Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за българските абсурди.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да не започвам пак темата за българския манталитет, ама при толкова оФчи народ, какво очакваш? И преди съм го писал и пак ще го кажа-българите сме рядко тъп народ, на който винаги някой му е крив и чака някой да го оправи.Мога да си представя, колко народ е видял екшъна и е подминал с мисълта, че не го касае. Ми, като не го касае, да не мрънка!Във Враца беше същото, двама тулупи бият едно момче и 50 човека снимат с телефоните си. Еб@ти народа.
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

    Коментар


      Мисля, че тук във форума писах, как преди години в данъчното се скарах със служителка, която правеше на маймуниопашка от 20-30 човека пред гишето си. Аз бях един от всички недоволни, но единствен си "позволих" да я насмета. Знаете ли, какво чувахзад гърба си ??? - Тишина и то тогава, когато ми трябваше подкрепа за да я навеем, а на думите ми: " Знаеш ли, че аз и тези хора ти плащамезаплатата" отговорът и беше: "Опазил ме Господ точно ти да ми плащаш заплатата". В този момент се обърнах към рая-та ( да рая си бяха ) с думите" Чухте ли я " и с надеждата, че този път ще се "развълнуват" те изглеждаха, като забити моркови в калта. Накрая докато си преправях път през ТЪЛПАТА бях дамгосан от служителка на информацията, като изнервен и несдържан...а раята ме гледаше, като "глупав и дръзнал, който пак ще трябва да се разкарва до данъчното"Кво да говоря ? И там бяхме все хора разигравани и чакащи на опашка за да регистрират материалности поради, които ще ПЛАЩАТ данъци.ПС: После отнесох въпроса до кмета. Получих отговор и уверение, че въпросната служителка ( тогава само я описах + деня и часа) е била санкционирана. Дали е било така - не знам, но разбрах, че който не търси, само той не намира удовлетворение или възмездие.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        Kay_ написа:
        И понеже съм в активна репродуктивна възраст, след такива случки, винаги се питам "Има ли смисъл, да правя поколение, което да живее така?"Съжалявам за противния монолог, но много често такива случки ми действат демотивиращо.
        Само, че тея без грам мозък в главата правят деца без да се замислят и по - лошо възпитават ги да не си ползват мозъка... Така че прави поколение поне да има някакво равновесие.

        Коментар


          Kay_ написа:
          Постоянно се питам какво е това нещо, което може да заздрави , на първо място човеците като единици, обществото и накрая тази така споменавана държава. Е, аз отговор за себе си - нямам.
          Винаги съм смятал американското правораздаване за прекалено строго.Присъди от 40-50 години са ми се стрували безумно ненужни.Всъщност - това е решението.Щом за превишена скорост наказанието може да е 3 години затвор - то за подобна "хулиганска" проява би трябвало да започва от 10 нагоре и да стига до най-малко 20. За предумишлено убийство - 200 години (не се шегувам). Все повече се убеждавам, че Америка е намерила решението на всеки проблем. Не идеалното решение, но най-доброто възможно.Честно ви казвам, ако съм в положение да раздавам присъди - тия четиримата без капка угризение бих ги застрелял. Собственоръчно.Обществото няма нужда от подобни човекоподобни индивиди.Другото, което се сещам за възможен отговор - класово разделение и апартейд. Две държави в една. Цивилизацията - с права. Отрепките като тези - безправни биологични единици. От едната в другата класа да се преминава след тест за интелигентност, образование и уважение към правата на останалите.

          Коментар


            ntodorov написа:
            Жалко за децата ни, много жалко...Тук всичко девалвира. Изродът може да те набие, може да тепребие, може и да те убие - зависи от кефа му. Прокуратурата ще се самосезира, а "заинтересованите" ще потъркват ръчички, четози случай се е разчул. Случай, който да служи за назидание на "раята" за да бъде по-смирена и сдържана следващия път, когато черни джиповеи секат пътя. Пфууу.
            Случи ми се и на мен миналата година подобна случка в Силистра.На една уличка ще се включвам към главна,аз съм си в моята част на платното но видимоста бе малка.И едни чичовци със вектра с ремърке и стълба в ремъркето направо отгоре ми идват решили да секат завоя.Наложи се да спрат рязко понеже щяха да ме блъснат,виждайки че са със ремърке и трудно ще дадат назад,аз дадох за да минат.И селяните прости започват да ме псуват,при което като се изравнихме му викам Що ме псуваш бе мишок,и те спряха,гледам ги в огледалото едри селяни.Единия остана до колата другия вървеше към мен,без проблем щяха да ме напляскат,78 кг съм а те бяха бая големички.Бръкнах под седалката там имам един пистолет със стоп патрони,сложих го във скутаТоз дойде до колата и му викам" кво сега ще се бием ли.а той.Що не внимаваш бе Казвам му,ти ми идваш отгоре,при което виждам че си със ремърке и давам назад,а ти ме псуваш.И така се разминах без шамари,също така имам,бухалка,бокс,и два ножа.за всеки случай.
            Е46 330d 2++

