Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане Браво 20в

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Респонса ти се е увеличил единствено във твоето въображение,защото така ти се иска да бъде.Много добре ти обясни ici за какво служи тази кутия,но както си я подкарал сваляй всичко наред докъто работи колата.Накрая ще стане по лека и респонса току виж и се увеличил.Голями глупаци са тези от Фиат дето са сложили толкова ненужни неща по колата.А то можело без тях и даже с по добър "респонс".
    Кое по точно съм свалил, освен нея? Айде ти ми обясни за какво служи въпросната ТЯ? Даже са 2 при ХГТ ????? Очаквам отговора с интерес

    Коментар


      #47
      @GarrettT4Много добре ти отговориха,и аз няма да повтарям.Но явно това обяснение не го разбираш,щом продължаваш да питаш за какво служи.За това продължавай с подобрението на "респонса".
      ici написа:
      По принцип може да служи и за намаляване на шума от мотора и за подобряване кривата на въртящият момент, вече в кой диапазон - това е въпроса.Ако искаш наистина да видиш какво и е влиянието, трябва да можеш да направиш доста точни замервания на доускорението в даден оборотен диапазон с кутията и без и да прецениш разликите.

      Коментар


        #48
        Малко снимки да пусна
        Прикачени файлове

        Коментар


          #49
          GarrettT4 написа:
          Имам въпрос.. Според вас черната КУТИЯ непосредствено до дясната част на мотора ако се изолира какво ще се получи?? Искам някой да ми даде точно обяснение на функцията на тази кутия, защото аз немога да намеря никакво логично обяснение да НЕ я МАХНА, понеже съм със силиконово коляно и не мисля да го режа и да я вкарвам отново в системата...Питах хора с Хонди и ВТИ-то има такава.. те ми обясниха че това е резонатор т.е заглушител на газовете, за да работи мотора по тихо! Моята проста логика е, че когато тази кутия при температурата отдолу под капака се нагрее не вкарва нищо друго освен горещ въздух + това тя не е отворена от никъде и неможе да става въпрос за някакво засмукване на какъвто и да било ВЪЗДУХ.... оттам колкото по горещ толкова по зле?? Наистина искам някой да ми обясни за какво точно служи и ЗАЩО да не я МАХНА???
          Някаде четох че тази кутия служи при рязко подаване на газ на колата логично и трябва повече въздух и точно в тази кутия се намира тази порчия въздух за неиното изтрелване,понеже разтоянието от от вън и от тази кутия е много по малко и така постапва по бързо необходимито количество за колата.Според мен физиката закони се описват дословна,това е лично мое мнение.а и да не забравя за поста с които казваш че в тази кутия въздуха се затопля от двигателя и да кажем че този топъл въздух спира колата не е вярнооо,ако колата е в покои и рабпти сум съгласен но ако е в движение таози вид резервоар си е с пресен въздух от антосферата които постояно се израсходва ,това не е въздухохранилище за черни дни мое мнение.браво за решението за тръбата но имаш един - от таи конверсия,нямаш халоген и сега е леко ’’ ранена’’ в очетоооо

          Коментар


            #50
            Не се безпокой за халогена.. колата беше блъсната и бронята и калника не ставаха за нищо, и купих тази от Мареа с халогени, но не съм ги слагал и няма да ги слагам - в момента събирам пари за боя и така А за кутията тя не черпи въздух от другаде а от този който постъпва в тази за въздушния филтър, поради факта че е затворена отвсякъде

            Коментар


              #51
              може не споря просто това съм чел,може ли една малка идеика,мислех си щом е правена с пвц тръба защо не се опиташ да преместиш тръбата и да не черпи въздух от халогена а на негово място не си стои халогенцето,ного ме е яд че другото в ляво е самичко :D :D :D :D прост с водопроводни колена и там подобни джаджи ще го преместиш пък може и да му направиш стоика до радиатора де да знам просто идея не че не ти е минавала през ума.иначе радвам се за положения труд

              Коментар


                #52
                Радвам се че поне някой реши да пише в таз тема! Мерси за съветите, но в момента рамката на халогена ми служи като фуния и насочва въздуха към тръбата а и ми върши работа заСЕГА... мислех да прекарах и един гуфриран маркуч пред радиатора, но горе където е очиларката ( гледам че на КН кит-а за модела е така направен )

                Коментар


                  #53
                  Имам въпрос...Всмукателния колектор от ХГТ 155 ще пасне ли при мен, и каква е разликата

                  Коментар


                    #54
                    Никой ли незнае?

                    Коментар

                    Working...
                    X