Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Златен талон"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Още като млад шофер веднъж ми направиха забележка ,че номера ми е мръсен и не се вижда добре(все още бяха черните табели).Не ми се заядоха ,само ми обърнаха внимание, та да не пострадам нейде от техни колеги.От тогава ми е навик докато зареждам покрай стъклата,стоповете и фаровете да си мия и табелите с номера.Станало ми е навик ,та и като пътувам с приятели пак удрям по една стирка набърже. :D
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #47
      Има ги всякакви, не трябва да ги слагаме под общ знаменател. Срещал съм се и с разбрани и с разни келешори-комплексари ... Въпрос на късмет дет се вика :D Хващали са ме в груби нарушения и са ме пускали с думите " да не се случва втори път ", писали са ми акт и без да съм в нарушение. Е груби нарушения ... не съм застрашил никой, ама нередовни документи ( винетка, гражданска ) и една камара неща за които вземат и книжка за няколко месеца, без алкхол разбира се. Пари не съм давал !!! Пазете се ! Друго не мога да кажа
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #48
        Airfan написа:
        BO написа:
        Airfan написа:
        BO, тази случка е с БМВ-то, нали...?
        Да.
        Тук е разковничето, за съжаление.
        Що?
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #49
          BO написа:
          Airfan написа:
          BO написа:
          Airfan написа:
          BO, тази случка е с БМВ-то, нали...?
          Да.
          Тук е разковничето, за съжаление.
          Що?
          Гледат с по-друго око на тези автомобили и шофьорите им. БМВ-тата много често ги крадат и като не ти виждат номера, не могат да си направят проверката в движение. Ако беше с Марейката нямаше никой да се занимава с теб дори.

          Коментар


            #50
            Airfan написа:
            Гледат с по-друго око на тези автомобили и шофьорите им. БМВ-тата много често ги крадат и като не ти виждат номера, не могат да си направят проверката в движение. Ако беше с Марейката нямаше никой да се занимава с теб дори.
            Представяш ли си само заради колата (марката) да са ме спрели. Да взема да си сменя емблемата. Ама като се замисля и тя е мърлява така, че съм го заблудил максимално Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #51
              Не сте прави, че наличието на фиш прецаква възможността да се вземе "златен" талон.Последният ми акт е от преди почти шест години. През това време съм имал два фиша за плащане. Ходих миналата година до КАТ, за да проверя кога мога да си взема талона и ми казаха, че шестте годнин без нарушения ми изтичат този юни. Следователно фишовете не се взимат под внимание.
              преди - TIPO
              сега - VOLVO XC60

              Коментар


                #52
                Напоследък изглежда има заповед да се глобява на ред...Мен ме нервира, че ми обясняват, че нямали фишове, а кочана седи на таблото на патрулката точно под носа ми...Иначе винаги гледам да съм любезен, дори да не получавам същото.За златния талон - есента майка ми получи фиш за неправилно паркиране за 20лв, които плати веднага, но златен талон беше отказан.

                Коментар


                  #53
                  Аре, честито да ми е.Днес се пробвах да си взема златния талон, но дърво:"Имате издаден фиш за мръсни регистрационни табели. Следваща възможност да си вземете златния талон е през март 2018-та. Приятен ден."И това беше. Поне опровергах митовете, които се сееха из темата.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #54
                    Е, не е да не съм споделил личен опит по въпроса
                    tysonФиат идолРегистриран на: 14 Юни 2007Мнения: 2359Местожителство: РусеПуснато на: Нед Мар 11, 2012 4:51 pmТова с актовете не е вярно. Аз лично звънях и питах, защото бях забравил че ми писаха фиш преди 2 г. Оказа се, че точно заради тъпия фиш не мога да си изкарам такъв талон.
                    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                    Коментар


                      #55
                      Хайде честито на златните талони! Намалиха нарушенията, за които се отнемат контролни точкиОт днес, 4 февруари, влиза в сила нова наредба за определяне на първоначалния максимален размер на контролните точки, условията и реда за отнемането и възстановяването им, както и списъка на нарушенията, при извършването на които се отнемат контролни точки.Намален е броят на нарушенията, за които се отнемат контролни точни. Акцентът е поставен върху онези нарушения, които в най-голяма степен влияят пряко върху безопасността на движението - шофирането след употреба на алкохол, особено ако нарушението е повторно; превишаване на скоростта с над 50 км/ч; управление на спряно от движение МПС и др. Новите моменти в наредбата са съобразени с промените в ЗДвП и са свързани с отнемането на контролни точки при неспазване на изискванията за превозване на деца и неосигуряване на предимство при преминаване през пешеходна пътека. [b:78cf1fbec7][color=orange:78cf1fbec7]Съгласно наредбата, на водач, който притежава т.нар. "златен талон
                      Lupo - The Monster
                      Е83 3D

                      Коментар


                        #56
                        geo_g: Дреме им на тия със златен талон
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #57
                          ele написа:
                          geo_g: Дреме им на тия със златен талон
                          Наистина, не бях се сетил, че съм "ощетен" при това развитие на нещата. Просто и със златен и със син талон, проблема ми не са точки или катаджии, а малоумниците по пътищата, защото създават ситуации и застрашават околните. Иначе катаджиите са свестни момчета, скоро на 70 минах с 90 извънградско, не видях ограничението, спряха ме, поговорихме за разни неща и ме пуснаха без никакво наказание, заради това, че сме хора
                          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                          Коментар


                            #58
                            Прикачени файлове
                            FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                            Коментар


                              #59
                              BO написа:
                              Аре, честито да ми е.Днес се пробвах да си взема златния талон, но дърво:"Имате издаден фиш за мръсни регистрационни табели. Следваща възможност да си вземете златния талон е през март 2018-та. Приятен ден."И това беше. Поне опровергах митовете, които се сееха из темата.
                              Вчера, докато зареждах, освен стоповете си измих и номера. Тия 6 години да ми ги "отнемат" толкова тъпо не мога още да си го простя. Възпитаха ме. Ще се пробвам следващите 6 години да си го мия. Пък може пак да се пробвам да намажа.Ама като чета тука как ви хващат и пускат направо не е истина. Как ги целите такива не знам. Или явно само аз целя обратните хора и за най-тъпите неща се заяждат с мен.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #60
                                Аре, честито да ми е.Днес се пробвах да си взема златния талон, но дърво:"Имате издаден фиш за мръсни регистрационни табели. Следваща възможност да си вземете златния талон е през март 2018-та. Приятен ден."И това беше. Поне опровергах митовете, които се сееха из темата.
                                И така. 6 години без две седмици. Пак съм с мръсна кола. Сега ако пак ме занулят за две седмици ще се откажа вече да го преследвам.



                                В темата малко се заговори за марки автомобили и как те се отнасят към спирането за проверки. Ами да си кажа, че за първи път от както карам Тойота ме спират за проверка. И то преди 2 седмици по бул. България. Но явно имаше някаква акция, защото бяха много полицейски автомобили и спираха масово.
                                Преди това с БМВ-то задължително ме спираха поне 2 пъти на месец. Ей така, за "проверка" просто. Което като разлика в отношението си е огромно.
                                Последна редакция от BO; 26.02.2018, 11:14.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X