Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

София - Истанбул

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Въпроса беше към мен, но не мога да дам конкретен отговор към момента.Не съм ходил от пролетта в Турция. Иначе обикновено си сменям директно лири в Ямбол, ако намеря. Трудно се намират. и ако не намеря - вземам евро, а в Одрин си обменям на едно чендж бюро, което знам.Рядко обръщам внимание на курсове и т.н. Обикновено от големи тарикатлъци, уж за по-евтино, се набутвам, затова хич и не гледам.Нямам голям избор, а и не сменям кой знае колко пари, така че дали ще се набутам 5-6 лева от разликата в курсовете - понякога може пък и да ти спести главоболия...В повечето магазини приемат директно евро, и не лъжат в курса.

    Коментар


      #32
      Princo написа:
      Аз малко извън темата,ама да речем отивам си с колата в Турция по някаква причина с всичките му там документи,които са редовни и на връщане решавам да си взема два стека цигари.Мога или не мога се пита в задачката ? Най-важното,което е че отивам за пръв път.Демек не съм стъпвал преди там.
      Можеш, но не е законно.Законно допустимото количество е един стек, 200 къса цигари.Едва ли за два стека цигари ще те санкционират, но все пак точния отговор е, че не можеш.
      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
      www.cyxap.com

      Коментар


        #33
        Мерси.
        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

        Коментар


          #34
          И аз мерси.

          Коментар


            #35
            Едно доуточняване - допустимото количество е 200 къса цигари, т.е. 1 стек НА ЧОВЕК. Така, че ако сте 4 човека в колата можете да си пренесете законно 4 стека. А и никой не прави проблем за един -два стека цигари отгоре. Аз не пуша, но мои приятели, които ходят често, си носят по 2-3 стека на човек и не са имали досега проблем.Все пак - въпрос на късмет. Ако уцелиш крив митничар, може и акт даже да ти съставят, за митническо нарушение.

            Коментар


              #36
              Абе някой по-горе се изказа нещо за паспорти ... виза знам, че не трябва а паспорта задължителен ли е ? И въпроса ми е ... ако си разхвърлям стековета ... във всеки сак по 2/ 3ма човека сме/, във всяка врата по 1, още 1-2 я отстрани на седалка, я нещо ... ще забележат ли ? В какво се състои проверката ?
              Fiat Forum Bulgaria

              Прекаленият светец и богу не е драг !

              Коментар


                #37
                Е как да не трябва паспорт. Единствените държави, които не са в ЕС и можеш да идеш с лична карта са Македония и Швейцария. Не съм сигурен за Норвегия.За Турция ти трябват следните документи:1. Валиден задграничен паспорт;2. Документите на колата, както вече се разбрахме - и пълномощно, с превод на английски, щом колата не е на твое име;3. Зелена карта, важеща за ТурцияПроверката е на късмет - може хич да не те проверят, а може и да ти разглобят колата на съставните й части...На познат са му разглобили буса, търсейки наркотици... Не са намерили, естествено. А намерените 5-6 стека цигари изобщо не са ги погледнали и са му ги върнали. Това на влизане в БГ.Най-често обаче проверката се състои от отваряне на багажника, оглед на купето през прозореца и поглеждане в джабката. Проверява се най-често в страната, в която влизаш. На влизане в Турция проверяват турците, на връщане - проверяват нашите. Какво излиза от съответната страна общо взето не ги интересува. (А трябва, току виж си изнесал рогозенското съкровище, например).

                Коментар


                  #38
                  турция

                  Всеки може да си закупи до 3 бр стека например на корекома от турска страна - дава се и паспорта иначе и там са скъпи .има дори и търгаши който ти предлагат да им купиш и на тях носете си и ЛИРИ за дане ви излъже някой по улиците иначе в по големите магазини има каси на който може да се купи и с евро
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #39
                    Re: турция

                    kluchar написа:
                    Всеки може да си закупи до 3 бр стека например на корекома от турска страна
                    Девет броя разрешават турците [Хамзабейли], не три. Посока България.Няма кой да ви лъже по улиците, навсякъде ще вземат евро, като го смятат за две лири. Че и ще ви обменят, да си имате да си харчите.
                    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                    www.cyxap.com

                    Коментар


                      #40
                      път

                      от този магазин може да си купи всеки по 3 бр на човек повече не дават
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #41
                        Ииии ... познайте ... минахме си през Капитан Андреево ... да не споменавам, че на отиване ни магистрали съм плащал нито дай боже, но в един щастлив момент ... разбира се, че там ще се прееве колата ... Каръка си е карък и т’ва си е ...
                        Fiat Forum Bulgaria

                        Прекаленият светец и богу не е драг !

