Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Написаха ми фиш

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    ТОЧНО заради това отношение към всичко генерално искам да се махна и ще се махна някой ден от тази държава. И не обвинявам BO за това, че има такова мнение. Ситуацията е такава. Или оставаш на улицата или се оставяш някакви цървули да те правят на магаре. Е как после да уважаваш институцията, като идва при тебе да ти се прави на велик, а пред всеки цървул с пари козирува? Вече съм го пускал този клип. Това тук може ли да стане според вас?https://www.youtube.com/watch?v=3lKwkn6JT74
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

    Коментар


      #77
      style34 написа:
      ТОЧНО заради това отношение към всичко генерално искам да се махна и ще се махна някой ден от тази държава. И не обвинявам BO за това, че има такова мнение. Ситуацията е такава. Или оставаш на улицата или се оставяш някакви цървули да те правят на магаре. Е как после да уважаваш институцията, като идва при тебе да ти се прави на велик, а пред всеки цървул с пари козирува? Вече съм го пускал този клип. Това тук може ли да стане според вас?https://www.youtube.com/watch?v=3lKwkn6JT74
      В тоя форум се познаваме от 6 години и ти все същата песен пееш.
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #78
        Много по-добре е, когато нямаш какво да кажеш, просто да замълчиш.
        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

        Коментар


          #79
          Принципно аз съм човек,който адски много нарушава ЗДвП и си го признавам,но още преди да взема книжка съм си набил,че колана е нещо дето всеки път е добре да го сложа.Пишеш,често в раздела за гонките,блъсни се при гонка примерно,да ти се отворят 4 атмосфери за части от секундата в гръдния кош и ще ти се е искало да имаш колан ... Следващия път просто не си го слагай на мъжкото достойнство.Не гледай в канчето на другия,ти си нарушил закона,това че са хванали теб е късмет и си понасяш последствията без да мрънкаш по форумите.Тогава си мъж.От тоя форум има сигурно 1000 човека дето всеки божи ден ги цака държавата с нещо.За тези които казвате за жалби - пускали ли сте до сега такава ? Аз примерно съм опитвал да пусна жалба за това,че са ми нанесени щети по колата след репатриране от паяк и е адски бавна,изнервяща и безрезултатна цел.Жалбите към КАТ не се различават и те особенно.
          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

          Коментар


            #80
            Аз не помня да съм мрънкал, да съм се оплаквал и т.н. Пуснах темата не за да се жалвам, да очаквам подкрепа, финансова помощ или нещо друго, а за да получа отговор на 1 прост въпрос - какво ще стане, ако не си платя фиша. Отговор така и не получих. За сметка на това стана 1 тема 6 страници, в която бях изкаран най-грешния човек на света.Все пак аз правя изборът да не си плащам фиша и съм готов да си нося последствията от това мое решение, ако има такива.Все пак ще напиша, ако има някакво по-нататъчно развитие по случая с моя фиш, за да не се налага и някой друг човек да пуска подобна тема и да бъде разпънат на кръст.
            Renault Modus 1.2 16v 2006
            Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

            Коментар


              #81
              Всъшност да - и аз щях да напомня, че въпросът е дали да си плащаш фиш-а. И гледай сега къв интересен казус. Светците във форума казаха, че и те понякога нарушават правилата, но си плащали после. Еми и ти искаш да нарушиш правилото за плащане и да не си платиш фиша. Ако има последствия ще плащаш. Та ся кое е по-голямо нарушение - да нарушиш ЗДП или да не си платиш фиш-а? Или само комбинацията от двете? То по логиката на някои - мога да карам бързо, да убия човек, но после ще си платя глобата. Ако не платиш глобата - това вече е страшното.Нема нужда да ми отговаряте.
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                #82
                S_BANKOV написа:
                Аз пък без колан не мога да карам, нещо ми е тегаро без него и все ме сърби лявото ухо като съм без него. Сигурно щото съм осъзнал ползите от него, макар и да плащах скъпо за това. Иначе не съм праведен шофьор и не съм за пример.
                Това все едно аз съм го написал за себе си, с изключение на сърбежа
                Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                Коментар


                  #83
                  Подписа си прочиташ ли го понякога?
                  I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                  Коментар


                    #84
                    Редовно
                    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                    Коментар


                      #85
                      uBaHoBB написа:
                      Аз не помня да съм мрънкал, да съм се оплаквал и т.н. Пуснах темата не за да се жалвам, да очаквам подкрепа, финансова помощ или нещо друго, а за да получа отговор на 1 прост въпрос - какво ще стане, ако не си платя фиша. Отговор така и не получих. За сметка на това стана 1 тема 6 страници, в която бях изкаран най-грешния човек на света.Все пак аз правя изборът да не си плащам фиша и съм готов да си нося последствията от това мое решение, ако има такива.Все пак ще напиша, ако има някакво по-нататъчно развитие по случая с моя фиш, за да не се налага и някой друг човек да пуска подобна тема и да бъде разпънат на кръст.
                      Ще си го платиш със сигурност фиша.Ако не сега, то в бъдеще ще си го платиш.Изборът си е изцяло твой дали сега или в бъдещето.Ти се жалваш, че си имал фиш за неслагането на колан.Ако ти бяха писали фиш за неправилно пресичане като пешеходец?А ако ти бяха писали фиш за мръсен номер на автомобила?Представям си тогава как щеше да оревеш форума още повече.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #86
                        Или както го е казал народа :ЗА КРИВО КОЛЕЛО,ПРАВ ПЪТ НЯМА!
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          #87
                          Със сигурност ще си го платиш фиша колега, колкото и да не е справедливо....Каза, че от 6 години имаш книжка, значи най - късно след 4 години ще си го платиш.За твоя информация КАТ отказват административно облсужване (подновяване на СУМПС примерно) ако имаш не платени глоби...

