Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хаинбоаз - пътно-строителна сага с непредвидим край!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    uBoy написа:
    пътя е страхотен наистина ! дано да се запази така дълго време минах оттам неделята , под 100 почти не съм падал само на обратните завой , но там са по 3 платна така че няма проблеми за половин час и малко отгоре се прибраг от във вт
    супер. това значи ли, че вече работи на 100%? :D
    FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

    Коментар


      #77
      slavy_ivanov написа:
      uBoy написа:
      пътя е страхотен наистина ! дано да се запази така дълго време минах оттам неделята , под 100 почти не съм падал само на обратните завой , но там са по 3 платна така че няма проблеми за половин час и малко отгоре се прибраг от във вт
      супер. това значи ли, че вече работи на 100%? :D
      Дори на 200 % ,че и движение нямаше в неделята.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #78
        А до Вонеща вода има ли разклон? До колкото видях на видеото, не са правили пътни възли, а само кръстовища с места за ляв завой. Интересно ми е колко е отклонението от стария път по места. Може ли някой, като минава, да пусне GPS и да запише маршрута, за да сравним със стария път преди? Скоро не се очертава да имам ходене на там, за съжаление.

        Коментар


          #79
          Tornado написа:
          slavy_ivanov написа:
          uBoy написа:
          пътя е страхотен наистина ! дано да се запази така дълго време минах оттам неделята , под 100 почти не съм падал само на обратните завой , но там са по 3 платна така че няма проблеми за половин час и малко отгоре се прибраг от във вт
          супер. това значи ли, че вече работи на 100%? :D
          Дори на 200 % ,че и движение нямаше в неделята.
          мерсаж
          FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

          Коментар


            #80
            Днес минах през там. Прохода си е ОК!

            Коментар


              #81
              Днес и аз минах оттам. Като цяло прави добро впечатление с изключение на маркировката от Предела до Мишеморков хан - три ленти, но разрешено за изпреварване само в посока нагоре. Случих се след два ТИР-а надолу и карах като абдалин 5 километра след тях, докато през това време всичкият простак ни изпревари на забранено. Но бях с жената и бебето и скърцах със зъби през цялото време. Точно заради липсата на всякаква дисциплина по българските пътища смятам, че за нашите условия трите ленти са смъртоносни. Два ТИР-а само направиха километрична опашка. От Мишеморков хан надолу маркировките се редуват за изпреварване нагоре и надолу и е удобно. Като изключим това неудобство, пътят си е ОК.
              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

              Коментар


                #82
                sugarboy написа:
                Днес и аз минах оттам. Като цяло прави добро впечатление с изключение на маркировката от Предела до Мишеморков хан - три ленти, но разрешено за изпреварване само в посока нагоре. От Мишеморков хан надолу маркировките се редуват за изпреварване нагоре и надолу и е удобно. Като изключим това неудобство, пътят си е ОК.
                Най-вероятно има някакво ограничение за това което те дразни.Забелязал съм ,че при по стръмни наклони изпреварването на слизане винаги е забранено.И по правилно е да е така.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #83
                  Да, има знак "Задължителна минимална скорост 40 км/ч", но натоварените тирове спускаха надолу с не повече от 20 и в този смисъл не е нормално два тира да блокират цялото движение. Аз, понеже освен със скоростта, съм иначе примерен шофьор, пъплих след тях и супер се изнервих, но повече от половината други водачи не издържаха на напрежението и си изпреварваха най-нагло на забранено. Аз също можех да се причисля към простаците, но нали уж сме европейци и трябва да спазваме правилата.
                  Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                  Коментар


                    #84
                    Няма ’уж’. Правилно си постъпил, стискам ти ръката.

