Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дюза фиат крома 120 к.с.-от какво друго става ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Виж да не дърпа от обратното гориво въздух когато е в покой колата.Дай няколко пъти на контакт за по 10 сек. преди да стартираш.
    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

    Коментар


      #17
      Мисля,че има връзка с даването на контакт,определено запалва по-лесно като дам 3-4 пъти контакт.

      Коментар


        #18
        valioboy написа: Преглед на мнението
        Та на въпроса моите дюзи са с номер 044 5110 276 ,само дюза с този номер ли ще стане ? Какви са вариантите ,подлежи ли на ремонт ? Ще стане ли дюза от 150 к.с. ? Мерси предварително!
        Колата ти ще работи и с друг инжектор, с друг номер. Разликата е в отворите на разпръсквача, налягането, ъгъла и т.н.
        И от там идва въпрос, колко читави ще работи мотора и какви ще са последиците от ползването на друг инжектор.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #19
          Мерси за инфото колега,за сега отпада варианта с дюзите,проблема не е в тях.Клапан за налягане на горивото ,но се оказа по-труден за намиране.Понеже нов е скъп,а майстора не е сигурен дали е в него проблема търси втора употреба за проба и така.Ако някой има други предположения от къде може да идва проблема казвайте

          Коментар


            #20
            Някой друг предположения от къде може да идва проблема ? Вторник съм запазил час в Балкан Стар Пловдив да видим и там какво ще кажат......

            Коментар


              #21
              По автомобил ми излиза една помпа и ако е същата значи това не е регулатор за високо налягане ,а е дозатор на ниското налягане.
              В този ред на мисли,той трудно би направил проблем за "не палене"! Трябва да стои затворен ни да не допуска захранване на помпената секция.
              Това е почти невъзможно.Малко банално,но някой проверил ли е с какво ниско налягане се захранва помпата за високо налягане???

              Коментар


                #22
                Здравейте,след вчерашното посещение на Балкан стар в Пловдив,се оказва,че всичко е наред.Дюзите са добре,помпата е добре,дебитомера е добре ,клапан за горивото е добре,подгревни свещи са ок.Единствената забележка която намериха и посочиха за причина е засядането на ЕГР клапана.При едни и същи обороти (850) един път е 3 процента отворен,а в следващия момент при същите обороти е 35 процента отворен.За сега смятам да го затапя и да тествам дали ще се оправи проблема.Как смятате ,възможно ли е това да е причината ,ако в механичната му част засяда и остава отворен ?

                Коментар


                  #23
                  Диагностиката, която са ти направили не е читава. Тези цифри, които ги цитираш са нормални.
                  И не си споделил под "трудно" какво разбираш. Колата ако върти 10 секунди без прекъсване на стартер пали ли? Ако не пали, то през това време излиза ли пушек през ауспуха? Ако излиза сивкаво-бял, то може със затапване на ЕГР-а да се оправи, ама ако не излиза нищо отзад докато въртиш, то проблема не е в ЕГР-а, най-просто и кратко казано.
                  Ако колата я бутнеш/дръпнеш и запали на скорост веднага, най-честата повреда е в регулатора на налягане или самата ГНП.
                  Това са най-елементарните първични проверки, които може да направиш, без необходимост на никакви диагностични инструменти.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #24
                    Под трудно разбирам ,че колата върти 10-20 секунди ,като леко припалва и гасне по време на въртене.Така 1-2-3 пъти и запалва и работи напълно нормално.През ауспуха пушек не съм забелязал да излиза ,но след малко ще проверя пак със сигурност.Регулатора е тестван и не е в него проблема,а относно диагностиката ,ако и на Балкан стар не може да се има вяра не знам къде да отида вече,а ГНП силно ме съмнява да е там проблема.

                    Коментар


                      #25
                      Пушек от ауспуха няма,нали има ДПФ и той би следвало да обира димилките.Затапих ЕГР-а и утре ще видим какво ще стане.

                      Коментар


                        #26
                        Проблема определено е от ЕГР клапана,тази сутрин със затапен ЕГР колата си запали добре,но няма мощност,изглежда е в авариен режим.Защо се получава така,вече съм карал със затапен ЕГР,но ми го затапиха в сервиз в Словения и така се прибрах до България и тук карах около 1500км докато си намеря и нямаше никакви проблеми,освен ,че светеше чека.Аз изключих буксата и поставих пластината която майстора ми беше направил в Словения.Има ли нещо което пропускам ,има ли значение от кой край на тръбата на свивката ще поставя пластината ?

                        Коментар


                          #27
                          Включих си буксата на ЕГР-а и няма проблеми с аварийния режим .

                          Коментар


                            #28
                            Един съвет при затапен егр и наличие на ДПФ скоро ще се появи проблем с Дпф-а така че или оправи егр-а или ги елиминирай и двете.

                            Коментар


                              #29
                              Колеги вярно ли е това за ДПФ-а и ЕГР-а ? Щото мисля ,ако е в него проблема да го затапвам ,но не мисля да махам ДПФ-а докато си е наред.

                              Коментар


                                #30
                                След 10 дни каране с затапен ЕГР клапан се оказва ,че проблема не е в него.Така пали по-лесно колата,но не винаги.Проблема явно си е другаде,някой може ли да каже как мога да замеря релето за подгряващите свещи ?Преди време бях ходил да ги мерят дали са здрави и се оказа ,че едната беше изключена ,а колата не даваше грешка и това ме навежда ,че може да не работи подгряването.При подаване на 2-3 пъти контакт колата запалва почти нормално.Помагайте,приемам всякакви съвети.Мерси предварително на включилите се .

                                Коментар

                                Working...
                                X