Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Затъмняване стоповете на Fiat Bravo

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Затъмняване стоповете на Fiat Bravo

    Здравейте колеги!Искам да затъмня стоповете на Бравото си, но съвсъм леко.Не искам да стават черни, а просто малко по-тъмни.Виждал съм такива Бравота и мисля че при тия след 98-ма година това е фабрично.Дайте някакви идеи.Грешен раздел - преместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    #2
    Dupli Color Transperant търси, в Бриколаж, Практикер и къде ли не ..Пръскаш 1-2 ръце от 20-25 сантиметра, за по-лесно свали стоповете.Мен ме спряха КАТаджии преди време, заядоха се и ми дадоха парцал и коресилин да си ги изтъркам, от тогава нямам такъв мерак
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      имам приятел с браво 98-ма година и неговите стопове са по-тъмни от моите моето е 97-ма и на него така са му фабрично,а можеш да ги затъмниш със трансперантен спрей.със всяко повтаряне на пръскането се затъмняват все повече минаваш една ръка ако ти е светло минаваш още една и така докато ти хареса
      Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

      Коментар


        #4
        колеги това със спрея е доста грубо изпълнение.. не се обиждайте, но ако един ден решите че ви е писнало да са ви черни стоповете.. след интервенцията с корселина и т.н. на пластмасата и се е.бава майката.. избледнява и прочие.. най-добрия вариант е със трансперантно фолио, черно има го в 2 разновидности по-светло и тъмно... аз на моята брава си ги правих сам и съм страшно доволен, голям зор беше , но резултата е смайващ, а когато поискам ще си го разлепя а стоповете ще изглеждат също толкова добре колкото и преди това фолиото го има по разните складове за фолиа или рекламните студия
        Fiat Brava TD100

        Коментар


          #5
          Другия вариант е да разредиш черна автобоя с повече лак и да ги пръснеш с пистолет.

          Коментар


            #6
            Аве хора......стига с тия спрейчета стига с тия разредени бои. Това е много грубо изпълнение, става с неравно покритие и като светнат крушките е отвратително......поне според мен де. Хората са измислили PVC фолио доста е дебело и е с различна пропоскливост на светлина,водят го фолио за затъмняване. Аз съм правил с такова и става като фабричко и не е чак толкова сложно.Сваляш стоповете, измиваш ги добре, малко вода с веро,лепиш фолиото, изкарваш мехурчетата въздух, може с сещоар за коса да го понагрееш ако нямаш "пистолет за топъл въздух" , подвиваш краищата чак до гърба на стопа и си готов.

            Коментар


              #7
              Ами моите са затъмнени с автобоя черна перла разредена с лак и са пръснати с пистолет и изобщо не е грубо и не стои на петна, абсолютно еднакъв е цвета навсякъде и еднакво плътен. Изглежда като фабрично направен

              Коментар


                #8
                Karola написа:
                Ами моите са затъмнени с автобоя черна перла разредена с лак и са пръснати с пистолет и изобщо не е грубо и не стои на петна, абсолютно еднакъв е цвета навсякъде и еднакво плътен. Изглежда като фабрично направен
                Споделям мнението . Моите са пръснати с една ръка черен лак и ефекта е добър . Този спрей много грозно седи мое мнение . С фолио също е идея
                Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                Коментар


                  #9
                  kostadinov.n написа:
                  Аве хора......стига с тия спрейчета стига с тия разредени бои. Това е много грубо изпълнение, става с неравно покритие и като светнат крушките е отвратително......поне според мен де. Хората са измислили PVC фолио доста е дебело и е с различна пропоскливост на светлина,водят го фолио за затъмняване. Аз съм правил с такова и става като фабричко и не е чак толкова сложно.Сваляш стоповете, измиваш ги добре, малко вода с веро,лепиш фолиото, изкарваш мехурчетата въздух, може с сещоар за коса да го понагрееш ако нямаш "пистолет за топъл въздух" , подвиваш краищата чак до гърба на стопа и си готов.
                  Наи добрия вариант,ако в последствие искаш да го махнеш,само отлепяш фолиото и си готов.С боята едва ли ще стане врътката...
                  Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                  KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                  Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                  Коментар


                    #10
                    Racer GT написа:
                    kostadinov.n написа:
                    Аве хора......стига с тия спрейчета стига с тия разредени бои. Това е много грубо изпълнение, става с неравно покритие и като светнат крушките е отвратително......поне според мен де. Хората са измислили PVC фолио доста е дебело и е с различна пропоскливост на светлина,водят го фолио за затъмняване. Аз съм правил с такова и става като фабричко и не е чак толкова сложно.Сваляш стоповете, измиваш ги добре, малко вода с веро,лепиш фолиото, изкарваш мехурчетата въздух, може с сещоар за коса да го понагрееш ако нямаш "пистолет за топъл въздух" , подвиваш краищата чак до гърба на стопа и си готов.
                    Наи добрия вариант,ако в последствие искаш да го махнеш,само отлепяш фолиото и си готов.С боята едва ли ще стане врътката...
                    това волио трансперантно за затъмняване като това за затъмняване на прозорци ли е ?

                    Коментар


                      #11
                      -

                      здрасти колега отиди в практикер вземи си едно спрейче струва 10лваз мойте така сам си ги праснал и стана добре
                      Прикачени файлове
                      http://www.vbox7.com/play:a7daafaf
                      http://www.vbox7.com/play:5fd77b61
                      http://www.vbox7.com/play:3e426077

                      Коментар


                        #12
                        Незнам защо си мислите че със фолио е по-добре. Първо: това фолио е доста скъпо,всравнение със спрея. Второ: мислиш ли че след зимата фолиото няма да се разлепи в някой край..? и Трето: фолиото неможеш да го лепнеш сам или ако го лепнеш няма да е както трябва а спрея можеш да го нанесеш и да стане перфектно !
                        Фиат Пунто 1.2 75ph ; Опел Астра Ф 1.6

                        Коментар


                          #13
                          Колеги, някой би ли ми пратил снимка на някакви затъмнени стопове с фолио ?
                          Renault Modus 1.2 16v 2006
                          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                          Коментар


                            #14
                            Re: -

                            vasko_boy написа:
                            здрасти колега отиди в практикер вземи си едно спрейче струва 10лваз мойте така сам си ги праснал и стана добре
                            А за предни стъкла става ли,смисъл слабо да е колкото куката да не се заяде или нестава заради пропускливоста си? Към автора - а що не смениш стоповете с новите,ако не нещо бартер с доплащане в някоя морга примерно
                            Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                            Коментар


                              #15
                              А пък аз да ви споделя малко извън темата ... Вчера кара пред мене някво митсубиши еклипс със затъмнени до 100% непропускливост прозорци и на всичкото отгоре Стоповете и светлоотразителите ит зад също..... Натиска спирачка пуска мигач.... трябваше ми няколко секунди за да преценя дали изобщо свети нещо.Немога да разбера какъв е тоя мерак всичко да ви е черно ма***** Вместо да вземете да си подменяте крушките като изгорят и да светят като хората и да са ви чисти и здрави стоповете .... Да не споменавам, че голяма част от Бравотата като натиснат стопа от едната страна светят стоп крушките от другата мигача....

                              Коментар

                              Working...
                              X