Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предимство при разминаване в тясна уличка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предимство при разминаване в тясна уличка

    snake написа:
    Защото ако не става дума за този вариант, а за тясна улица, която е задръстена със спрели коли в едната лента, предимството е за този, който пръв е влязъл, независимо, че може да не е в "своята" лента.
    Без да влизам в излишна полемика, не е така.Имам писан акт, тъй като дясната лента е от край до край заета от паркирани коли, аз съм в лявата, и на края на улицата, от пресечка със СТОП без да спре и без да се огледа изкочи микробус и ме блъсна челно. В последствие излязох аз виновен, че съм бил в неговата лента за движение. Щом си в чуждата лента, си без предимство! Даваш назад, ако трябва (точно така ми каза полицая).

    #2
    Immortal написа:
    snake написа:
    Защото ако не става дума за този вариант, а за тясна улица, която е задръстена със спрели коли в едната лента, предимството е за този, който пръв е влязъл, независимо, че може да не е в "своята" лента.
    Без да влизам в излишна полемика, не е така.Имам писан акт, тъй като дясната лента е от край до край заета от паркирани коли, аз съм в лявата, и на края на улицата, от пресечка със СТОП без да спре и без да се огледа изкочи микробус и ме блъсна челно. В последствие излязох аз виновен, че съм бил в неговата лента за движение. Щом си в чуждата лента, си без предимство! Даваш назад, ако трябва (точно така ми каза полицая).
    +1, спира и изчаква този на когото препятствието (паркирана кола или каквото е там) е в неговата лента.

    Коментар


      #3
      Immortal написа:
      snake написа:
      Защото ако не става дума за този вариант, а за тясна улица, която е задръстена със спрели коли в едната лента, предимството е за този, който пръв е влязъл, независимо, че може да не е в "своята" лента.
      Без да влизам в излишна полемика, не е така...
      Бях сигурен, че ще стане спор по това, което написах . Синът ми взе книжка преди няма и половин година и смятам, че знанията му са доста по-пресни, а информацията му по-актуална. Така ги учат в момента. Водехме много сериозни спорове с него, защото и аз бях на противоположното мнение. Дори ми каза, че са го предупредили, че ще го скъсат, ако влезе в улица, в която може да се движи само една кола, ако срещу него в улицата вече се движи друга кола - независимо кой е в правилната лента.
      todorakiggg написа:
      спира и изчаква този на когото препятствието (паркирана кола или каквото е там) е в неговата лента.
      Само че говорим за вариант, при който улицата има само една свободна лента, а цялата друга лента е заета от спрели коли. По твоята логика, ако една кола е влязла в "чуждата лента" и е вече на финала на улицата, трябва да се върне на заден до началото й, ако отсреща тръгне да влиза някой друг.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        snake написа:
        ...... ако срещу него в улицата вече се движи друга кола - независимо кой е в правилната лента.
        Е тук е разковничето. Естествено, че щом има движеща се кола трябва да изчака. Другият не е в нарушение, защото когато е влязал не е имало кола отсреща. Няма как да влезеш и ти - какво, ще се прескачате ли?

        Коментар


          #5
          Същото казвам и аз . Че с предимство е този, който е влязъл пръв.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            snake написа:
            Същото казвам и аз . Че с предимство е този, който е влязъл пръв.
            Спрямо коя точка от закона?
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Не съм го търсил в ЗДП или Правилника. Не ми и трябва - аз винаги давам предимство в такива ситуации. Ще потърся да видя дали такава ситуация е описана в ЗДП или Правилника, но не ми се вярва. Там се говори за заобикаляне на спряло превозно средство. Само че когато цяла лента на тясна квартална уличка е заета от спрели (най-вероятно неправилно) превозни средства, за какво заобикаляне говорим?
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                BO написа:
                Спрямо коя точка от закона?
                Не знам точката, то са членове там де. :D Но когато платното е заето си длъжен да изчакаш.Когато водач е предприел дадена маневра, не можеш да предприемаш действия, които да му пречат.

