Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на съдомиялна

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Може и да го пише, точно това не съм го видял Все тая, разбрах го по трудния начин :D
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #47
      Как да разбера дали може да се ползва със течни препарати,какво представлява отделението за течния за таблетката,ако може със снимка,че да знам какво да гледам.Като чета от тези таблетки из форумите,доста хора са си изхабили стъкларията.
      Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05
      Fiat Bravo 2 1.9 jtd 150hp

      Коментар


        #48
        Бяхме решили с жената, че такова чудо няма да влезе у нас, ама и това като всяко казано нещо си става предпоследно Комшията взе съдомияла Беко и е много доволен, неговата е BEKO DSFN 6632, но тъй като никога не съм имал допир до такъв ел. уред нямам идея какво да гледам и какви екстри да има.Гледам в техното е пусната тази на примоция с почистващ препарат http://www.technopolis.bg/bg/Dishwas...26020/p/680620 , с някакъв инверторен мотор, това добре ли е или да бягам от тия технологии ??Другото, чета в тая тема, че таблетките драскали посудата, трябвало някакъв гел да се купува, тоест трябва да взема машина, която работи с гел или и аз назнам, дайте някакво предложение и утре да ходя да ги гледам, че съм като индианец пред компютър, бюджет към 550-600лв.п.п. място има доволно, че шунтирах пералнята в друго помещение
        punto HGT

        Коментар


          #49
          Купувам таблетки от кауфланд по 7-8 лв. 60 броя и вече година няма и помен от надраскани съдове, не се вътри за гелове, финиш-миниш и други скъпотии.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #50
            M5kov написа:
            Купувам таблетки от кауфланд по 7-8 лв. 60 броя и вече година няма и помен от надраскани съдове, не се вътри за гелове, финиш-миниш и други скъпотии.
            Това лесно, по трудното е каква машина да взема и коя е най добрата за бюджета, който съм предвидил.
            punto HGT

            Коментар


              #51
              didich написа:
              Бяхме решили с жената, че такова чудо няма да влезе у нас, ама и това като всяко казано нещо си става предпоследно
              Това е странно решение. Все едно да решите, че и пералня няма да влезе. или пък бойлер, а ще си топлите водата с бързовар и ще се поливате след това. :D За това като чуя някой, че има място за съдомиялна и не си е сложил, убеждавам го набързо, пък след това ме споменава с добро до края на живота ѝ. В този ред на мисли - ако имаш място за 60см, то вземи такава, а не 45см. А предвид устройството ѝ, след като съм разглобявал вече две такива машини, то все тая какво ще вземеш. То почти няма нищо в това чудо.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #52
                И аз мисля, че е все тая, аз ползвам само най "върлата" програма, всичко друго са търговски трикове. Вземай възможно най-голямата като обем,
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #53
                  M5kov написа:
                  И аз мисля, че е все тая, аз ползвам само най "върлата" програма, всичко друго са търговски трикове. Вземай възможно най-голямата като обем,
                  +1Вземай 60 см, имам и двете ама друго си е да набуташ цялата мазна тава от фурната...

                  Коментар


                    #54
                    60см ги имам така, че няма да е проблем, утре с жената ще обиколя техно магазините и се надявам да се харесаме с някоя, даже тая вечер няма да си правя труда да мия чиниите
                    punto HGT

                    Коментар


                      #55
                      Вземай "Беко" няма да сгрешиш

                      Коментар


                        #56
                        Те съдовете не се драскат за половин година. След 4-5 ще имаш надраскани чаши и чинии, ма кво от това?!И тия 60 бр. таблетки от кауфланд, и тия 120 от метро са идеални. Аз ползвам вторите, щот се купуват по-рядко. Ако се чудиш какво да си правиш парите, можеш да си вземаш гелове - ще отложиш надраскването с поне 6 месеца. Аз си мисля, че всички машини могат да работят с гел.Мазната тава си влиза и в 45 см. съдомиялна. Аз вече втора такава си вземам и съм ОК. Марка - ми НЕО, естествено. Ако пак се чудиш какво да си правиш парите, най-малко 200 см. Миеле по поръчка, със златно покритие вътре. Химически изолира вредните окиси и ша живейш поне 200 години повече, а и предния капак на Пунтото ще влиза без проблем.Сериозно, единственото ми конструктивно изискване е нагревателя да е скрит, че да не го удари нещо. Хубаво е и да може да се регулира височината на горния кош, за да се нагласи според съдовете, които имате вкъщи.
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          #57
                          Ей на това се спрях http://www.technopolis.bg/bg/Freesta...220-X/p/680616, довечера го товаря на големия голф, че с пунтото ще е тегаво Има даже и видео към самия продукт, мисля че жената ще остане доволна, а и не само тя
                          punto HGT