                        Коментар


                          #42
                          Ай стига бе! Какво й стана?Разкажи по-подробно за цялото пътуване, ако искаш в раздела "Автотуризъм", че ми е интересно.

                          Коментар


                            #43
                            Immortal написа:
                            Ай стига бе! Какво й стана?Разкажи по-подробно за цялото пътуване, ако искаш в раздела "Автотуризъм", че ми е интересно.
                            И на мене.
                            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                            Коментар


                              #44
                              Е к’во да разкажа ... София - Свиленград за 2 часа го зех ... никакъв проблем ... после от границата до Истанбул ... 2 часа и 15тина минути ... 1-2 часа търсене на хотела ... псуване на абсолютно всички до 7мо коляно докато им свикна как карат ... намерихме хотела ... там дадох 40 лири за паркинг за 36 часа ... разхождахме се там, обикаляхме няк’ви молове, пазари, ала бала ... ядохме к’во прайхме ... уфф писна ми от подробности :D Да ви кажа ли и кога аках ? Та както и да е ... в неделя тръгнахме да търсиме няк’ъв мол некъде си на другия край на града разбира се ... не беха обратни не беше к’во ли не беше ... и по едно време като дам по-големи обороти и нещо тресеше ... мислих мислих ... и реших, че с мислене не става ... Ае вади крика, вдигай от дясно ... зяпай там ... и ти не знаеш к’во зяпаш ... слагай отлево ... както и да е гледахме там ... кат я дигнахме подавахме малко газ да завърти, да видим к’во е ... и стигнахме до извода, че е каре ... триплоидчето ... и случайно в неделя, след питане на 234545623 на английски и никой не знаещ този тъй странен език ... с мимики и жестове стигнах до 1 магазин за части ... там трябваше на оня няма да ви кажа как да му обясня к’во търся, та накрая извади той една схема и му показах ... и взех триплоидчето гадно за 45 лири ... Та както и да е ... питах го на някакъв английско-български турски език къде да го сменя и той ми обясни някъв сервиз дет работи ... Там пък един шашляк ръчка, ръчка ... викам ела да те повозя ... не иска ... вдигнахме я на крик и се качих аз да подам газ да види той кво е ... слуша там ... мушна се отдолу ... и добре, че имаше там един бакшиш, дето говореше английски ... говореше ... много силно казано ... И тез от сервиза решили, че нещо от скоростната кутия, и магазина за части не работи в неделя ... та в понеделник сутринта щели да я почнат разбирате ли ... колко ще ми излезе ? - не се знае ... викам хубу ... остайх им колата .... 150-200 лири за таксита, разбира се олекнах .... даже на трамвай се возих ... защото разбирате ли любимия ми мол е на чичка си чайчина от хотела ... жени ... Та как да е ... сутринта отиваме там ... и ... опааааааааааа ... чувам глас : -Кажете сега какво има ... и кат ококорих очи кат най-щастливия човек на земята ... някакво момче Българин, което работи там във някакъв магазин за части ... И питаме ония ... Аджеба защо в 11 часа не са направили нищо, като тряяше да почнат в 8 : 30 ... мрън мрън ... 500-600 лири ... само т’ва разбрах и фразата беше ... : "Оди да се переш бе мангал рошав" ... И въпросният Младен ... ме упъти до едно друго момче в едно друго сервизче ... превежда ни ... т’ва момчето от сервиза покара колата ... вика от карето е ... ще го сменя ... отиде там ръчка, ръчка ... смени каретата и двете, като той го е взел другото за 30 лири ... как да е ... Имал съм спукана тръба на радиатора долу ... смени я /бях я блъскал преди 2 месеца и са сменили само радиатора/ ... както и от скоростната кутия изкарал няк’ви стружки там от карето ли фръкнали не разбрах и смени маслото ... иска ми 120 лири с работа и с части ... само дадох и на тоз Българина 40 лири май бяха за масло и антифриз ... И ... като толкова искате да знаете другия път ... елате да ви черпя ракия, че ми се счупиха пръстите ..
                              Fiat Forum Bulgaria

                              Прекаленият светец и богу не е драг !

                              Коментар


                                #45
                                Пазиш този отпред, това е единственото правило при турците.

                                Коментар

                                Working...
                                X