Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нацелиха ми колата :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колеги мястото не е забранено.Прочетете ЗДв.П..........първо няма знак за забранено паркиране.....второ на тротоара е разрешено.
    предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
    Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

    Коментар


      #17
      syfer написа:
      Колеги мястото не е забранено.Прочетете ЗДв.П..........първо няма знак за забранено паркиране.....второ на тротоара е разрешено.
      тротоара е за пешеходци не е за паркиране, така че според мен си е забранено там да паркираш

      Коментар


        #18
        Еми взакона си е описано:чл.94 (3)За престой и паркиране в населените места пътните превозни средства се спират възможно най-вдясно на платгото за движение по посока на движението и успоредно на оста на пътя. Допуска се спиране за престой и паркиране на моторни превозни средства с допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите, успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 1,5 метра за преминаване на пешеходци.
        Виж бейби не сме глупаци,
        ние сме отбор от здравеняци.
        Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
        така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
        http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

        Коментар


          #19
          Точно така.Значи е разрешено Според вас колеги ако я пусна колата на парчета дали ще е по добре...в смисъл то предницата няма нищо освен един капак.или да си я правя.
          предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
          Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

          Коментар


            #20
            Интересно ми е така ли щеше да мислиш ако някой бе отнесъл майка с количка опитваща да те заобиколи, принудена да стъпи на платното заради теб. Според мен някой отгоре ти е посочил нещо с голям показалец, па ти дали ще го разбереш...

            Коментар


              #21
              Защо събирате нещата заедно? Какво значение дали е спрял колегата правилно? Това са две отделни ситуации. ПТП-то е едно нещо, а ако е спрял неправилно-да го глобят за това. Стана ми интересно, защото съм имал същата ситуация, но не в България. Бях спрял на забранено, една девойка ме удари, дойде полицията, момичето се опита да обвини мен, че съм спрял на забранено, но полицаийте и казаха, че това няма значение.... Платиха си ми съвсем нормално от ГО на девойката. Дори не ме глобиха за неправилното паркиране. В крайна сметка на мен ми беше гадно, мен ме удариха.Така че ми е интересно какво казва БГ закона в такъв случай.

              Коментар


                #22
                ls1 написа:
                Интересно ми е така ли щеше да мислиш ако някой бе отнесъл майка с количка опитваща да те заобиколи, принудена да стъпи на платното заради теб. Според мен някой отгоре ти е посочил нещо с голям показалец, па ти дали ще го разбереш...
                Колега мисля, че няма какво да се сочим с пръст.В крайна сметка аз съм пострадал от ПТП а не тя нали така.вината не е моя и т.н.Спазил съм си всякаква дистанция каквато е нужна.Не мисля, че съм длъжен да обеснявам ситуацията но щом като имам протокол от ПТП, свидетели на това как съм паркирал и т.н.няма нужда да спорим за Вина.Мисля, че критиките са неудачни.Ако не се лъжа за това си има други места не форума.
                предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
                Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

                Коментар


                  #23
                  Ясно е, че неправилното паркиране няма общо с ПТП-то, но ми е интересно къде е този 1.5м място на тротоара за пешеходците? На снимката няма и половин метър, или аз гледам друга снимка :D
                  Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                  ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                  Коментар


                    #24
                    syfer написа:
                    В крайна сметка аз съм пострадал от ПТП а не тя нали така.вината не е моя и т.н.
                    Абе остави сега кой крив, кой прав, стана ми интересно къде е това място, че те е намерила с такъв мерак, ако е точно след Дървения мост, посока Варна, предполагам, че е излизала изпод моста и някой от горните я е натиснал върху теб, иначе как ще те нацели толкова централно, при положение, че си извън пътя... Не виждам и бордюра да е висок, та да и е дръпнал кормилото, ама знае ли човек, то вече всякакви ги има.
                    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                    Коментар


                      #25
                      Има ли някакво развитие?
                      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                      Коментар


                        #26
                        Дам има Застрахователите още не са ми платили нищо и колата е продадена в това състояние!
                        предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
                        Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

                        Коментар


                          #27
                          Защо се хванахте за неправилното паркиране ... Удара хич не е лек и въпросът е тази "овца" с каква скорост и защо е карала по тротоара,че да те блъсне така.
                          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                          Коментар


                            #28
                            Хак да ти е бате, като гледам къде си спрял нормално да ти се случи нещо такова, това ми изглежда доста голям булевард, на който ти просто си спрял. Но в постовете ти се вижда че въобще не намираш вина в себе си, хората ти го казаха. Патки много и не могат да карат, тва ясно..., но ти си спрял като пълен селянин...
                            Grande Punto 1.4 16V 95hp

                            Коментар


                              #29
                              Хак да ти е на теб........пожелавам ти най дружелюбно да ти се случи същото нещо без да имаш грам вина та и да ти смелят тотално колата за дето ти знае толкова ...................Ще те питам аз какво ще мислиш по въпросите , когато си правилно паркирал прибрал си си колата, гледал си я като писано яйце и в един момент някой решил щото си говори по телефона да ти се натресе........както и да е...не ми се коментира .Пожелавам ти да ти се случи същото и тогава ще те питам кой селянин кой гражданин
                              предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
                              Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

                              Коментар

                              Working...
                              X