешна самооценка и да не може да се изкажеш на родния си език така, че да бъдеш разбран, без да караш четящите участници в една дискусия да ти разшифроват мисълта, защото не могат да се изразят на пръв поглед прости изречения в тъй сложните букви от азбуката.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    И аз да си кажа, ей така, за кеф, че ме мъчи вече два дни, пък реших накрая да го споделя.
                    Български абсурд е точно това, което наблюдавам. Комплекси, изключително грешна самооценка и да не може да се изкажеш на родния си език така, че да бъдеш разбран, без да караш четящите участници в една дискусия да ти разшифроват мисълта, защото не могат да се изразят на пръв поглед прости изречения в тъй сложните букви от азбуката.
                    1 Кой не могат ??? 3/4 дежурни философи (дървени) на форума ли професор Вучков??? Темите висят с по 2/3/4 мнение и това е... И те я са верни я не ( ако са от ivel или specialsita може )Другото е стреляне на посоки и набиване на теория.... Инак ъъъ как да ги наречем плескачи на теми много... Влезнал не прочел какво съм писал си мисли, че ще боядисвам пембен цвят сивата си кола... Длъжен да се обади .. Много ясно, че ще търся най близкия до моя и много ясно ще, че го пробвам първо за тест... Ама на..



                    2 Ти 2 седмици една кенеф не може да се пребориш.. Чак тема отвори (вместо да идеш до един магазин за такива неща и да питаш ). Пък и друго искаш да вденеш
                    Последна редакция от ; 07.03.2017, 01:33.

                    Коментар


                      rangel88 Ти сериозно ли? В коя държава си бил лично и си живял, че да даваш мнение? Мнение "Една жена казала" не се брои, щото всеки послъгва малко, най-често да се изфука как всички останали са се минали да не живеят в чужбина.

                      А градивната критика на БО може да я приемеш, писането ти е потресаващо, не е необходимо да обиждаш хората - аз ако реша да си боядисвам колата на зелени точки - що пък да не попитам, ти като не искаш - не питай!
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        rangel88 Ти сериозно ли? В коя държава си бил лично и си живял, че да даваш мнение? Мнение "Една жена казала" не се брои, щото всеки послъгва малко, най-често да се изфука как всички останали са се минали да не живеят в чужбина.

                        А градивната критика на БО може да я приемеш, писането ти е потресаващо, не е необходимо да обиждаш хората - аз ако реша да си боядисвам колата на зелени точки - що пък да не попитам, ти като не искаш - не питай!
                        Както казвам не четете само пляскане ви така за спорта...
                        Познатия ми е познат от 20 г той живее във втори апартамент аз в първи...
                        Заедно се работили заедно сме крали е*ли яли и пили...
                        Тоест вероятно ти да лъжеш или бо е 1000000000 % по вероятно..
                        А колко манията да се правите на даскали започнете с инж. Ивей дето ми пречили главните букви и точките ...
                        Или за него може?
                        Това подчертава твърдението че се правите (3/4) зорлен на мотики...
                        Отделно не трябва дами се правиш на модератор/даскал спорете правилника....
                        Вие сте мълчали едно време на манифестация ама не и аз.
                        И бо си има дете, на него да дава напътствия.

                        И за боята пак не си разбрала ама няма да ти пиша че ми писна и ще ми превърти съединителя...

                        Коментар


                          Рангеле, рангеле...толкова си далеч от реалния живот, че направо не е истина. Това, че си тотален неграмотик е самата истина и няма защо да се сърдиш на нас, а се сърди на себе си. Освен, че правиш всякакъв вид грешки, ти не можеш да структорираш изречение за да ти раберем мислите. Но до тук на тази тема. Това са си твои проблеми, аз не съм ти никой да ти чета морал. Много ти харесвам идеите, понеже те потвърждават мнението ми за част от населението на страната ни. Само да уточним някой неща. В Англия да отидеш и да те "тестват" дали можеш да работиш важи само ако береш или пакетираш нещо. За заварчил, ел. техник, шофьор ( или както ти му казваш шофйор) си много далеч от истината и нещата не стоят така, но не мисля да ти обяснявам защо. Да отидеш да бачкаш обща работа в чужбина не случайно се прави за 1-2 години. Първо, че на никой не му се бачка такова нещо цял живот. Второ там живееш като мишле и не смееш да излезеш навън щот паричките летят. Трето, парите които там се изкарват, да ги харчиш там ще излетят бързо, но ако се върнеш с тях в Бг може да направиш нещо с тях. То ако беше толкова хубаво, никой нямаше да се връща. Отделно, че голяма част от хората, които ходят навън да работят, като се върнат и събраните 10к лв ги вкарват едно БМВ или ги харчат една година ( и обясняват как в Англията са голямата работа) и след това пак заминават. И един ден ще кажат, че държавата ги цакала и имали малки пенсии. Забелязвам, че мн често споменаваш и ти е трън в очите заплата от 1000+ лв в Бг. Защо не си намериш такава? Ако кажеш, че в Плд няма никъде, ела и си намери в София. Нали в столицата на гадните шопи и м дават добри пари. Ела и ти да взимаш над 1000лв. Или отиди и ти в чужбина, нали там е много хубаво. Млад, кадърен човек си. Разбираш от дизели, можеш да караш коли, бусове, камиони, ел. техник си, можеш да заваряваш - къде е проблема да не те вземат на работа?
                          ФИАТ- Пътят е само формалност
                          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                          -----------------------------------------------------
                          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                          Коментар


                            Ми какво да четем, като то не ти се разбира. Това абсолютно сериозно, не знам защо се обиждаш. Все пак не разбрах - като е толкова хубаво, що си се върнал?
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              Ей глей ти, една вечер да не влезеш във форума и Рангел е написал книга от словоизлеяния .
                              Рангеле, вземи напиши една книжка, па може и да изкараш някой лев, даже имам по - добра идея, вземи да станеш един политик, много по - доходоносно е. Имаш всички качества да успееш, имаш акъл и идеи почти колкото един успял БГ политик (това последното е комплимент).

                              Сега по темата, ей това ни е най - голямия проблем на българите, не си гледаме в собствената паница, завист до откат и винаги има някой друг който ние е виновен и това е особено вярно ако е този другия е леко по успял от нас. И извънземни да управляват България, докато българите и най - вече тези като Рангелчо (нищо лично) не разберат, че няма кой да ги оправи ако не си седнат на задника да бачкат и т.н., за съжаления нищо добро не чака държавата...

                              Коментар


                                Гришата, кришата, свободата, свободията, демокрацията, соросоидите, комунистите, либералите, руснаците, турците.....виновен винаги ще има. И месия да ни оправи също
                                207 тиква автомат
                                новокромаджия 2.4 печка

                                Коментар

                                Working...
                                X