Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за превод от английски

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз нямам толкова пари, че да ги крия толкова с някви безумни пароли по 3 реда . Но за по-сигурно влизам от виртуална машина която се пуска само и единствено за правене и подписване на преводи. интернет и се пуска само за това и за ъпдейт на дефинициите. Следва моментално гасене. всичко това се прави през НАТ на хостващата машина за да не и се разбира реалния адрес и ако ме опази опази ме ако ли не ще ми щипнат 200те кинта в сметката та по тоя повод
    k76 написа:
    Твоята парола би трябвало да е нещо от сорта: Ab12345678
    направо ми уцели паролата на ебай-а след като ги хакнаха :D
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    Коментар


      #17
      Airfan написа:
      ogi28b написа:
      За е-банкирането - най-сигурната парола е това, че нямам такова. Всякакви операции - само лично, физически, в клона на банката.
      Искаш да кажеш, че плащаш ток, телефон, интернет, телевизия, вода на каса?!?
      Да, точно така - плащам всякакви видове сметки на каса. От една страна - защото спестявам известен брой банкови такси, но по-важното, заради което го правя, е защото отивам до касата (ходя до там, движа се), а не седя/лежа пред компютъра. На самата каса - плащам с карта. Пари в брой нося много малко. Рядко имам повече от 100 лева у мен и то е само когато ще имам предвиден разход на съответната сума след ден-два.

      Коментар


        #18
        ogi28b написа:
        Airfan написа:
        ogi28b написа:
        За е-банкирането - най-сигурната парола е това, че нямам такова. Всякакви операции - само лично, физически, в клона на банката.
        Искаш да кажеш, че плащаш ток, телефон, интернет, телевизия, вода на каса?!?
        Да, точно така - плащам всякакви видове сметки на каса. От една страна - защото спестявам известен брой банкови такси, но по-важното, заради което го правя, е защото отивам до касата (ходя до там, движа се), а не седя/лежа пред компютъра. На самата каса - плащам с карта. Пари в брой нося много малко. Рядко имам повече от 100 лева у мен и то е само когато ще имам предвиден разход на съответната сума след ден-два.
        Това време, което губиш там, може да го използваш за разходка с приятели.

        Коментар


          #19
          Е голяма разходка ще е, 1 минута... Специално в моя случай - интернет плащам годишно, отнема ми около 4-5 минути, телевизия също. Сметките за ток, парно и вода ги плащам през деня, когато на касата няма жив човек да плаща. Губя минута, максимум две / месечно. Самото ходене до там ми е разходка.

          Коментар


            #20
            ogi28b написа:
            Сметките за ток, парно и вода ги плащам през деня, когато на касата няма жив човек да плаща. Губя минута, максимум две / месечно. Самото ходене до там ми е разходка.
            Да не работиш само нощна смяна?
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              #21
              Мойте сметки също ги плащам на каса, нямам нито едно електронно плащане, въпрос на избор и навик
              punto HGT

              Коментар


                #22
                ogi28b написа:
                Да, точно така - плащам всякакви видове сметки на каса. От една страна - защото спестявам известен брой банкови такси, но по-важното, заради което го правя, е защото отивам до касата (ходя до там, движа се), а не седя/лежа пред компютъра. На самата каса - плащам с карта. Пари в брой нося много малко. Рядко имам повече от 100 лева у мен и то е само когато ще имам предвиден разход на съответната сума след ден-два.
                Баси. А аз ако трябва да плащам нещо на каса, автоматично подминавам въпросния търговец, който не може да ми предложи електронно разплащане за обвързващи услуги (такива на договор, демек с периодично разплащане).
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #23
                  BO написа:
                  ogi28b написа:
                  Да, точно така - плащам всякакви видове сметки на каса. От една страна - защото спестявам известен брой банкови такси, но по-важното, заради което го правя, е защото отивам до касата (ходя до там, движа се), а не седя/лежа пред компютъра. На самата каса - плащам с карта. Пари в брой нося много малко. Рядко имам повече от 100 лева у мен и то е само когато ще имам предвиден разход на съответната сума след ден-два.
                  Баси. А аз ако трябва да плащам нещо на каса, автоматично подминавам въпросния търговец, който не може да ми предложи електронно разплащане за обвързващи услуги (такива на договор, демек с периодично разплащане).
                  И аз.

                  Коментар


                    #24
                    Въпрос на избор и навик.Stefanaki, работя сутрин от 06:00, не нощна.

                    Коментар


                      #25
                      BO написа:
                      Реално в текста няма толкова кой знае какъв проблем.Някой се е престарал със "Should"-а, но в случая е използвано за подсказване, а не за задължение, каквато роля реално може да играе въпросната дума.Демекassword should begin with lowercase alphabets.password should begin with uppercase alphabets.password should begin with numeric characters. Тук ти подсказват (дават идея), че паролата може (а не трябва) да започне с малка буква, с голяма буква или с цифра, но няма изискване на изпълнението и на 3-те едновременно.Дефакто това са просто съвети, които се дават, а не задължение, което да следваш на 100% при смяна на паролата.
                      Не мога да се съглася с теб.Ако погледнем целия текст - в първите няколко изречения SHOULD е използвано именно като ЗАДЪЛЖЕНИЕ. В следващите няколко за пожелание е използван глаголът CAN. Следвайки тази логика, в целия текст използването на SHOULD е задължение, а горните три изречения са неизпълними едновременно, освен ако не са свързани със съюза OR, а виждаме, че не са. Т.е. този който е писал горното наистина е написал неизпълнима глупост, с което се съгласявам с Оги ,че е малоумен

                      Коментар


                        #26
                        1.MUST This word, or the terms "REQUIRED" or "SHALL", mean that the definition is an absolute requirement of the specification.3.SHOULD This word, or the adjective "RECOMMENDED", mean that there may exist valid reasons in particular circumstances to ignore aparticular item, but the full implications must be understood andcarefully weighed before choosing a different course.http://www.ietf.org/rfc/rfc2119.txt

                        Коментар


                          #27
                          Лекцията по английски е нужна на писалият изискванията. Пак прочети горните ми логически разсъждения.Иначе най-точния превод на Should е "би трябвало".

                          Коментар


                            #28
                            Тъпо е написано наистина. Можеше да използват password may begin... Или пък password could begin with...
                            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                            Коментар


                              #29
                              Immortal написа:
                              Лекцията по английски е нужна на писалият изискванията. Пак прочети горните ми логически разсъждения.Иначе най-точния превод на Should е "би трябвало".
                              Да, твоите разсъждения са логически, но практически и граматически изреченията са правилни.Не казвам, че е коректно написано, защото подвежда, но са правилни.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #30
                                Immortal написа:
                                Лекцията по английски е нужна на писалият изискванията. Пак прочети горните ми логически разсъждения.Иначе най-точния превод на Should е "би трябвало".
                                Сърчнах за значението според англичаните и това излиза. Проблемът е, че английският ни не е майчин език и имаме различни виждания за думичките, които се употребяват.

                                Коментар

                                Working...
                                X