                Коментар


                  #9
                  naskobg написа:
                  BO написа:
                  Спрямо коя точка от закона?
                  Не знам точката, то са членове там де. :D Но когато платното е заето си длъжен да изчакаш.Когато водач е предприел дадена маневра, не можеш да предприемаш действия, които да му пречат.
                  Освен членове има и точки, но да не издребняваме толкова.Аз се движа в моята пътна лента. Ти искаш да навлезеш в нея. Дори и да си навлязъл аз не съм длъжен да те чакам, за да минеш - по закон. Удряме се някъде в 1/4 от моята страна, защото ти вече си бил минал 3/4 от въпросната улица. На какво основание ще ми кажеш, че аз съм трябало да те чакам?Друга хипотетична ситуация. Аз тръгвам и навлизам на 50 сантиметра в моята лента. Изведнъж в далечината виждам някой да навлиза с 50км/ч и няма как да се разминем. Аз се панирам и спирам на място, защото не мога да преценя какво да правя. Ти минаваш цялата улица до мен и се млатиш, защото си психопат и не съм включил бързо на задна, за да избягам. Хайде докажи, че е трябвало да те пусна според "твоя" закон. Аз просто си казвам какво е станало.За това си има закони, в които нещата са описани.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    BO написа:
                    Аз се движа в моята пътна лента. Ти искаш да навлезеш в нея. Дори и да си навлязъл аз не съм длъжен да те чакам, за да минеш - по закон. Удряме се някъде в 1/4 от моята страна, защото ти вече си бил минал 3/4 от въпросната улица. На какво основание ще ми кажеш, че аз съм трябало да те чакам?
                    Не е трябвало. Къде казвам, че е?
                    BO написа:
                    Аз тръгвам и навлизам на 50 сантиметра в моята лента. .................. според "твоя" закон.
                    Отново повтарям, не е трябвало да ме чакаш, ти си бил вече в лентата.Спирам,защото щом стигнахме до "моя" закон тонът загрубява.Факт е, че в двата дадени от теб примера не казвам, че водача е трябвало да чака.Не знам къде не ме разбираш колега.Айде със здраве.

                    Коментар


                      #11
                      naskobg написа:
                      snake написа:
                      ...... ако срещу него в улицата вече се движи друга кола - независимо кой е в правилната лента.
                      Е тук е разковничето. Естествено, че щом има движеща се кола трябва да изчака. Другият не е в нарушение, защото когато е влязал не е имало кола отсреща. Няма как да влезеш и ти - какво, ще се прескачате ли?
                      Аз това го разчитам, че е обратно на това, което казваш последно.В момента в който в лентата се появи някой, ти си длъжен да го пуснеш. Ако ще и да си на 2 сантиметра от изхода и ако трябва да се върнеш 200 метра назад в последствие. Аз не съм длъжен (обърни внимание, че използваш думата "трябва") да те чакам, при положение, че ти си по средата и си движещата кола. Влязал си, преценил си, че може да минеш, ама накрая се оказва, че не може да минеш. Спираш и се връщаш назад, защото аз искам да си мина по моята си лента. Това по закон. Не обсъждам практиката и разбирането между водачите.А инструкторите трябва да учат новите шофьори на закон, а не на практика. За това ми е странно мнението на snake.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        BO написа:
                        Спираш и се връщаш назад, защото аз искам да си мина по моята си лента. Това по закон.
                        Е тук вече не съм съгласен. Това не е по закон - нито по моя, нито по твоя. :D

                        Коментар


                          #13
                          naskobg написа:
                          BO написа:
                          Спираш и се връщаш назад, защото аз искам да си мина по моята си лента. Това по закон.
                          Е тук вече не съм съгласен. Това не е по закон - нито по моя, нито по твоя. :D
                          В този случай се млатим и кой ще е виновен според теб?
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #14
                            BO написа:
                            В този случай се млатим и кой ще е виновен според теб?
                            Чак пък до бой ли?И виновен пред кого?

                            Коментар


                              #15
                              naskobg написа:
                              BO написа:
                              В този случай се млатим и кой ще е виновен според теб?
                              Чак пък до бой ли?И виновен пред кого?
                              Млатим = правим ПТП - челно със застъпване 1:1.Пред зелените човечета.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар

                              Working...
                              X