                          Коментар


                            #88
                            uBaHoBB написа:
                            Аз не помня да съм мрънкал, да съм се оплаквал и т.н. Пуснах темата не за да се жалвам, да очаквам подкрепа, финансова помощ или нещо друго, а за да получа отговор на 1 прост въпрос - какво ще стане, ако не си платя фиша. Отговор така и не получих. За сметка на това стана 1 тема 6 страници, в която бях изкаран най-грешния човек на света.Все пак аз правя изборът да не си плащам фиша и съм готов да си нося последствията от това мое решение, ако има такива.Все пак ще напиша, ако има някакво по-нататъчно развитие по случая с моя фиш, за да не се налага и някой друг човек да пуска подобна тема и да бъде разпънат на кръст.
                            Спокооойно. Разбрахме всички. Идеята ти е защо при едно и също нарушение едни ги глобяват други не. Това и г*за да си съдереш не можеш да го промениш. Сега пак ще почнат приказките от style34 за робската психика. Той щом не е така да даде решение. Просто се обърна в темата повече интерес, че не искаш да платиш фиша...
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              #89
                              todorakiggg написа:
                              Със сигурност ще си го платиш фиша колега, колкото и да не е справедливо....Каза, че от 6 години имаш книжка, значи най - късно след 4 години ще си го платиш.За твоя информация КАТ отказват административно облсужване (подновяване на СУМПС примерно) ако имаш не платени глоби...
                              Това точния отговор!
                              Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                              Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                              Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                              Коментар


                                #90
                                todorakiggg написа:
                                Със сигурност ще си го платиш фиша колега, колкото и да не е справедливо....Каза, че от 6 години имаш книжка, значи най - късно след 4 години ще си го платиш.За твоя информация КАТ отказват административно облсужване (подновяване на СУМПС примерно) ако имаш не платени глоби...
                                За жалост наистина не е справедливо.Ако мен ме бяха спрели, то със сигурност щяха да ми пишат АКТ, а не фиш.Лично за мен това повече ме дразни, че на накой му пишат фиш, а на друг АКТ. Не е честно просто. Иначе ако са ме хванали в нарушение, кофти.Но явно по-каръшка ми е съдбата в отношенията ми с полицаите. А не е като да им се правя на някой. Винаги с усмивка и уважение постъпвам и само един път съм влизал в спор с тях, като се опитаха да ме обвинят в нещо, което не бях направил.Ето, мен примерно това ме дразни много повече, че съм пресякъл неправилно и ме глобиха за това. Но след като ме спряха и ми казаха за нарушението, то няма какво да направиш. Нарушил ли си го, нарушил си го. И съответно си понасям последствията.За какво по принцип не изпреварвам на места, където е забранено изпреварването, а очевидно мога да го направя? По простата причина, че уважавам парите си и гледам да ги спестя. За какво да ги давам за глоби, вместо да си купя нещо с тях? И ако направя нарушение и ме хванат, то се обвинявам лично мен, че съм го направил и не съм могъл да се сдържа, а не гледам да се оплаквам и да се чудя как да извъртя нещата, за да изкарам някой друг виновен.И да, в 19 часа ми писаха фиш-а като пешеходец и в 21 часа на същия ден си го платих.И да, абсолютно същия фиш, който съм го платил веднага, ми е стоял 2 години като неплатен и трябваше да го платя за втори път, заедно с лихвите, защото в системата на КАТ не били получили превода.И защото за мен това не е нормално, то го платих за втори път, за да мога да си свърша работата и веднага заведох иск срещу тях.Както се казва не е въпроса за 20-те лева в този случай, а въпроса е принципен. Нищо, че вече 4 месеца се боря с това нещо - с жалби и т.н. Просто не е редно. И защото въпроса е принципен вече за мен, то ще направя каквото мога, а няма да се жалвам наляво и надясно.Просто трябва да си носиш отговорността към последиците, които лично сам си си сътворил. А не да си ..... каквито са огромна част от населението в днешно време, особено сред младежите.И за съжаление вече почти не мога да срещна човешка дума, която да си стои на мястото.Винаги като правим сделка с някой, ако нещо не стане работата се изпокриват като мишки всички.Само един, повтарям един единствен човек, с който съм имал отношения е идвал, разказвал е каква е работата, стиснали сме си ръцете на някакъв вариант и този човек правеше всичко възможно по силите му, за да запази едно просто разбиране и затвърдено с ръкостискане. Това е отношение, а не дебилското такова на огромна част от населението.Знаете ли колко хора ми се обаждат почти всеки ден, за да търсят съвет? А знаете ли колко хора от тези ми "клипват", защото им е по-евтино аз да ги набера, за да им дам съвета. Нямам думи просто...Аз му викам на това "чалга общество". И за жалост все повече се превръщаме в такова общество.А колегата style34, повдигна въпрос-а за убийството на пътя.Да си плати глобата и да нямало проблем. Да, това би било нормално. Искам да попитам на колко лева си оценява живота? Тоест колко пари би искал някой да плати на жена му като компенсация, ако някой го убие? Ей така, за да знаем колко би била нормалната глоба за това деяние.Или ако глобата (живота) е прекалено скъп, то тогава каква присъда би обявил за своя живот, ако някой му отнеме живота? Колко години според теб, колега, е нормално да лежи въпросния индивид, отнел ти живота, ако не може да си позволи сумата, която би трябвало да ти плати?
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X