                          Коментар


                            #58
                            Голем кеф, пуснах някаква кратка програма за 30 минути на 35 градуса, само с таблетка на финиш /при покупка на съдомиялна от технополис има подарък препарати на финиш/, без сол и препарати за блясък и всичко стана без грешка, след това само прибираш по шкафовете До тука добре, ама с комшията влязохме малко в спор, той твърди, че трябва да се зареди машината със сол, че пазела някакви тръби и т.н., пък аз му казвам, че няма смисъл, защото софийската вода е мека.Сега отварям инструкциите за употреба и чета следното - при вода с показания над 6 dH /немски градуса/ е необходимо да се добавя сол за да се омекоти водата, тоест да се избегне натрупването на варовик по машината и съдовете, до тука добре ама след направена бърза справка се оказва, че софийската вода е около 2-4 dH , демек моя комшия меко казано си дава парите напразно да омекоти меката софийска вода /утре съм у тях на разпивка и ще му наливам акъл /Също към края на инструкциите чета следното - "Стъклото се е разяло от меката вода >>> измерете с точност твърдостта на водата и проверете направената настройка на твърдостта на водата. Ако водата е мека /<5 dH/, не използвайте сол.", тЪ май в тоя спор следва аз да съм прав От тука изниква и друг въпрос, защо при положение, че водата е мека все пак ми свети индикация на дисплея, че е необходимо да се сложи сол в машината ??, тая настройка за твърдостта на водата не виждам никъде как се прави и дали изобщо е възможно това, сиреч тая съдомиялна трябва да има накъде датчик, който да следи параметрите на водата и да знае при всяко миене постъпващата вода с колко немски градуса идва, ако е над 5-6 тоя индикатор трябва да светне, ако преди това не е сложена сол и обратното, ако водата идва с 2-4 немски градуса тоя индикатор изобщо не трябва да светва на дисплея независимо дали сте или не сте сложил сол, поне аз така логично си го обяснявам ??, ако бъркам някъде моля някой по запознат да ме просветли или иначе казано да ме открехне на тая далавера с това омекотавяне, осоляване, пипер, риган, дафинов лист и т.н.
                            punto HGT

                            Коментар


                              #59
                              Свети за сол защото просто няма такава в отделението за сол.Солта се наглася от машината колко да пуска, спрямо твърдостта на водата.В случая с таблетки, то всичко си има в тях и не е необходимо добавянето на сол.Когато използваш таблетки, то трябва да има програма за работа с таблетки, която изключва проверката за сол. Сега прочетох при моята как е и просто трябва да се настрои на най-ниската степен за солта, за да изключи използването ѝ.Ама по принцип всичко това би трябвало да си го пише в книгата за експлоатация. Ти изчете ли я? :Dп.п. Запазил съм и тестовата лента за твърдостта на водата. Когато съм пускал машината в нас, тестовата лента е отчела 2-ра степен на твърдост, което се равнява на:7-14 dE6-11 dH10-20 dFНо както казах поради използването на таблетки "всичко-в-едно", то машината съм я настроил на ниво-1, което ми изключва индикатора за солта.И за съседа извадка от сайта на Финиш:
                              With multi-benefit tablets such as Finish Quantum and Finish All in One, rinse aid and salt functions are included. However, in very hard water areas we also recommend the use of seperate Salt and Rinse aid products to protect your machine and achieve the best result.
                              В превод за неразбиращите:
                              С таблетки всичко-в-едно, като например Finish Quantum и Finish всичко-в-едно, солта и изплакващия препарат са включени. Въпреки това в райони с много твърда вода ние препоръчваме използването на отделно сол и изплакващ препарат, за да защитите машината, и за постигне на най-добър резултат.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #60
                                В отделението солта се смесва с вода, така че машината не може знае има или няма сол. Предполагам, че има някакъв датчик за твърдостта там. Настрой си твърдостта на водата (в първите страници на книжката го пише). При мен специално това упътване беше на хвърчащ лист. Настрой го на минимум, но все пак пробвай и тестовата лента какво ще покаже. Финиш са доста скъпи таблетки, на мен ми хвалят Fairy, но засега не съм ги пробвал, че имам поне 150 финиша още. На Лидл таблетките не струват (при мен остава пяна на дъното на миялната, а вероятно и по чиниите на долния ред).Бекото при мен работи без проблеми 4-5г, един приятел има същото и му се пречупи кабела към вратата.
                                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                                Коментар

                                Working...
                                X