            Коментар


              Казвам му,ти ми идваш отгоре,при което виждам че си със ремърке и давам назад,а ти ме псуваш.И така се разминах без шамари,също така имам,бухалка,бокс,и два ножа.за всеки случай. [/quote]Според мен въобще не би трябвало да ти трябват тези оръжия ако живееш във една нормална държава със Сурови закони за този вид престъпления .Защото ти ставаш едва ли не като тях . Аз съм за електрошок или спрейче и по възможност звъниш на родната полиция която нищо не прави. И пак стигаме до въпроса ,че родната полиция не пази нас а престъпниците . Трябва да измислят закони точно като тези които цитира Immortal във Америка как се съди и как се прилагат нещата . Не може да ми слагат 2000 - 3000 лв глоба за насрещно движение и затвор за алкохол ( не че защитавам тези които пият ) Но не мисля ,че е същото жестоко престъпление като това което са извършили тези " БАТКИ " . Ако присъдата за алкохол е 3години то за това нарушение нека започват присъдите от 10 годинки + ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН ТРУД във някоя кариера да мятат камъни и това да им се смята към присъдата .
              Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
              Ex.Bravo 1997 1.8 GT

              Коментар


                Kay_ написа:
                "Има ли смисъл, да правя поколение, което да живее така?"
                И аз все това се питам. Това, което съм измислил по въпроса е, ако мога да се уредя с чужденка и поколението в чужбина То и без това не съм атрактивен за българките, защото те търсят да се чифтосат с някой като въпросните "биячи" (кавички, защото четирима с палки срещу един не е бой, а опит за убийство) или ако имат късмет с шефа им.
                Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                Коментар


                  Добре де. Защо ние трябва да бягаме от мутрагените в държавата ни вместо ние тях да изгоним и унищожим.Нима доброто е по-слабо от злото ??? Във филмите не е така.
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    Kay_ написа:
                    http://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/prebiha-semejstvo-zaradi-skandal-na-pytia-6050561"Радвам се", че живея в тази мутренска държава
                    Тези са отрепки и не заслужават никакво внимание. Яд ме е, че не са попаднали на точния човек да ги остави още да лежат там.

                    Коментар


                      Яд ме е, че не са попаднали на точния човек да ги остави още да лежат там.
                      Пак не става. Ще се повтори тогава една история от Северозападна България.Проблемът ни е, че тук ВЕЧЕ си решаваме нещата само със сила. Побоя обаче не оправдава нито виновния, нито невинния.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        По твоята логика значи могат да те засичат.... и нямаш право да се обаждаш. Някой ще ме принуди да спря и ще почне да ме налага и няма да се защитя, как ли пък не.Няма друг начин за разрешаване, звънял съм на 112 казвал съм номер... и да не мислиш, че някой е направил нещо. Не му ли строшиш главата ще продължава да засича.

                        Коментар


                          dasteri777, добре, че си носил инструменти с теб и са се разминали нещата.ntodorov, нали поговорката гласеше "По-умния отстъпва". То по тази причина хората спряха да ходят на мачове. Трябват сурови санкции както каза Дидо и най-важното е, те д асе прилагат ефективно, а не сега това да ми го минат за дребно хулиганство.С животински прояви как да се бориш? Напоследък забелязввам, че когато споря с някой неадекватен - направо си мълча, понеже не виждам защо трябва да си губя времето.Станахме държава в която с ана почит: Божиновци, Николети, Андреи, Пулевци, Перукани т.н. Живот и здраве..терминал 1/2 е решението.
                          ФИАТ- Пътят е само формалност
                          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                          -----------------------------------------------------
                          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                          Коментар


                            chaveto написа:
                            По твоята логика значи могат да те засичат.... и нямаш право да се обаждаш. Някой ще ме принуди да спря и ще почне да ме налага и няма да се защитя, как ли пък не.Няма друг начин за разрешаване, звънял съм на 112 казвал съм номер... и да не мислиш, че някой е направил нещо. Не му ли строшиш главата ще продължава да засича.
                            Ами да влизаме в танковете тогава. Проблемът тук е в липсата на адекватни санкции и наказания. Това е. Дали ти ще натрошиш глава илите твоята - все тая. Керванът ще си върви. Силния винаги ще набие слабия, което автоматично не означава, чеСАМО виновния ще отнася боя де. Напукай му една солидна глоба на простака, вземи му колата, остави го в дранголникасред разгонени катили и дали ще хване волана после със старата презумпция и дали ще му е мека седалката под оножданото дупе ?
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              Аз съм на път да се сдобия със едно АК74 за има няма 700 пари.От година драпам за таквоз чудо,смазвам го завивам го и го заравям в градината.Ако му дойде времето ще го изровя.
                              Е46 330d 2++

                              Коментар


                                Ето ви един български абусрд:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=118286

                                Коментар

                                Working...
                                X