                    Коментар


                      #85
                      Е, аз не се оплаквам, може би и малко преувеличавам, но това са първите ми впечатления от прохода след ремонта. Иначе всичко друго си е нормално, а и интересното е, че почти нямаше никакво движение, след като успяхме най-накрая да се отървем от тировете, дори други камиони нямаше. Ако има "разчупване" на маркировката и в този участък, нещата съвсем ще заспят. Още повече, аз съм свикнал в този проход на много по-натоварено движение, тъй като с жена ми редовно пътуваме за Южна България.
                      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                      Коментар


                        #86
                        sugarboy написа:
                        Да, има знак "Задължителна минимална скорост 40 км/ч", но натоварените тирове спускаха надолу с не повече от 20 и в този смисъл не е нормално два тира да блокират цялото движение. Аз, понеже освен със скоростта, съм иначе примерен шофьор, пъплих след тях и супер се изнервих, но повече от половината други водачи не издържаха на напрежението и си изпреварваха най-нагло на забранено. Аз също можех да се причисля към простаците, но нали уж сме европейци и трябва да спазваме правилата.
                        Турските TIR-ове минават през прохода и определено не карат с 20 км/ч
                        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                        Коментар


                          #87
                          Valiosport написа:
                          Турските TIR-ове минават през прохода и определено не карат с 20 км/ч
                          Колега, аз не обичам да говоря празни приказки и ако тировете са карали с 80, няма да седна да пиша, че са карали с 20. Виждал съм турски тирове и знам как карат. Явно, не знаеш за кой участък говоря - там е много стръмно и с доста завои, така че е неразумно натоварени тирове да спускат с по-голяма скорост. Аз не обвинявам шофьорите на тировете, а просто споделям за недостатък на маркировката, че зорлем се създават предпоставки за задръстване, изнервяне на шофьорите и катастрофи, заради неправилно изпреварване по иначе достатъчно широкия път. Ако през километър например се редуват маркировки за изпреварване нагоре и надолу, няма да има такъв проблем.
                          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                          Коментар


                            #88
                            sugarboy написа:
                            Valiosport написа:
                            Турските TIR-ове минават през прохода и определено не карат с 20 км/ч
                            Колега, аз не обичам да говоря празни приказки и ако тировете са карали с 80, няма да седна да пиша, че са карали с 20. Виждал съм турски тирове и знам как карат. Явно, не знаеш за кой участък говоря - там е много стръмно и с доста завои, така че е неразумно натоварени тирове да спускат с по-голяма скорост. Аз не обвинявам шофьорите на тировете, а просто споделям за недостатък на маркировката, че зорлем се създават предпоставки за задръстване, изнервяне на шофьорите и катастрофи, заради неправилно изпреварване по иначе достатъчно широкия път. Ако през километър например се редуват маркировки за изпреварване нагоре и надолу, няма да има такъв проблем.
                            Не съм знаел за кой, участък говори Всеки ден пътувам и не съм ти казал че пишеш празни приказки нито че хвърчът с 80 км/ч извинявай ако съм те обидил нещо
                            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                            Коментар


                              #89
                              Valiosport написа:
                              sugarboy написа:
                              Да, има знак "Задължителна минимална скорост 40 км/ч", но натоварените тирове спускаха надолу с не повече от 20 и в този смисъл не е нормално два тира да блокират цялото движение. Аз, понеже освен със скоростта, съм иначе примерен шофьор, пъплих след тях и супер се изнервих, но повече от половината други водачи не издържаха на напрежението и си изпреварваха най-нагло на забранено. Аз също можех да се причисля към простаците, но нали уж сме европейци и трябва да спазваме правилата.
                              Турските TIR-ове минават през прохода и определено не карат с 20 км/ч
                              Спускат бавно ,но на качване към Вонеща вода и Мишеморков хан тази вечер ги засякох как се движат в пакет със скорост 110 км/ч.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар


                                #90
                                Мда, и аз опитах прохода, имаше един обърнат камион на входа на Велико Търново на завоите към Дебелец.Явно свикват и, като свърши хубавия път, не се усещат Задръстването в събота беше доста голямо.А самия проход е супер, до Вонеща вода поне останах много доволен от условията.Видях, че са оставили дъги от стария път на места, където са го изправяли, доста работа е свършена явно, на фона на което е имало преди.

                                Коментар

                                Working...
                                X