Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мареа 1.9ТД 75Hp Вдигане на конете ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мареа 1.9ТД 75Hp Вдигане на конете ?

    Здравейте колеги интересува ме дали някои знае по какъв начин могат да се дигнат малко конете на мареа 1.9тд 75HP

    #2
    Купуваш си двигател тд100 и го шибваш, или може да си впрегнеш 1 бял кон и да станат 76
    Тря'а напиша нещо тука, нали

    Коментар


      #3
      GbGzTeaM написа:
      Купуваш си двигател тд100 и го шибваш, или може да си впрегнеш 1 бял кон и да станат 76
      Имаше нещо от сорта за форумите, като за българския ставаше въпрос- "Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп" Та и ти така, толко ли неможе да се каже на човека какво що, а винаги сте такива ?Та по темата, еми колега, несъм запознат но нещата които могат да се направят са доста, като почнеш от друго турбо, помпа, интеркулер, дюзи, колектори, генерация по-широчка П.с: Приготви се да те обясняват че няма смисъл и т.нм, ако искаш да го направиш най-добре виж някой "приятел" със сервиз който си знае работата Успех
      Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
      Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
      Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
      Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
      Убий скороста - Спаси дете!

      Коментар


        #4
        Ти каде прочете отговор колко си тъп , ти на тъп въпрос какъв отговор искаш на тоя двигател за да му вдигнеш конете така че да се усети ще му трябват повече пари от колкото да го смени целия мотор а и като му вдигнеш конете ,ще стане все едно на 90 годишен дятка да му дадеш виагра.
        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

        Коментар


          #5
          Колега kokssss за тебе има пък една поговорка " на всяко гърне мерудия".Надали има такъв балама, че да тръгне да сменя турбини, колектори и т.н. на ТД75. Единственото вярно нещо в поста ти е, че "няма смисъл" .Логичното решение според мен е замяната на двигателя тд75 с идентичния тд100. И не съм казвал на никой че е тъп Просто това е реалността Между другото съм карал фиат мареа тд75 и е супер мудна кола
          Тря'а напиша нещо тука, нали

          Коментар


            #6
            колега турбото е еднакво с тд 100 и жтд моторите.трябва ти помпа,дюзи-не защото пръскат повече(защото този тип гориво-нагнетателни помпи определят колко да е горивото)а защото дюзите са настроени на по-малко налягане(при твоя мотор) и интеркулер.разбира се маркучи за интеркулера и инсталация от тд 100. при теб помпата е DPC FT 05,a при ТД100-DPC FT09.освен това има "умна дюза" при теб не знам.ако помпата е с авансатор и имаш умна дюза инсталацията отпада-може би комп. имам всичко необходимо за преправянето<но всичко е в твоите ръце.аз си поиграх доста и от ТД100 го направих JTD 105.

            Коментар


              #7
              Купуваш тд 2.4 125 коня и става стрела но и разхода скача много.

              Коментар


                #8
                dani389 написа:
                Ти каде прочете отговор колко си тъп , ти на тъп въпрос какъв отговор искаш на тоя двигател за да му вдигнеш конете така че да се усети ще му трябват повече пари от колкото да го смени целия мотор а и като му вдигнеш конете ,ще стане все едно на 90 годишен дятка да му дадеш виагра.
                Аз пък да те искритикувам разбирачо , иам Браво 1.9 тд 75 хп и съм с кълер , чип , и кранче на налягане 1.5 бара и ми даде 113 хп .... излезна ми 300 лв. Понеже от такива разбирачи като тебе е на тва дередже форума , не с цел помагане а с цел КРИТИКА !!!
                Fiat Punto GT

                Коментар


                  #9
                  Колега виж поразпитай из форума дали някой като с твоя мотор е правил нещо и така ще можеш да добиеш идеи айде успех и като почнеш с "белите коне" пиши как се развиват нещата извинявам се на колегата за спама,но забелязах,че има много мнения,в които се упрекват или се постъпва с насмешка,което не е готино,все пак за това сме тук,тези които знаят и могат повече да помагат с идеи и примери

                  Коментар


                    #10
                    обърни се към специалиста от форума.той доколкото си спомням в един пост писа че може да направи такъв мотор да стане 100кс.доколкото си спомням сменя се помпата с друга,на която може да се вгради турбокоректор.също ти трябва и интеркулер

                    Коментар


                      #11
                      sen7ineL написа:
                      dani389 написа:
                      Ти каде прочете отговор колко си тъп , ти на тъп въпрос какъв отговор искаш на тоя двигател за да му вдигнеш конете така че да се усети ще му трябват повече пари от колкото да го смени целия мотор а и като му вдигнеш конете ,ще стане все едно на 90 годишен дятка да му дадеш виагра.
                      Аз пък да те искритикувам разбирачо , иам Браво 1.9 тд 75 хп и съм с кълер , чип , и кранче на налягане 1.5 бара и ми даде 113 хп .... излезна ми 300 лв. Понеже от такива разбирачи като тебе е на тва дередже форума , не с цел помагане а с цел КРИТИКА !!!
                      Извинввам се но ще ми кажеш ли къде ти е правен "чипа" явно е нещо ново :P

                      Коментар


                        #12
                        ExPeR7a написа:
                        sen7ineL написа:
                        dani389 написа:
                        Ти каде прочете отговор колко си тъп , ти на тъп въпрос какъв отговор искаш на тоя двигател за да му вдигнеш конете така че да се усети ще му трябват повече пари от колкото да го смени целия мотор а и като му вдигнеш конете ,ще стане все едно на 90 годишен дятка да му дадеш виагра.
                        Аз пък да те искритикувам разбирачо , иам Браво 1.9 тд 75 хп и съм с кълер , чип , и кранче на налягане 1.5 бара и ми даде 113 хп .... излезна ми 300 лв. Понеже от такива разбирачи като тебе е на тва дередже форума , не с цел помагане а с цел КРИТИКА !!!
                        Извинввам се но ще ми кажеш ли къде ти е правен "чипа" явно е нещо ново :P
                        Под чип,може да има предвид механично пренастройване на ГНП.
                        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                        Коментар


                          #13
                          kal0yanch40 написа:
                          ExPeR7a написа:
                          sen7ineL написа:
                          dani389 написа:
                          Ти каде прочете отговор колко си тъп , ти на тъп въпрос какъв отговор искаш на тоя двигател за да му вдигнеш конете така че да се усети ще му трябват повече пари от колкото да го смени целия мотор а и като му вдигнеш конете ,ще стане все едно на 90 годишен дятка да му дадеш виагра.
                          Аз пък да те искритикувам разбирачо , иам Браво 1.9 тд 75 хп и съм с кълер , чип , и кранче на налягане 1.5 бара и ми даде 113 хп .... излезна ми 300 лв. Понеже от такива разбирачи като тебе е на тва дередже форума , не с цел помагане а с цел КРИТИКА !!!
                          Извинввам се но ще ми кажеш ли къде ти е правен "чипа" явно е нещо ново :P
                          Под чип,може да има предвид механично пренастройване на ГНП.
                          Тъкмо смятах да запитам кой чипосва ТД и ти ми разби фантазиите.

                          Коментар


                            #14
                            Ако под чип някой има предвид механично настройване, то е все едно да кажеш че преинсталация на windows означава да прекопаеш картофите.
                            FIAT Bravo JTD GT '99

                            Коментар

                            Working...
                            X